Vernaeve sport 135 Menu en Dingenouts in finale Reynaerttoernooi Ronde van Steen heeft al 50 inschrijvingen Steun en sponsors Van Ewijk gaat aan de leiding Auto voor winnaar Jumpin' de Weel Blommaert trainer reserves HW'24 Boek op caiisewinkel.nl Bei 020 421 11 15 Westelijke Middellandse Zee Cruise van Rotterdam naar Barcelona zaterdag 25 juni 2011 32 De te zwemmen afstand tussen startplaats Folkestone en het Fran se Calais bedraagt 32 kilometer. 'Sinds een maand of drie train ik ook buiten. In Hyde Park loopt een soort riviertje. Daar kan ik prima trainen.' Pascal Vernaeve Kilimanjaro. Zijn volgende doel is Het Kanaal overzwemmen. nen lukken." Sinds zijn eerste zwemtraining van bijna een jaar geleden heeft hij al zeshonderd ki lometer afgelegd in het water. „De eerste maanden heb ik binnen ge traind, in een zwembad vlak bij mijn huis", legt Vernaeve uit. „Sinds een maand of drie train ik nu ook buiten. In Hyde Park loopt een soort riviertje, waar ook een zwemclub zit. Daar kan ik prima trainen." Hij heeft zich ook aangesloten bij een Engelse vereniging die de zwemtochten over Het Kanaal re guleren. „Anders zou er op één dag zomaar twintig man Het Ka naal in kunnen duiken. Ze heb ben een aantal schippers waar je gebruik van kunt maken tijdens de overtocht. Op de dag dat ik zwem heb ik een support team van zes mensen. Mijn vriendin gaat mee op de boot, er komen vier mensen uit Nederland over en ook een goede vriend van me uit Dubai." De datum 7 juli heeft hij met rood omcirkeld in zijn agenda. Die don derdag moet het gebeuren. „Je moet rekening houden met het ge tijde, want als je tegen de stroom in moet zwemmen red je het nooit. Er zijn een paar momenten per maand dat het getijde gunstig is. Dat is dus op 7 juli. En als het weer bijvoorbeeld slecht is, kan ik ook nog op de 8e of de 9e juli een poging wagen." Pascal Vernaeve houdt er rekening mee dat hij er tussen de tien en veertien uur voor nodig zal heb- hulst - In het Rabo Reynaert ten nistoernooi van TC Hulster Am bacht plaatsten Femke Menu uit Kloosterzande en Bas Dingenouts uit Terneuzen zich op het mixed-6-schema al voor de finale. Ze speelden in de halve eindstrijd met meer druk op de ketel dan het Clingse koppel Nicole van de Wal- le en Frank Mariman: 6-3 6-3. Fem ke Menu en Bas Dingenouts prefe reren harde strakke slagen boven vertragend spel. Dat bleek ook al eerder in hun treffen tegen Caro- lien Lauwers en Honny van Dors- selaer: 6-4 6-3. Wellicht kan Jack Mariman zich, met Rebecca Prijs aan zijn zijde, in de finale revan cheren voor het verlies van zijn broer. Dit tweetal dient dan wel vandaag in de halve finale af te re kenen met Julia Ross en Sebasti an Millenaar. het enkel-6-schema kwalificeer de Yanniek Ivens uit Hulst zich voor de halve finale via een forse zege op Christiaan Bekker uit Ter- neuzen: 6-2 6-1. De jeugdige Hul stenaar, eerder toernooiwinnaar in Koewacht, slaat met veel tempo van achteruit. Bekker wisselt be houdend tennis af met keiharde mokerslagen. Ivens moet het van daag in de halve finale opnemen tegen Peter van der Sloot uit de ka naalzone. Randy Boddaert en Tom Huis zijn al toernooiwinnaar door de poule in het dubbel-3 op hun naam te schrijven ten koste van achtereen volgens Dennie Cappendijk/Desiré de Schepper en Gilles Deryckere/Niek de Kos ter. De Hulstenaren, 'in dienst' van het Clingse Game'78, wonnen beide keren in drie sets. In de 6 be reikten Bram Donze en Chris Meerman de finale. Op de Justgiving-website van Pas cal Vernaeve hebben verschillen de mensen al een donatie toege zegd en krijgt de uit Westdorpe aft komstige inwoner van Londen ook vele steunbetuigingen. '32km zwemmen... dat kan alleen voor een goed doel zijn. Heel veel succes!', schrijven Raöul en Floor- tje. 'Probeer met je mond dicht te zwemmen! Veel succes, een fantas tische uitdaging', heeft Eric Burl de zwemmer met een knipoog ad vies. Via de Engelstalige website heeft Vernaeve al 1850 Pond toegezegd gekregen. Daarvan is 1000 pond af komstig van zijn Nederlandse baas. Offline is ook nog eens 3950 Pond toegezegd. Via de website http://mijnactie. hartstichting.nl/projecten/ komt ook nog een bedrag van 685 euro vrij bij een geslaagde overtocht van Pascal Vernaeve. ben. Eenmaal aangekomen in Cal ais mag hij volgens de wet maxi maal vijf minuten op het strand doorbrengen. „Want als zwemmer kom je dan eigenlijk illegaal Frank rijk binnen. Het is de bedoeling om zo snel mogelijk per boot te rug te keren naar Engeland. Ik denk dat ik ook niet veel puf meer zal hebben om het uitgebreid te gaan vieren in Calais. Ik moet het ook eerst nog zien te halen. Er zijn meer mensen die de Mount Everest hebben beklommen dan mensen die Het Kanaal zijn over gezwommen. Dat zegt genoeg." Belangstellenden die de zwemtocht van Pascal Vernaeve financieel willen ondersteunen kunnen terecht op www.justgiving.com/Pascal-Vernaeve wemeloince - De strijd om de ATB Zomercup gaat maandag avond verder. In het Wemeldingse Bos wordt de derde wedstrijd van dit seizoen verreden. In Kruinin- gen en Wolphaartsdijk gingen de zeges eerder naar respectievelijk Matthijs Eversdijk uit Wilhelmina- dorp en Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk. De laatste heeft na die twee cros sen de leiding in het algemeen klassement, omdat hij in Kruinin- gen achter Eversdijk (hij was in de tweede rit niet van de partij) twee de werd. Van Ewijk is een sterke mountainbiker en heeft boven dien de laatste weken op de weg getoond nog steeds in een goede vorm te verkeren.Bij de vrouwen valt de belangstelling tegen. In bei de wedstrijden waren er slechts twee deelneemsters, van wie Bir- git Lavrijssen uit Kapelle telkens de sterkste was. De start is maan dagavond om 18.00 uur. NISSE De tiende editie van Jumpin' de Weel, een meerdaags paardensport evenement in Nisse, krijgt een bij zonder tintje. De winnaar van een springrubriek gaat naar huis met een gloednieuwe auto, een Ford Ka. Het voertuig is beschikbaar ge steld door sponsors (Autobedrijf Joosse Vlissingen/Nieuw- en Sint Joosland en Auto Adria Goes/Zierikzee). Jumpin' de Weel begint op 22 juli. Van 28 tot en met 31 juli staan de springrubrieken op het programma. Meer info op www.deweelruiters.nl. HULST HW'24 heeft na een lange zoek tocht een trainer gevonden voor het tweede elftal. De uit Sint Jan steen afkomstige Toon Blommaert gaat aan de slag bij de Hulster zon dag-derdeklasser. Hij werkte in het verleden al langere tijd als trainer van de B-junioren binnen de jeugd afdeling van HW'24. Blommaert is de opvolger van de naar zon dag-vierdeklasser Hulsterloo ver trekkende Angelo Verbraeken. Het tweede elftal van HW'24 speelt ko mend seizoen in de reserve twee de klasse van het district Zuid 1. WIWtehaMM—IWMB*—KPg— door Wim de Vos sint-jansteen - De organisatie van de Ronde van Sint-Jansteen is te vreden over het aantal deelne mers. Zo'n 50 renners hebben zich ingeschreven voor de wielerwed strijd die dinsdag het sluitstuk is van de plaatselijke kermis. „Natuurlijk kunnen we ook te kampen krijgen met renners die weg blijven, maar toch is de be langstelling vooraf meer dan be moedigend. Vijftig voorinschrijvin gen is niet niks", beseffen de orga nisatoren Bert van Mook en Gas ton Everaard. Vooral Everaard heeft een jarenlange ervaring als organisator van de Steense wieler ronde achter de rug en vanuit dat oogpunt weet hij dat de renners graag naar het Zeeuws-Vlaamse dorp komen. „Dat zal te maken hebben met de goede organisatie en ze kunnen redelijk wat verdie nen." Onder de inschrijvingen bevinden zich de winnaars van de wedstrijd in Axel (Marco Kuijvenhoven) en in Zuiddorpe (Pieter Israël). Plaat selijk favoriet is Jimmy de Bruijn. De wedstrijd start dinsdagavond om 19.00 uur en de afstand be draagt 96 kilometer. Nice, Villefranche (passage), San Remo, Menton, Monte Carlo, Cannes. Seadream Yacht Club - Seadream I***' Vertrek: alleen 1 september <nwHM.UIJ.lg Duur: 4 dagen Inclusief vluchten met transavia.com, transfers en 1 hotel overnachting in Hotel Martinez***** Genua, Napels, Palermo, Tunis, Palma, Barcelona, Vertrek: alleen 25 september Duur: 7 dagen Incl. vluchten met KLM en transfers Van USTSf- voor 795, Rotterdam, Zeebrugge, Guernsey, St Malo, La Coruna, Éy ysg'v :ï-VR Porto, Lissabon, Portimao, Cadiz, Ibiza, Barcelona ms Ryndam***** tL'ffjfit' Vertrek: alleen 15 augustus Duur: 13 dagen Inclusief vlucht Barcelona - Rotterdam V3. v I. I *3 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67