voor jong en oud blaast laatste adem uit zeeland 123 Twijfels bij CDA over Havenplein Natuurherstel Westerschelde 'Excuses voor dit vreemde einde' Toneelvoorstelling Van Kooten in bestuur club kustgemeenten Architecten houden gratis spreekuur Accordeonensemble In Jacobuskerk Stevige excursie door Krekengebied Vogelbescherming Steun ons giro 656500 www.vogelbescherming.nl/westerschelde zaterdag 25 juni 2011 De gezusters Zonderhart: „Dat het zo zou lopen hadden zelfs wij niet ver wacht. Maar de schrijver zal er vast wel weer een reden voor hebben en er vre selijk over na hebben gedacht. En waarschijnlijk is er zelfs nog een boodschap, een moraal. Alleen nog in de liefde spreken wij dezelfde taal." Scène met Assepoester en haar boze stiefzus. foto Redline het rare einde dat het publiek wel licht niet verwacht. 'Maar de schrij ver zal er vast wel weer een reden voor hebben en er vreselijk over na hebben gedacht' citeert De Haan. Zij laat weten dat het een interac tief stuk betreft en dat het publiek gevraagd wordt te reageren op de lakei van de Baron. Dat is van be lang, want er moeten zeven huw bare maagden worden gekozen om mee te dansen. „We hebben met dit stuk al vijf keer een volle zaal getrokken in Zoetermeer en we vinden het een feest nu een reprise in Zeeland te brengen." De Haan vertoeft met re gelmaat in haar recreatiewoning in Renesse. Zij heeft al aardig wat De boze wolf zingt het hoogste lied. De voorstelling Lang en Gelukkig is. gebaseerd op een bonte menge ling van sprookjesverhalen. Het stuk bevat 12 liedjes en is ge schikt voor jong en oud. De opvoeringen worden gegeven om 14.30 uur en om 19.30 uur in of vóór het dorpshuis, Noordwelle. De toegang is gratis, maar de groep is na afloop wel blij met een vrijwillige bijdrage. De voorstelling duurt 2 uur. In de pauze wordt iets lekkers geser veerd contacten opgebouwd in de regio. Derhalve bleek het ook mogelijk zes meisjes tussen 7 en 10 jaar uit de Westhoek in deze voorstelling mee te laten doen als kleine feëen. „Ze hebben heel fanatiek gerepe teerd en doen het geweldig." De Haan benadrukt voor de goede or de nog even dat het beslist een voorstelling voor jong én oud is. die twee. Spelen met leeftijdsgeno ten is belangrijk voor de ontwikke ling. Daarom hebben wij vorig jaar ouders in Baarland ook geadvi seerd naar andere scholen te gaan. Dat klinkt tegenstrijdig en mis schien hebben wij wel een mes in onze eigen rug gestoken maar een grotere school is beter voor de ont wikkeling van kinderen." Het voordeel van een zeer kleine school als de Berenburcht is wel meer individuele aandacht voor de leerlingen. Die individuele bege leiding is de reden dat er relatief veel autistische kinderen (vier op de tien) op De Berenburcht zitten. Die kunnen niet mee op een bas- sischool van gemiddelde grootte. kinderen moeten volgend Schooljaar noodgedwongen naar et speciaal onderwijs in Middel- of Goes. „Dat doet best wel 1 juist die kinderen te laten tt zij doen het geweldig 1 school. Ik ben wel blij dat er eindelijk zekerheid is voor mijn collega's. Zij weten op welke school zij volgend schooljaar les ge ven." Hettema begrijpt best dat de slui ting van de school pijn doet in Baarland. „Iedereen wil dat zijn kind lopend of fietsend naar school kan. Het is heel erg dat je dat kwijt raakt. Veel mensen zijn bang dat de sluiting van de school de doodsteek is voor een dorp." Op donderdag 7 juli wordt af scheid genomen van de school. MEEST GELEZEN 1Preses visserij Bru stapt op (foto) 2. Spooknota's in Zierikzee 3. WD heroverweegt windmolens CULTUUR DICHTBIJ Fado en habanera, gewoon in een stal te Kerkwerve. Lees erove'r op: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van dit weekend op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Ton van den Nouweland zierikzee - Een nieuw ingericht en autoluw Havenplein in Zierik zee vóór 1 januari 2013. Is dat nog realistisch en haalbaar? Dat wil het CDA graag van het ge meentebestuur weten. Op die da tum vervalt namelijk de toegezeg de Europese subsidie. Omdat er op het vernieuwde Havenplein niet meer geparkeerd mag worden, moet ook de parkeerplaats Mossel boomgaard tegen die tijd zijn uit gebreid. Het CDA heeft er kennelijk een hard hoofd in, want raadslid Da niël Joppe vraagt meteen of B en W al aan andere financieringsmo gelijkheden dan de Brusselse subsi die hebben gedacht. Vorig jaar verzocht de partij B en W de gemeenteraad elk kwartaal op de hoogte te brengen van de vorderingen. „Het college vond dit overbodig", stelt hij vast. Vandaar dat Joppe nu raadsvragen stelt die het college verplicht moet beant woorden. In dezelfde brief wijst Joppe B en W erop dat rond Zierikzee een aantal verkeersborden is verdwe nen, waarop het vrachtverkeer wordt gewezen op de geldende lengtebeperking van acht meter in de binnenstad. Hij vraagt zich af of het misschien daaraan heeft gelegen dat een vrachtauto zich enkele maanden geleden klem heeft gereden in de Nobelpoort met 8000 euro schade tot gevolg. WISSENKERKE Burgemeester van Noord-Beveland Henny van Kooten is dagelijks be stuurder geworden van KIMO Ne derland en België: een vereniging van 29 kustgemeenten die het op nemen tegen milieubedreigingen op zee en voor behoud van gezon de zeeën. In Zeeland zijn behalve de gemeente Schouwen-Duiveland ook Veere, Vlissingen en Sluis aan gesloten bij het verbond. Internationaal zijn 16 landen aange sloten. Een van de acties is 'Fishing for litter', dat vissers aanmoedigt opgevist afval uit zee naar havens te brengen. GOES In het kader van de Dag van de Ar chitectuur houdt de kring Zeeland van de Bond van Nederlandse Ar chitecten (BNA) vandaag op drie plaatsen een gratis architecten spreekuur. Mensen die vragen heb ben over bouwen, verbouwen en vergunningen kunnen tussen 10.00 en 12.00 uur in de bibliotheek in Vlissingen en het Stadskantoor in Goes terecht. In het Stadskantoor in Middelburg wordt dit spreekuur volgende week vrijdag gehouden, ook van 10.00 tot 12.00 uur. RENESSE Accordeonensemble Encore treedt zondagmorgen op tijdens de kerk dienst in de Jacobuskerk in Renes se. Encore staat onder leiding van Harry Schroevers. Ook de kinderen van de zondagsschool leveren een aandeel aan deze bijzondere kerk dienst onder het motto 'concert at kerk'. Voorganger is predikant Pi- ter Goodijk. Het orgel wordt be speeld door Kees Groenleer. De dienst begint om 9.30 uur. OUWERKERK Onder de titel 'Littekens van de ramp' houdt Staatsbosbeheer van daag een stevige doorstapexcursie onder leiding van een gids door het Krekengebied van Ouwerkerk. De tocht begint om 13.30 uur bij de parkeerplaats van het Watersnood museum. De wandeling duurt ruim twee en een half uur en de hond mag aange lijnd mee. Aanmelden bij de VW Schou wen-Duiveland, telefoon 0900 2020233 of bij de natuurgids ter plaatse. Rob Hettema pakt met de leerlingen verhuisdozen in. foto Willem Mieras NU! NEDERLAND o.v.v. westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47