Zeeland WD: 'Windmolens van agenda' Vakantieplannen? o)oe zuidschor Goedlopende kapsalon Windrichting I almanak 19-jarige Vlissinger krijgt klap in gezicht SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 DISCUSSIE LSD houdt poot stijf na dreigement O'moda regio te verlaten Dreischor heeft de zomer in de bol Pas geschilderde muziektent bekrast KNRM schiet kotter met pech te hulp n Te koop aangeboden in centrum Vlissingen Info: H. Eggen Tel.: 06-13695298 Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toi Tip? redactie@pzc.nl Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor werpt men regelmatig een frisse blik op de wereld buiten het wat stof fige gebouw. Dossiers en aktes hou den niet op bij de deur. Laatst diende zich een dossier aan dat zelfs een grensoverschrijdende transactie be trof Dat zorgde voor opwinding on der de klerken. Het ging om een zaak in Knokke. Die mondaine bad plaats bevindt zich, volgens de opge stelde akte, aan de Vlaamse oost kust. Een klerk: „Ik verlies er het noorden bij. Knokke aan de oostkust, maar wel aan de Noordzee. Dan heb je daar ook nog de westkust en daar ligt dan Oostende." Hij werd naar huis gestuurd om tot rust te komen. Ergens aan de Westerschelde. Zaterdag 25 juni 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl VLISSINGEN Een 19-jarige Vlissinger kreeg gis termorgen vroeg rond 04.00 uur op het Bellamypark in zijn woon plaats een klap in het gezicht, waar door hij letsel opliep aan zijn oog. Hij groette een 16-jarige met een klap op de schouder. De 16-jarige, die alcohol had gedronken, werd boos en sloeg na een woordenwis seling de 19-jarige op zijn oog. DREISCHOR - Het advies om droge kleren en een handdoek mee te nemen, was gisteren op de ijs baan in Dreischor bepaald niet overbodig. Enkele docenten en leerlingen van de Pontes Pieter Zee- man in Zierikzee hadden daar een aantal water spelletjes opgesteld. Dat deden ze op verzoek van openbare basisschool De Klimop, die giste ren het jaarlijkse Zomerfeest op het programma had staan. Dankzij het mooie weer vermaakten al le leerlingen zich opperbest met de spelletjes. Voor de ouders was er gisteravond live muziek in de horeca-tent. foto Dirk-Jan Cjeltema Vrolijke sprookjesmix voor jong en oud 'Zeeuwse' Chinezen krijgen Lego-attractie aan de praat door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De aanleg van een windmolenpark langs de Gouwe- veerse Zeedijk (bij De Val) in Zie rikzee is nog geen gelopen race. De WD heroverweegt haar stand punt en wil dat het voorstel van de raadsagenda wordt gehaald. Aanleiding hiervoor is het dreige ment van schoenhandel O'moda af te zien van vestiging op het na bij de dijk gelegen Businesspark. De gemeente heeft veel moeite die grond te verkopen en was blij met het nieuwe hoofdkantoor van O'moda. Directeur Lourus Verton meldt in een brief aan de gemeen teraad dat zijn bedrijf last krijgt van slagschaduwen en geluid van de molens. Van het windpark is hem niets verteld, toen hij de grond kocht, schrijft Verton. Als het park er komt, maakt hij de grondaankoop ongedaan en dreigt zelfs met vertrek uit de regio. „Dit voorstel moet van de raads agenda", zegt WD-fractieleider Dick Meulblok beslist. „De reactie van O'moda is voor ons aanleiding de zaak nog eens tegen het licht te houden. Wat wij niet wisten, is dat Verton op 75 meter van zijn kantoor een enorme windmolen krijgt. Dat zou ik ook niet willen." Meulblok zegt echter wel 'pissig' te zijn over de toonzetting van de brief „Verton heeft het over de ar rogantie van de macht, maar moet eerst de hand in eigen boezem ste ken. We hebben 400 bezwaar schriften behandeld en daar zat het zijne niet bij. Hij wil scoren na afloop van de wedstrijd." Voor Leefbaar Schouwen-Duive^ land, de andere pleitbezorger van het park, is Vertons reactie reden de poot stijf te houden. Fractielei der Jaqueline van Burg: „We heb ben 400 bezwaarmakers naar huis gestuurd. Het zou wel erg vreemd zijn als we nu voor één- ook nog eens te late - bezwaarmaker over stag gaan. Dit voelt als chantage en daar doen we niet aan mee." ZIERIKZEE De woensdag geschilderde muziek- kiosk op het Havenplein in Zierik zee is donderdagavond alweer be krast. Ook is over de natte vloer ge lopen. Schilder Rob van der Zande heeft de zaak gisteren hersteld. Voor de gemeente een extra kosten post van 1500 euro. Er Wordt aangif te gedaan van vernieling. De schil der heeft zijn werk aangemeld voor de nationale vakprijs. STELLENDAM Reddingboot Antoinette heeft vrij dagochtend de viskotter GO 14 naar zijn thuishaven gesleept. Op zee, in de Kwade Hoek bij de boei P6, was een visnet in de schroef van de kotter gekomen. De redders van KNRM-station Stellendam maakten een sleepverbinding en brachten het vissersschip terug naar Stellendam, waar het in de buitenhaven werd afgemeerd. NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45