Zeeland PZCI j. Steun voor reddingsplan Den Dullaert Vakantieplannen? PZC O)-BE ZUIDSCHOR ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 BIBLIOTHEEK Oppositie Hulst vreest weer voor toekomst centrum bij vertrek leeszaal naar binnenstad Bisschop praat bij over krimp Raad hunkert naar jachthaven ümEL m 'We moeten vaklui van de toekomst koesteren' Zaterdag 25 juni 2011 'Zeeuwse' Chinezen krijgen Lego-attractie aan de praat Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten en Harmen van der Werf HULST - Cultureel centrum Den Dullaert in Hulst lijkt gered. De ge meenteraad van Hulst steunt zo goed als zeker het voorstel van het college van B en W om Den Dul laert een financiële reddingsboei toe te werpen, bleek donderdag avond in de raadscommissie mid delen. College- én oppositiepartijen in de Hulster gemeenteraad dragen Den Dullaert een warm hart toe. Het voorstel om de financiële positie van het cultureel centrum te verbe teren oogstte in de raadscommis sie middelen wel kritiek, maar niet één raadslid wees het af Den Dul laert kan onder meer langer reke nen op een extra gemeentelijke bij drage. Die wordt niet, zoals eigen lijk moet, in maximaal drie jaar af gebouwd, maar in vijf jaar. Dit be tekent dat de bijdrage van nu 211.000 euro stapsgewijs daalt naar 171.000 euro in 2017. Veel zwaarder bleek te wegen wel ke toekomst Den Dullaert tege moet gaat, als de bibliotheek moge lijk daaruit verdwijnt. Projectont wikkelaar Karei Rietbergen wil de voorziening graag onderbrengen in een nieuw vermaakscentrum aan de Houtmarkt in de binnen stad van Hulst. SP-raadslid Ger van Unen kondig de een motie aan voor behoud van de bibliotheek in Den Dullaert. Ze kreeg alle oppositiepartijen mee. Fons Roctus (Algemeen Be lang Groot Hulst) gaf kernachtig weer waarom: „Als de bibliotheek uit Den Dullaert verdwijnt, kun nen ze net zo goed direct het fail lissement aanvragen." Naar de invulling van de Hout markt vindt nog onderzoek plaats, reageerde wethouder Adri Totté (CDA, financiën). Dat moet vol gens hem los gezien worden van het voorstel over Den Dullaert. Al le collegepartijen (Groot Hontenis- se, CDA, WD en PvdA) volgden Totté daarin. Alleen de WD heeft zich overi gens in het verkiezingsprogramma klip en klaar uitgesproken voor ver plaatsing van de leeszaal, als onder deel van een multimediaal cen trum. Het CDA wil de bibliotheek juist in Den Dullaert handhaven, staat in het verkiezingsprogram ma, vanwege 'de bereikbaarheid, de bestaanszekerheid van het com plex en de omgeving'. De Hulster gemeenteraad neemt 7 juli een de finitief besluit over het reddings plan voor Den Dullaert. OOSTBURC - Bisschop Hans van den Hende schop van Rotterdam, liet zich door onderzoe- Een korte trip door de Oostburgse wijk Le- gemeente om daar huizen te slopen, maar gin- was gistermiddag op bezoek in Oostburg. Als kers, bestuurdersen inwoners voorlichten delkwartier sloot het samenzijn af. Wethou- gen met meer plezier in op een andere toe bisschop van Breda heeft hij ook Zeeland als over de typische problemen van een krimpge- ders Peter Ploegaert (rechts) en Jan Schaalje komst: die van de bouw van het nieuwe zorg- werkgebied. Van den Hende, die over een bied: vergrijzing, ontgroening en afname van (midden) vertelden de oprecht geïnteresseer- centrum De Burght, dat er nu toch echt aan de bisschop onder meer over het plan van de zit te komen. foto Peter Nicolai SLUIS - Het Sluise college moet er alles aan doen om de komst van een jachthaven in Cadzand-Bad mogelijk te maken. De gemeente raad deed afgelopen donderdag unaniem die oproep. Volgens WD en Lijst Babijn moet de aan genomen motie vooral worden ge zien als een signaal richting onder meer de provincie dat de neuzen in Sluis dezelfde kant op staan. Het draagvlak voor de komst van de jachthaven is enorm groot. week begint aan zijn nieuwe baan als bis- het voorzieningenniveau. Maak dan gebruik van de vakantieservice! -L - U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. -JBB Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. /AT El NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57