zeeland 125 Havendagen volksfeest Binnenstadsmanagement Sluis krijgt toch subsidie Topman Heros tot Havenman gekroond Vijf jongeren gepakt voor vernielen bushok Ignace Michiels geeft orgelconcert in kerk Informatieavond over geld en dementie 25% korting op showroom modellen www.binnenuit.nl Goed gezwommen voor 'Doe een wens' Jubileumconcert Jongerenkoor Aardenburg zaterdag 25 juni 2011 TERNEUZEN Vijf jongeren uit Terneuzen (meis jes van 16 en 19 jaar oud en jongens van 16,17 en 19 jaar) zijn donderdag avond rond tien uur opgepakt. Ze hadden net daarvoor een ruit van een bushokje op het Stadhuisplein vernield. Uit verhoor bleek dat de 19-jarige jongen bijna alle schade had ver oorzaakt. Tegen hem is proces ver baal opgemaakt. Het schadebedrag wordt op de jongeren verhaald. SAS VAN GENT Ignace Michiels bespeelt vrijdag 1 juli het orgel van de Cuyperskerk in Sas van Gent. Michiels is docent aan het conser vatorium in Gent en dirigent van meerdere koren. Hij is verder 'huis organist' van de kathedraal in Brug ge. Op het programma staat werk van onder anderen Bach, Bossi, Rhein- berger, Dupré, Dubois, Hollins, Whitlock, Driffill en Watson. Het concert van Michiels begint om 20 uur. AARDENBURG Zorgsaam houdt komende donder dag een informatiebijeenkomst over 'financiële zaken bij demen tie'. Geldzaken gaan vaak als eerste mis bij gevallen van dementie. Spreker is kandidaat-notaris Gide on Peijnenburg. Hij beantwoordt na zijn inleiding ook vragen. De bij eenkomst is in het Ontmoetings centrum van Coensdike aan de Gaaiperswei in Aardenburg en be gint om 19 uur. Toegang gratis. AXEL Het slechte weer speelde zwem- club de Otters parten tijdens de 34ste zwemvierdaagse. Slechts 46 deelnemers trokken de afgelopen dagen baantjes, terwijl vorig jaar nog meer dan honderd zwemmers zwembad 't Plaatje in Axel inplons- den. Ondanks de geringe deelname werd, via een fikse eindspurt, 530 euro aan sponsorgeld bij elkaar ge zwommen. Het bedrag gaat naar de stichting Doe een Wens. SLUIS - Het plan van het Sluise col lege om Binnenstadsmanagement Sluis (BimS) jaarlijks 60.000 euro subsidie te geven, gaat door. Een voorstel van tegenstanders om het geld 'gewoon' in de algemene re serve te stoppen, kreeg donderdag geen steun van een meerderheid van de gemeenteraad. Het college wil de club, die bestaat uit vertegenwoordigers van Sluis Promotie, ondernemers, vastgoed eigenaren en gemeente, een kans geven het geld te steken in een 'economische impuls', zoals in openbare toiletten, promotie en campagnes. Een slecht plan, von den PvdA en D66. Zij stelden dat de gemeenteraad moet beslissen over de besteding van gelden. Ver der zouden gelijksoortige groepen in andere kernen zich achterge steld kunnen voelen. Tijdens de vo rige raadsvergadering staakten de stemmen, waardoor een nieuwe stemronde nodig was. Door de af wezigheid van onder anderen twee raadsleden van Helder Zeeuws en een ommezwaai van Adri Rosendaal (Nieuw Gemeente belang) kregen tegenstanders van het voorstel geen meerderheid. DE LAATST! KAARTEN NUTEKOOPVIA; www.stormvloedfestival.nl OF BIJ ALLE VESTIGINGEN VAN: Pfimeffl Z AARDENBURG - Jongerenkoor Aar denburg houdt zaterdag 2 juli een openluchtconcert op het plein voor de katholieke kerk aan de Weststraat. Het plein wordt gedeel telijk omgebouwd tot terras. Het optreden is de afsluiting van de viering van het jubileumjaar; het koor bestaat veertig jaar. Op het programma staat gevarieerd werk van onder anderen Guus Meeuwis, The Cats, Sister Act en meezingers als De klok van Arne- muiden. Het 76-koppige koor staat onder leiding van Freddy Moens. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Bij slecht weer wordt het concert in de kerk gege ven. Arie de Bode is gistermid dag gelauwerd als Ha venman van het jaar 2011. De directeur van Heros is de 'drijvende kracht' ach ter de milieubewustheid van het afvalverwerkende bedrijf) zie bur gemeester Jan Lonink van Terneu zen. Het congres dat aan de opening van de Havendagen voorafging, stond in het teken van 'Nieuwe kansen voor duurzaamheid'. De verkiezing van Adrie de Bode als Havenman van het jaar sloot daar naadloos op aan, concludeerde Lo nink. „Heros verwerkt aanzienlijke hoeveelheden afval tot volwaardi ge bouwstoffen." Een havenman (of -vrouw) hoeft niet per se met zijn voeten op het dek van een schip te staan. Ook be stuurders of toplieden van bedrij ven, die van grote promotionele waarde voor de havens in het ge bied van Zeeland Seaports zijn, ko men in aanmerking voor de ereti tel. Die ruime kwalificatie geeft de keuzeheren een beetje de ruimte. Ook als - zo als onlangs gebeurde - een kandidaat laat weten de titel Havenman onder geen beding te willen aanvaarden. De suggestie om kapitein Willem van der Dec- ken (schipper van de Vliegende Hollander) of Kapitein Rooibos (ontdekker van Japan en Canada) voor te dragen, is vooralsnog niet gehonoreerd. De Bode zag de logi ca van zijn uitverkiezing wel. „Met vijfhonderd meter kade en een miljoen ton havenoverslag per jaar heeft Heros een nauwe band met het'havenschap." rend over de Westerschelde én gaan ze aan de waterkant uit hun bol met volkszangers. Truus Trut en de Terlenka's, 'vijf broers en een zus uit het Veluwse Voorthuizen', spelen repertoire van Jan Smit en andere volkshel den, maar zorgen door hun trutti ge jaren vijftig uitdossing vrijdaga vond alvast voor een gulle lach. En dan moet Frans Duijts nog ko men. Marjo van Houcke: „Ik ga vragen of-ie een paar dagen later begint met lijnen. Het is tenslotte nóg twee dagen feest." Arie de Bode hijst de vlag en opent daarmee als Havenman 2011 de Haven dagen in Terneuzen. foto Adri van de Wege Internationaal toptennis- evenement van start! Koop uw tickets nu met korting via www.challengerzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61