Kabinet Blekers plan blij met roept twijfels Peeters 0p jn Staten 261 zeeland PW ziet kans voor boemeltrein naar Gent Provincie springt niet in OV-gat voor 16- en 17-jarige scholieren Dieven bezoeken woning Croede 'Zeeuwse' Chinezen krijgen Lego-attractie Medisana Voet- en Rugmassage zaterdag 25 juni 2011 HEDWIGEPOLDER door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De Staten van Zee- nal (WCT) moet dezelfde opper DEN HAAG - Het kabinet is niet on- land hebben gisteren met scepsis vlakte worden ingepolderd. Harpe: der de indruk van de uitspraken gereageerd op de plannen van het „Het is dus een O-variant, waar over de Hedwigepolder die de kabinet om de ontpoldering van mee niets wordt bereikt." Vlaamse premier Kris Peters deze de Hedwigepolder te voorkomen. Arjan Beekman (CU) wees op de week deed in het Vlaamse parle- Veel fracties zijn er allerminst van drie fasen in Blekers plan. Na de ment. overtuigd dat Blekers opzet om de eerste twee (buitendijkse maatrege- Peeters zei dat Vlaanderen pas wil Hedwige te sparende oplossingh len en de ontpoldering bij Rit- praten over een alternatief voor de vormt voor de bekendste polder them zal worden bekeken wat ver- ontpoldering van de Hedwigepol- van Zeeland. der nog moet gebeuren. Beekman: der als Nederland er overeenstem- Kees Bierens (WD), gisteren in de „Ontpoldering blijft dus* boven ming over heeft met de natuurbe- Staten de eerste woordvoerder Zeeland hangen." scherming en de Europese Com- over dit onderwerp, vertolkte met- Anton van Haperen (PvdA) duid- missie. „Peeters heeft gezegd dat een de opvattingen in de Staten- de op de losje eindjes van het voor als de Europese Commissie ak- zaal: „Gemengde gevoelens, er is stel van Bleker, waardoor eigenlijk koord gaat met de oplossing van nog veel te regelen en het is te nog geen sprake is van een vol- dit kabinet, Vlaanderen bereid is vroeg voor een feestje." waardig alternatief Hij vond dat om naar het alternatief te kijken", Johan Robesin (PvZ) foeterde over andere belangen, zoals de voort zei vice-premier Maxime Verha- Antwerpse havenbaronnen met ge- gang van de gebiedsontwikkeling, gen vrijdagmiddag na afloop van heime agenda's die de Vlaamse po- niet in de knel mogen komen, de ministerraad. „Daar ben ik blij litiek zwaar onder druk zetten. Hij Bas Feijtel (CDA)had het voorzich- mee. De opstelling van Peeters is constateerde ook Zeeland onderge- tig over 'een eerste beweging in de gericht om de discussie niet te la- schikt wordt gemaakt aan de belan- richting van wellicht een alterna- ten escaleren." Na het debat aan- gen van de haven van Antwerpen, tief voor de Hedwigepolder'. Hij staande donderdag in de Tweede Ad Dorst (SGP) zag nog veel leeu- stelde vast dat nog veel hobbels Kamer legt het kabinet het alterna- wen en beren. „De medewerking zijn te nemen en dat de toekomst tief voor aan de Europese Commis- van alle partijen is nodig om dit van de WCT onduidelijk is door sie. Verhagen zei ook dat het be- tot een goed einde te brengen." het gebruik van de ervoor gereser- sluit om de sluizen in het Haring- Leen Harpe (GL) constateerde dat veerde compensatiegrond. vliet toch op een kier te zetten, de natuur niets opschiet met het Gedeputeerde Sjoerd Heijning Vlaanderen gunstiger kan stem- plan van staatssecretaris Henk Ble- (WD, natuur en havens) onder- CROEDE - Dieven hebben gisteren tussen 11.00 en 12.10 uur een wo ning in de Voorstraat in Groede 'bezocht'. De bewoners missen een bedrag van enkele honderden euro's, een iPod en een afstandsbediening voor de televisie. Men is de woning binnengeko men door een deur open te bre ken. De ongewenste bezoekers doorzochten enkele kamers van het huis. door Marcel Modde van de grote bedrijven in de Ka- naalzone. Het autoverkeer kan zo MIDDELBURG - De PW wil een pas- worden teruggebracht. Ook ziet de sagierslijn op het spoor tussen Ter- PW kansen het 'arbeidspotentieel neuzen en Gent in het leven roe- van Gent' aan te spreken voor de pen. De provincie moet daarin het Zeeuws-Vlaamse economie. Vol- voortouw nemen, vindt de staten- gens de partij past een passagiers fractie. lijn binnen de interregionale sa- Veel hoeft dat niet te kosten, ver- menwerking en is daar wellicht Eu- wacht Wim Markusse. In andere ropese subsidie voor te krijgen, delen van het land staan immers Het voorstel vond gisteren nauwe- ongebruikte diesellocomotieven, lijks gehoor in Provinciale Staten, die hier simpelweg kunnen wor- Alleen de PvZ steunde het amen- den ingezet. En ook het spoor ligt dement. Volgens gedeputeerde er al, wijst Markusse op het goede- Kees van Beveren (CDA) is uit eer- renvervoer. Een passagierstrein der onderzoek gebleken dat een biedt in ogen van de oppositiepar- dergelijk plan duur is door investe- tij een uitkomst voor werknemers ringen in stations en verlichting. men. Het besluit rond het Haring vliet was een 'zelfstandige afwe ging van Nederland', zei Verhagen. „Maar deze kan de relatie met de Belgen wel goed doen." Tijdens een presentatie in Nieuws poort gisteren, bleek dat Natuur monumenten zich bedonderd voelt over het Hedwigebesluit. „De plannen kosten meer dan de ontpoldering van de Hedwige", zei directeur Jan Jaap de Graeff „Een deel van het geld moet kó men uit verkoop van grond die is bedoeld voor de aanleg van nieu we natuur in Zeeland. Het is een sigaar uit eigen doos. Let wel: we zijn niet uit op ontpoldering van de Hedwige en draagvlak is belang rijk. Maar dit plan gaat onvoldoen de hectare natuur opleveren, het klopt ecologisch niet. De Welzinge wordt een zoute badkuip die niets aan de natuur bijdraagt. En het is nu een mooi gebied." ker (CDA, EL&I). Natuuraanleg bij Ritthem levert 150 ha op, maar voor de eventuele aanleg van de Westerschelde Container Termi- streepte dat de medewerking van Zeeland afhankelijk is van steun van het rijk voor de WCT 'en nog een paar dingen'. door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie Zee land voelt zich niet geroepen i6- en 17-jarige scholieren in het mid delbaar beroepsonderwijs (mbo) tegemoet te komen in de vervoers kosten. Een motie van de SP om een OV-jaarkaart te geven, kreeg giste ren alleen steun van de PvZ en de PW. Het stoort de SP dat de lan delijke politiek draalt met de ver goeding van reiskosten van mbo-studenten, terwijl op inititief uit de Tweede Kamer wél een voorstel is aangenomen. De staten fractie vindt dat Zeeland zelf zijn verantwoordelijkheid moet ne men en deze doelgroep (net als 18-plussers) gratis openbaar moet gunnen. Dat maakt de keus vbor een passende vervolgopleiding ver der van huis makkelijker, aldus de SP. De partij wil de eenmalige Del ta-uitkering van 12,5 miljoen euro gebruiken om de kosten te dek ken. Die komen neer op 720.000 euro structureel. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financi ën) vindt echter niet dat Zeeland de problemen van de landelijke overheid moet oplossen. school Zeeland wél voor elkaar, i pu Ma en Xin Gong ontwikkelden voor hun afstudeeropdracht een softwareprogramma voor de attrac- VLISSINGEN - Wat de medewerkers van Legoland in Denemarken niet lukte, kregen twee Chinese studen ten Elektrotechniek van de Hoge- Diverse massagemogelijkheden voor rug en voeten Afmetingen: L 37,5 x B 33,5 x H11 cm Normaal 59,90 Lezersprijs €44,95* •exclusief verzendkosten Medisana pzc.nl/webwinkel Categorie Gezondheid en Bewegen JL alssl^sss# mrn r nj« #WEBWINKEL Geef vermoeide benen en voeten of een pijnlijke rug een weldadige massage. Iedere massage kan naar keuze met een warmte- of koudbehandeling gecombineerd worden. Bovendien biedt het massageapparaat de mo gelijkheid de massagevlakken metvibronoppen zacht te verwarmen. Dit bevordert de ontspanning en heeft een aangename uitwerking op de spieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62