Het is hard tegen hard in de MotoGP rosada SALE Simoncelli pakt pole in Assen TT ASSEN Formule 1 van de tweewielers is in twee kampen verdeeld factory outlet zaterdag 25 juni 2011 Marco Simoncelli wordt door veel concurrenten in de MotoGP niet gepruimd. was in deze fase van de race zeer snel. Hij had gerust nog een rond je kunnen wachten om dan de aan val op Pedrosa in te zetten." Simoncelli werd gestraft met een stop and go-penalty, waardoor hij het podium miste en slechts vijfde werd. Te zwaar vond Simoncelli: „Die straf had ik wel verwacht om dat iedereen over het over mijn agressiviteit heeft, maar de straf is te zwaar. Ik ben niet alleen schul dig." Hij krijgt bijval van Loris Ca- pirossi. „Sport is sport en in deze tak van sport rij je nu eenmaal dichtbij de limiet. In al die jaren dat ik race heb ik veel gezien en honderden van dit soort situaties meegemaakt. Wat Lorenzo in het begin van dezelfde race deed toen hij Dovizioso uithaalde was nog een graadje erger, maar daar hoor je niemand over." Wilco Zeelenberg, manager van Lorenzo, vindt die aantijging type rend voor de hedendaagse verhou dingen. „De Italianen komen voor de Italianen op. Natuurlijk, Jorge maakte een inschattingsfout, maar zijn actie was minder gevaarlijk dan die van Simoncelli. Ik vind overigens wel dat Simonceli met die stop and go-straf genoeg is aan gepakt. Het was van hem geen op zet, maar hij vroeg er wel om." Si moncelli werd voorafgaand aan de Grote Prijs van Catalunya door de wedstrijdleiding van de MotoGP nog eens op het matje geroepen. Het incident met Simoncelli staat niet op zich. Ook Valentino Rossi ligt onder vuur. The Doctor pres teert ver onder de maat, maar blijft met afstand de populairste coureur. Dat is pijnlijk voor de an dere helden, vooral als die het aan den lijve ondervinden. Zoals Ca sey Stoner tijdens de race in Jerez de la Frontera. Een fout van Rossi deed beide coureurs in de grind bak belanden. De baancommissa rissen wisten niet hoe snel ze de machine van Rossi weer overeind moesten hijsen. Rossi kon zijn ra ce vervolgen, Stoner moest de strijd staken en voelde zich als vijf de wiel aan de wagen behandeld. „Sommige mensen hebben hun idool, maar wat wij nodig hebben is baanpersoneel dat neutraal is", Jorge Lorenzo, hier in actie tijdens de training in Assen, luchtte in Jerez zijn hart over het onverantwoorde rijgedrag van Simoncelli. foto Vincent Jannink was de duidelijke boodschap van Stoner aan het adres van race-di- rector Paul Butler. En ook Rossi kreeg de wind van voren. „Hij heeft mij op z'n minst een po diumplek door de neus geboord. En dit is niet de eerste keer dat hij een coureur afschiet." Valentino Rossi vindt het allemaal maar kinderachtig. Volgens hem is het een probleem van de jonge ge neratie. „Het zijn pussy's", zegt hij. De Formule van de tweewie lers is een dans om miljoenen. De toppers staan onder enorme druk en het lijkt dat die de toppers niet onberoerd laat. Stoner verloor in Le Mans na een crash met Randy de Puniet zijn zelfbeheersing en deelde een rake klap uit. Het kwam hem op een boete van 5000 euro te staan. Wilco Zeelenberg vindt dat het allemaal niet zo'n vaart loopt met de verharding in de MotoGP. „Als ze elkaar alle maal op de schouders zouden slaan van 'hé ouwe kameraad, hoe gaat ie?' was het toch ook niet nor maal. Dit is motorsport op het hoogste niveau." celli. Het hilarische debat tussen de twee deed de sensatiepers het kwijl om de mond lopen. Zie je wel?, zal Lorenzo triomfante lijk hebben geroepen na de Grote Prijs van Frankrijk. Marco Simon celli deed daar exact waar Lorenzo hem voor waarschuwde. Hij sneed Dani Pedrosa tijdens het passeren de pas af in een bocht. Pedrosa tou cheerde het achterwiel van Simon celli, crashte en brak daarbij zijn schouder. Extra pijnlijk was dat beide mannen op een Honda rij den; Simoncelli voor het satelliet team van Gresini, Pedrosa in het Repsol Honda fabrieksteam. Tussen Simoncelli en Pedrosa's teamchef Alberto Puig komt het waarschijnlijk nooit meer goed. Maar ook coureurs bestempelden de inhaalmanoeuvre van Simoncel li in de bocht als onverantwoord. „Zoiets doe je niet", sprak Colin Edwards duidelijke taal. „Als je bij het ingaan van de bocht het voor wiel van je collega ziet, mag je hem niet de pas afsnijden. Trou wens, Marco had zelf ook kunnen vallen." Zelfs Valentino Rossi kon er niet omheen dat zijn maatje hier toch wel de grenzen van fatsoen had overschreden. „Deze actie van Mar co was te agressief. Hij kwam van buiten en heeft Dani geen plaats gegeven. Het was Marco's fout. Hij Het hoogtepunt van de TT morgen in Assen is de Mo toGP, de Formule 1 van de tweewielers. Het is top sport, maar ook oorlog. De coureurs gunnen elkaar het licht in de ogen niet. door Jaap van Brummelen foto Kerim Okten MotoGP is oorlog. Coureurs smijten met modder naar elkaar. De Formu le 1 van de twee wielers is in twee kampen ver deeld. Het kamp van de jonge Mo- toGP-sterren Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa en Casey Stoner versus het Italiaanse kamp. Honda-coureur Marco Simoncelli is het mikpunt, maar wordt in de rug gedekt door zijn boezem vriend Valentino Rossi. Wereld kampioen Jorge Lorenzo stak de lont in het kruitvat. Op de perscon ferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Spanje op hef circuit van Jerez begin april, luchtte Lorenzo zijn hart over het in zijn ogen on verantwoorde rijgedrag van Simon- ASSEN - De Italiaanse motorcou reur Marco Simoncelli heeft giste ren in Assen de kwalificatierace in de MotoGP naar zijn hand gezet en start vandaag in de 8ie editie van de TT van poleposition. De 23-jarige wegracer van Honda klok te op het Drentse circuit de beste rondetijd: 1 minuut en 34,718 se conden. De Amerikaan Ben Spies was een fractie minder snel met 1.34,727 en de coureur van Yamaha veroverde met die tijd de tweede plek op de voorste startrij. Casey Stoner (Hon da) reed de derde tijd: 1.35,008. Si moncelli domineerde ook al de trainingen bij de TT en staat voor de tweede keer dit jaar op polepo sition. In het WK-klassement telt de Italiaan niet echt mee. Hij bezet de elfde plaats. 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal Je vindt bij ons o.a. winkels van: gp Calvin Klein PROTEST River Woods H BJÖRN BORG NikeFactoryStore Plimn^ li 11 nkemolIer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37