PZC 261 zeeland Kabinet Blekers plan blij met roept twijfels Peeters Qp jn Staten Provincie springt niet in OV-gat voor 16- en 17-jarige scholieren PW ziet kans voor boemeltrein naar Gent ntuwiiitruLutK f—-g g n Dieven bezoeken woning Groede pzc.nl/webwinkel SViedisana Voet- en Rugmassage ME Dl SANA' 'Zeeuwse' Chinezen krijgen Lego-attractie zaterdag 25 juni 2011 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het kabinet is niet on der de indruk van de uitspraken over de Hedwigepolder die de Vlaamse premier Kris Peters deze week deed in het Vlaamse parle ment. Peeters zei dat Vlaanderen pas wil praten over een alternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepol der als Nederland er overeenstem ming over heeft met de natuurbe scherming en de Europese Com missie. „Peeters heeft gezegd dat als de Europese Commissie ak koord gaat met de oplossing van dit kabinet, Vlaanderen bereid is om naar het alternatief te kijken", zei vice-premier Maxime Verha gen vrijdagmiddag na afloop van de ministerraad. „Daar ben ik blij mee. De opstelling van Peeters is gericht om de discussie niet te la ten escaleren." Na het debat aan staande donderdag in de Tweede Kamer legt het kabinet het alterna tief voor aan de Europese Commis sie. Verhagen zei ook dat het be sluit om de sluizen in het Haring vliet toch op een kier te zetten, Vlaanderen gunstiger kan stem men. Het besluit rond het Haring vliet was een 'zelfstandige afwe ging van Nederland', zei Verhagen. „Maar deze kan de relatie met de Belgen wel goed doen." Tijdens een presentatie in Nieuws poort gisteren, bleek dat Natuur monumenten zich bedonderd voelt over het Hedwigebesluit. „De plannen kosten meer dan de ontpoldering van de Hedwige", zei directeur Jan Jaap de Graeff „Een deel van het geld moet ko men uit verkoop van grond die is bedoeld voor de aanleg van nieu we natuur in Zeeland. Het is een sigaar uit eigen doos. Let wel: we zijn niet uit op ontpoldering van de Hedwige en draagvlak is belang rijk. Maar dit plan gaat onvoldoen de hectare natuur opleveren, het klopt ecologisch niet. De Welzinge wordt een zoute badkuip die niets aan de natuur bijdraagt. En het is nu een mooi gebied." MIDDELBURG - De Staten van Zee land hebben gisteren met scepsis gereageerd op de plannen van het kabinet om de ontpoldering van de Hedwigepolder te voorkomen. Veel fracties zijn er allerminst van overtuigd dat Blekers opzet om de Hedwige te sparende oplossingh vormt voor de bekendste polder van Zeeland. Kees Bierens (WD), gisteren in de Staten de eerste woordvoerder over dit onderwerp, vertolkte met een de opvattingen in de Staten zaal: „Gemengde gevoelens, er is nog veel te regelen en het is te vroeg voor een feestje." Johan Robesin (PvZ) foeterde over Antwerpse havenbaronnen met ge heime agenda's die de Vlaamse po litiek zwaar onder druk zetten. Hij constateerde ook Zeeland onderge schikt wordt gemaakt aan de belan gen van de haven van Antwerpen. Ad Dorst (SGP) zag nog veel leeu wen en beren. „De medewerking van alle partijen is nodig om dit tot een goed einde te brengen." Leen Harpe (GL) constateerde dat de natuur niets opschiet met het plan van staatssecretaris Henk Ble ker (CDA, EL&J). Natuuraanleg bij Ritthem levert 150 ha op, maar voor de eventuele aanleg van de Westerschelde Container Termi- door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie Zee land voelt zich niet geroepen 16- en 17-jarige scholieren in het mid delbaar beroepsonderwijs (mbo) tegemoet te komen in de vervoers kosten. Een motie van de SP om een OV-jaarkaart te geven, kreeg giste ren alleen steun van de PvZ en de nal (WCT) moet dezelfde opper vlakte worden ingepolderd. Harpe: „Het is dus een o-variant, waar mee niets wordt bereikt." Arjan Beekman (CU) wees op de drie fasen in Blekers plan. Na de eerste twee (buitendijkse maatrege len en de ontpoldering bij Rit them zal worden bekeken wat ver der nog moet gebeuren. Beekman: „Ontpoldering blijft dus boven Zeeland hangen." Anton van Haperen (PvdA) duid de op de losje eindjes van het voor stel van Bleker, waardoor eigenlijk nog geen sprake is van een vol waardig alternatief Hij vond dat andere belangen, zoals de voort gang van de gebiedsontwikkeling, niet in de knel mogen komen. Bas Feijtel (CDA)had het voorzich tig over 'een eerste beweging in de richting van wellicht een alterna tief voor de Hedwigepolder'. Hij stelde vast dat nog veel hobbels zijn te nemen en dat de toekomst van de WCT onduidelijk is door het gebruik van de ervoor gereser veerde compensatiegrond. Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur en havens) onder streepte dat de medewerking van Zeeland afhankelijk is van steun van het rijk voor de WCT 'en nog een paar dingen'. PW. Het stoort de SP dat de lan delijke politiek draalt met de ver goeding van reiskosten van mbo-studenten, terwijl op inititief uit de Tweede Kamer wél een voorstel is aangenomen. De staten fractie vindt dat Zeeland zelf zijn verantwoordelijkheid moet ne men en deze doelgroep (net als 18-plussers) gratis openbaar moet gunnen. Dat maakt de keus voor VLISSINGEN - Wat de medewerkers van Legoland in Denemarken niet lukte, kregen twee Chinese studen ten Elektrotechniek van de Hoge- een passende vervolgopleiding ver der van huis makkelijker, aldus de SP. De partij wil de eenmalige Del ta-uitkering van 12,5 miljoen euro gebruiken om de kosten te dek ken. Die komen neer op 720.000 euro structureel. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financi ën) vindt echter niet dat Zeeland de problemen van de landelijke overheid moet oplossen. school Zeeland wél voor elkaar. Ze- pu Ma en Xin Gong ontwikkelden voor hun afstudeeropdracht een softwareprogramma voor de attrac- GROEDE - Dieven hebben gisteren tussen 11.00 en 12.10 uur een wo ning in de Voorstraat in Groede 'bezocht'. De bewoners missen een bedrag van enkele honderden euro's, een iPod en een afstandsbediening voor de televisie. Men is de woning binnengeko men door een deur open te bre ken. De ongewenste bezoekers doorzochten enkele kamers van het huis. door Marcel Modde MIDDELBURG - De PW wil een pas sagierslij n op het spoor tussen Ter- neuzen en Gent in het leven roe pen. De provincie moet daarin het voortouw nemen, vindt de staten fractie. Veel hoeft dat niet te kosten, ver wacht Wim Markusse. In andere delen van het land staan immers ongebruikte diesellocomotieven, die hier simpelweg kunnen wor den ingezet. En ook het spoor ligt er al, wijst Markusse op het goede renvervoer. Een passagierstrein biedt in ogen van de oppositiepar- tÜ een li if Vomer xrr»r«r van de grote bedrijven in de Ka naalzone. Het autoverkeer kan zo worden teruggebracht. Ook ziet de PW kansen het 'arbeidspotentieel van Gent' aan te spreken voor de Zeeuws-Vlaamse economie. Vol gens de partij past een passagiers- lijn binnen de interregionale sa menwerking en is daar wellicht Eu ropese subsidie voor te krijgen. Het voorstel vond gisteren nauwe lijks gehoor in Provinciale Staten. Alleen de PvZ steunde het amen dement. Volgens gedeputeerde Kees van Beveren (CDA) is uit eer der onderzoek gebleken dat een dergelijk plan duur is door investe- Categorie Gezondheid en Bewegen Geef vermoeide benen en voeten of een pijnlijke rug een weldadige massage. Iedere massage kan naar keuze met een warmte- of koudbehandeling gecombineerd worden. Bovendien biedt het massageapparaat de mo gelijkheid de massagevlakken metvibronoppen zacht te verwarmen. Dit bevordert de ontspanning en heeft een aangename uitwerking op de spieren. Diverse massagemogelijkheden voor rug en voeten Afmetingen: L 37,5 xB 33,5 xH 11 cm Normaal €50,00 Lezersprijs €44,95* 'exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50