Opknapbeurt is bruidsschat voor ASV Vrolijke sprookjesmix Lang en Gelukkig heet de voorstelling waarin beken de sprookjes danig door el kaar worden gemixt. De vrolijke cocktail die dat oplevert is vanmiddag én vanavond te bele ven in of voor het Dorphuis in Noordwelle. De voorstellingen worden gebracht door Theater groep Applaus en Rozen uit Zoe- termeer. De Berenburcht 22 ze id HAAL DE Z N IN HUIS SPORT Gemeente draagt accommodatie over LANG EN GELUKKIG Theatergroep Applaus en Rozen treedt vandaag op in Noordwelle. Afhankelijk van het weer: in of voor het dorpshuis. 'Dag van de Dialoog' voor het eerst ook op Schouwen-Duiveland zaterdag 25 juni 2011 W t/ rt' 'W S f /A< r- 4Dt4l.av> door Joeri Wisse BROUWERSHAVEN - Het onderko men van ASV Brouwershaven wordt momenteel flink onder han den genomen. De gemeente Schouwen-Duiveland laat voor bijna twee ton onderhoudswerk zaamheden uitvoeren. Zodra het werk is afgerond, draagt de ge meente het gebouw over aan de sportvereniging. De overdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland naar de vere niging is geheel in lijn met het ge meentelijk beleid om minder spor taccommodaties te beheren. De af gelopen jaren zijn in het kader van het project 'privatisering opstallen buitensport gebouwen' in Renes- se, Kerkwerve, Zierikzee en Haam stede al overgedragen aan de sport clubs. Dit jaar is dus ook de accommoda tie van ASV Brouwershaven aan de beurt. Om de club niet op te za delen met achterstallig onderhoud en dus grote uitgaven in de toe komst, laat de gemeente voor een bedrag van 191.000 euro verspijke ren aan het gebouw. Zo is de aannemer momenteel be zig met het vervangen van de hou ten gevelbekleding. Ook de kozij nen en ramen, zinken goten, he- melwaterafvoeren, elektra en het sanitair worden gemoderniseerd. Binnen in het clubhuis verandert er ook het nodige. De plafonds worden vernieuwd en in de kleed ruimtes komt een nieuwe epoxy- vloer en mechanische afzuiginstal latie. Naar verwachting is aannemer, Bouwbedrijf Van der Schelde uit Scharendijke, eind augustus klaar met de renovatie van het clubge bouw. Daarna pakt de gemeente ook de omliggende bestrating en de oprit naar het sportpark aan. Het terrein en de velden op Sportpark Onder de Molen blijven overigens wel in eigendom van de gemeente Schou wen-Duiveland. NOORDGOUWE - Schouwen-Duive- land is de eerste Zeeuwse gemeen te die zich heeft: aangesloten bij het landelijke project 'Dag van de Dialoog' die 11 november wordt ge houden. Doel van deze dag is om meer onderling begrip en sociale samenhang in de samenleving te creëren. Initiatiefneemster Inge van Ooijen wil samen met maat schappelijke organisaties, bedrij ven en verenigingen een dialoog la ten organiseren of er bij aan laten sluiten. Deelnemers kunnen via Schouwen-Duiveland in Dialoog hun netwerk vergroten en verster ken, in contact komen met omwo nenden of ideeën opdoen voor nieuwe activiteiten. Tijdens een 'kick-off-bijeenkomst', die dinsdag om 17.30 uur in het dorpshuis van Noordgouwe van start gaat, kunnen belangstellen den hier meer over te weten ko men. Meer info en aanmelden bij het Welzijnshuis, 0111-453444. Irma Zonderhart wil graag trouwen, door Ali Pankow Op initiatief van artistiek leidster Petra de Haan lijkt een traditie te ontstaan met jaarlijks een optre den van Applaus en Rozen als randprogrammering tijdens de week van De Kunstschouw Wes- terschouwen. In een voorgaand jaar trad deze groep op aan het strand in Renesse met Odysseus en daarna met Sneeuwwitje in de kuil voor de Excursieschuur in de Bos- wachterij. De groep zoekt zijn re pertoire graag in mythetische en sprookjesachtige verhalen. „Dit is echt een stuk voor ons", Moeder Irma en dochters Paris en Hilton lezen een brief van de koning. riep een van de leden dan ook en thousiast uit toen zij de voorstel ling Lang en Gelukkig van het' pro fessionele RO-theater had gezien. „Dat was behoorlijk ambitieus, want het vergt fysiek nogal wat van de cast en bovendien zitten er twaalf liedjes in", zegt De Haan. Zij is de uitdaging echter graag aan gegaan toen bleek dat het RO-thea ter zich zeer bereidwillig toonde. „De teksten van de liedjes zijn ge schreven door Alex Klaassen. Dat zijn echt heerlijke nummers. Wij kregen voor 300 euro de muziek banden, zowel met als zonder de ingezongen teksten, inclusief de opvoeringsrechten. Een geweldig gebaar en dat komt doordat het RO-theater er waarde aan hecht dat amateurgroepen ook bijzonde re voorstellingen kunnen maken", zegt De Haan. Zij tekent zelf voor de regie en neemt ook de rol van de chaotische fee voor haar reke ning. Hoe heeft zij haar toneelspelers aan het zingen gekregen? „We heb ben een zanglerares aangetrokken. Die had ik trouwens aardig dicht bij huis, want mijn dochter is zang pedagoge en zij was bereid ons te coachen. Mijn insteek was ook niet dat het allemaal heel glad moest klinken. Als er maar recht uit het hart wordt gezongen." Het publiek maakt in Lang en Ge lukkig kennis met bekende sprook jesfiguren, die nu echter net een beetje anders zijn. De stiefmoeder en beide dochters uit Assepoester blijken nu bijvoorbeeld Irma, Paris en Hilton Zonderhart te heten. Roodkapje blijkt iets minder ang stig van de Boze Wolf dan velen zich herinneren en Sneeuwwitje blijkt wat minder geïnteresseerd in dé prins op het witte paard. „Natuurlijk zit er veel humor in dit stuk en er komen tevens heel veel thema's aan de orde. Het gaat in de eerste plaats over de liefde. We geven aan het einde van de voorstelling dan ook het advies 'dat het helemaal niets uitmaakt wie met wie verkering heeft. Als je maar lang en gelukkig hebt ge leefd'. We excuseren ons ook voor door Frank van Cooten Verhuisdozen zijn al inge pakt. Op een stapel schoolboeken is een me mo-sticker geplakt met de tekst 'Rob, dit kan naar Borsse- le of naar Oudelande'. De ontmanteling van openbare bassisschool De Berenburcht in Baarland is begonnen. Donderdag 7 juli is de laatste schooldag. Dan gaat het schooltje met nog maar tien leerlingen definitief op slot. Directeur Rob Hettema en de vas te juffen Marjolein Polfliet en Christel van de Voorde ruimen zo'n beetje met zijn drieën alle spullen op. Een hele klus. Daarom zijn ze al op tijd begonnen. Het schoolgebouw moet immers vanaf vrijdag 9 juli geheel leeg zijn. Ta fels, stoelen en andere schoolspul len gaan naar andere openbare scholen in de gemeente Borsele. Op de muur in de hal hangt nog een poster met de strijdbare tekst 'De Berenburcht moet blijven'. Zo'n zes jaar geleden voerden moe ders met dikke buiken voor het ge meentehuis in Heinkenszand nog actie voor het behoud van de school in Baarland. Die dikke buiken waren niet echt. Maar ook al waren de dames echt zwanger, dan waren er nog steeds niet genoeg kinderen geweest om de school overeind te houden. „Voor mij staat de kwaliteit van het onderwijs en de ontwikkeling van het kind centraal. De school is te klein om met name de ontwik keling van het kind te waarbor-1 gen", zegt directeur Hettema. „We j hadden bijvoorbeeld aan het begir/ van dit schooljaar slechts één kleuj ter in groep 1 en geen groep 2. EJ kind kan met niemand spelen met niemand ruzie maken. Er ia de loop van het jaar weliswaa jongetje bijgekomen maq moet het maar net klikkej

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46