i loser' meer sport 133 tekent "oor twee Sedoc legt zich niet neer bij schorsing Aftellen Terneuzen tegen Zeeuws team Hoek in beker wint NK libre Rooks heeft vertrouwen in Gesink jaar bij Vitesse Rahohë Wat doet Johnny? zaterdag 25 juni 2011 Steven Rooks ziet in Robert Cesink een belangrijke podiumkandidaat voor de komende Tour de France, die volgende week zaterdag van start gaat „Hopelijk wordt het voor Nederland een bijzondere Tour. Ik heb daar een goed gevoel over." M- ESHBMMmHMMBHBSHanMnwBaatn De spanning loopt lang zaam maar zeker op. Zater dag 2 juli begint de Tour de France in de Vendée. Johnny Hoogerland is er klaar voor. De Yersekenaar testte woensdag nog zijn vorm in de bijna tweehon derd kilometer lange Vlaamse se- mi-klassieker Halle-Ingooigem. Die vormde met name de opmaat naar het nationaal kampioen schap. Hoogerland eindigde als dertigste. „Het tempo lag meteen zeer hoog. Ik zat na een kilometer of zestig mee in een kopgroep van vijftien man. Nadat ik versnelde, viel dit groepje uit elkaar. Pas in de laatste vijftien kilometer werden we teruggepakt. Jammer, maar ik was toch wel tevreden." Hooger land reisde gisteren al af naar het NK wielrennen in Ootmarsum. Daar supportert de renner van Va- cansoleil-DCM vandaag voor zijn eveneens koersende vriendin Ger- da Koops. Morgen staat de enige Zeeuw in de Tour van 2011 zelf aan de start voor nationale titel strijd bij de profs. Het parkoers van bijna veertien kilometer is re delijk zwaar met een heuveltje. „En is het ook behoorlijk veel draaien en keren. Dat ligt me wel. Als het waait, gaat het op z'n kant. Dan wordt het zeker een zware wedstrijd." Vermoedelijk woens dag reist Vacansoleil-DCM af naar La Vendée. Er is tijd om te acclima tiseren en te trainen op de parkoer sen van de eerste drie etappes vlak in de buurt. Een verdere verken ning van de route heeft Hooger land achterwege gelaten. „Dat zou den we eerst na de Giro doen. Maar toen was ik zó moe dat ik er geen trek in had. En ik wilde ook graag thuis zijn, want ik was al heel lang weggeweest. Natuurlijk weet ik wel wat me te wachten staat. En zo niet, dan is er nog al tijd het Tourboek." René van Stee MIDDELBURG - De KNVB heeft gis teren de indelingen voor de poule fase van de districtsbeker voor hoofd- en eersteklassers bekendge maakt. In poule 27 zijn hoofdklas ser Hoek, de zondag-eersteklassers Temeuzen en VC Vlissingen en za terdag-eersteklasser Zaamslag inge deeld. Ook poule 28 bestaat bijna volle dig uit Zeeuwse ploegen. Hoofd klasser Kloetinge moet het opne men tegen de zaterdag-eersteklas sers GPC Vlissingen en WC'68 en zondag-eersteklasser Goes. Hoek en Goes komen ook nog in actie in de landelijke KNVB-beker. Ook VCK doet daar aan mee. NIEUWEGEIN - Het libre damesteam van het biljartdistrict Delta Zuid West is in Nieuwegein Nederlands kampioen geworden. LBV uit Le- wedorp werd in de C4-klasse vier de net als OBV Schuttershof uit Domburg bij de recreanten. Het vrouwenteam herhaalde met het NK de stunt van 2004-2005 toen een Zeeuws team eveneens de titel greep. De vrouwen werden in de poule al eerste. In de finale werd Duinstreek verslagen. Het Zeeuwse team bestond uit Claudia van de Berge uit Kapelle, Sandra van den Berg uit Goes, Henny van Hese uit Vlissingen en Corrie de LoofF uit Kortgene. ARNHEM - John van den Brom te kent een contract voor twee seizoe nen als hoofdtrainer van Vitesse. Gisteravond onderhandelde de Arnhemse club met ADO Den Haag over de afkoopsom voor de 44-jarige coach uit Amersfoort. Van den Brom had bij ADO Den Haag een contract tot medio 2012. Paul van der Kraan, de algemeen directeur van Vitesse, kon gister avond nog niet bevestigen dat de komst van Van den Brom was be zegeld. Vitesse wil pas reageren na een definitief akkoord. Dat beide clubs wel overstemming zullen be reiken, blijkt uit het feit dat ADO gisteren Maurice Steijn heeft be noemd tot opvolger van Van den Brom. In het afgelopen seizoen was Steijn een van de assistenten. Van den Brom was deze week zelf tot een akkoord gekomen met Vit- esse-baas Merab Jordania. door Marco Knippen den haag - Met de schorsing van één jaar heeft de tuchtcommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) aan atleet Gregory Sedoc de laagst mogelijke straf uitgedeeld. Of de hordeloper met de milde sanctie iets opschiet, is maar zeer de vraag. Sedoc beging tussen 1 oktober 2010 en 4 februari 2011 drie zogehe ten whereaboutsovertredingen. Hij stuurde een onvolledig inge vuld formulier in en verzuimde twee keer een wijziging in zijn ac tuele verblijfplaats door te geven. Zodoende miste de 29-jarige Al- meerder twee onaangekondigde dopingcontroles. Overigens gaat het louter om admi nistratieve nalatigheden. Van het gebruik van een verboden middel of het zich bewust onttrekken aan een dopingtest, is niets gebleken. Die 'verzachtende omstandigheid' heeft er vermoedelijk toe geleid dat de minimale termijn van één jaar is opgelegd in plaats van het maximum van twee jaar. Aangezien Sedoc vanwege de drie 'strikes' tot 22 juni volgend jaar van deelname aan (internationale wedstrijden is uitgesloten, kan de Europees indoorkampioen van 2007 op de 60 meter horden eind augustus niet deelnemen aan het wereldkampioenschap in het Zuid-Koreaanse Daegu. Dat terwijl hij eerder dit seizoen wel de WK-limiet slechtte. Uitzending naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen is even eens uiterst ongewis. Hoewel Sedoc onlangs aan de olympische norm voldeed, derhal ve een nominatie op zak heeft en de Spelen pas na afloop van zijn sttaf beginnen, zal hij onder de huidige omstandigheden niet op de 110 meter horden mogen star ten. De reden is dat het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) heeft bepaald dat sporters die lan ger dan een halfjaar zijn geschorst, niet welkom zijn bij de eerstvol gende Spelen. Dat Sedoc - die net als Atletiek- unie en de Nederlandse Dopingau- toriteit eerst de schriftelijke moti vatie van het ISR afwacht alvorens eventueel in het verweer te ko men - tegen de opgelegde maatre gel in beroep gaat, lijkt niet meer dan logisch. Gezien de tijdspanne die met een beroepsprocedure is gemoeid, zal een vrijspraak hem weliswaar niet naar de mondiale ti telstrijd loodsen maar komt deel name aan de Spelen wel weer na drukkelijk in het vizier. De 'uitermate teleurgestelde' Se doc, die repte van een 'buitenpro portionele straf, gaf aan zijn car rière niet te beëindigen, maar deze na de uitsluitingsperiode 'op waar dige wijze te willen voortzetten'. „Ik keer terug." Gregory Sedoc vorm. Van hem wordt veel ver- - van Italië. De Nederlander is voor velen Vacansoleil-renner Wout Poels kon zich met de besten meten in de Tirre- no-Adriatico. Rabo-renner Bauke Mollema klom met de voorsten mee jn de Ronde van Zwitserland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53