5 spectrum Nachtradio RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE opstal Zaterdag 25 juni 2011 In de ochtend, zeer vroeg, te vroeg om brood te roosteren en thee te zetten, zet ik de ra dio aan. Ik wordt geconfronteerd met de uit lopers van het programma 'Nachtzuster', een programma waarin wakkere luisteraars bel len en hun diepste gedachten de ether in slinge ren. Nu is er een heer aan het woord, die zijn be kommernis over de vele regenbuien ventileert Zojuist deelt hij zijn weersverwachting met zijn medeluisteraars. In ieder geval kunnen we, voL- gens zijn inzichten, op een tropische zondag re kenen! Ah! De presentatrice kondigt nu het Smurfen- spel aan! Daar is mevrouw Sissing, eerste deel neemster aan dit spel! Mevrouw Sissing gaat enorm haar best doen: „Mag ik wel zeggen: 'hij smurff Het mag. Mijn gedachten gaan terug naar de tijd, dat ik de echtgenote van Vader Abraham mocht interviewen, ergens in de jaren tachtig. Een buitengewoon aardige vrouw, die vrolijk vertelde over haar leven aan de zijde van de Smurfenkoning. Rond de vijver in de tuin stonden ook een aantal smakelijke beeldjes van Smurfen. Een smurfenherinnering, die in mijn frontale kwabben is blijven hangen. Nu meldt Ruth zich, zij is iedere nacht rond de klok van twee al wakker. Ik mis een deel van de dialoog, maar nu hoor ik de presentatrice spreken over de 'dooie puntjes' in haar kapsel en of olijfolie helpt bij het groeien van je haar. „Maar wanneer je je haar wilt laten groeien, moet je niet naar de kapper!" Ruth gaat nu haar kennis over de bete kenis van onze wimpers en wenkbrauwen met ons delen. „Wimpers beschermen je ogen tegen vuil. En onze wenkbrauwen zijn de eerste be scherming tegen te veel licht in onze ogen. En mensen die hun hoofd kaal scheren, moeten uit kijken dat het hoofd niet verbrandt!" Henk uit Kampen belt, om ons te vertellen waar om mensen rechtop lopen. En hij weet ook waar om wimpers en wenkbrauwen niet groeien en hoofdhaar wél. Gelukkig moet de presentatrice nu afronden en dat is maar goed ook, want ik kan het niet meer aan. Ik denk aan alle slapeloze mensen, die dank zij de nachtradio en de mogelijkheid hun gedach ten te delen met een menselijk wezen, dat op de radio de wacht houdt en hen met empathie door hun slapeloze eenzaamheid heen loodst, hun le ven wat meer kleur geven. Bij de afkondiging hoor ik dat dit populaire programma nu ook on der de hoede van omroep MAX is gevallen. Waarmee MAX maar weer eens zijn overduide lijk bestaansrecht bewijst als redder van beproef de en bewezen programma's die grote hoeveel heden luisteraars en kijkers plezier verschaffen en die anders uit de ether zouden verdwijnen. Zo zag ik laatst een uniek televisieprogramma, waar het onvolprezen Metropole-orkest een uur lang Ruth Jacott begeleidde in een grandioos concert Zoiets zie ik bij de andere omroepen nooit! Ik beken, dat ik bij het verschijnen van omroep Max in omroepland buitengewoon kri tisch heb toegekeken. Ik vond een omroep voor ouderen stigmatiserend en was van mening, dat iedere Publieke Omroep zelf óók voor zijn oude re kijkers en luisteraars moest programmeren. Dat vind ik nog steeds. Maar dat doen ze niet En daarom is het bestaan van Omroep Max volko men legitiem en bewijst Max steeds meer zijn bestaansrecht door op een zeer breed vlak de oudere mens te bedienen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73