'Richt drie Zeeuwse natuurgebieden in' 21 zeeland Autobezitter gemiddeld 25 euro meer kwijt aan wegenbelasting Vrijspraak PZC De Zeeuwse plannen van Natuurmonumenten zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! LANDELIJK NETWERK VAN NATUURGEBIEDEN Natuurmonumenten snapt dat de regering bezuinigt op aanleg van nieuwe natuur. Ze stelt voor 58 gebieden versneld in te richten en andere even te laten voor wat ze zijn. zaterdag 25 juni 2011 door Maikel Harte Dit lijkt wel een uitzen ding van de zendtijd voor politieke partijen. Dat dacht ik nog al eens als het proces van Geert Wil- ders in het nieuws voorbij kwam. De vrijspraak van Wilders donder dag werd dan ook positief ontvan gen door zijn politieke tegenhan gers, want nu er geen hoger be roep komt tegen de uitspraak, dachten ze mooi van het mediacir cus af te zijn. Niet dus. De aange vers tegen Wilders, die zelf niet in hoger beroep kunnen, gaan zich nu tot het Europese Hof van Justi tie wenden. Dan kan het hele spektakel dus weer opnieuw be ginnen. Ach dan kost het de Ne derlandse staat in ieder geval geen geld meer, want de beslis sing van het Hof Amsterdam be gin 2009 dat Wilders toch ver volgd moest worden was een du re. Van de kosten die met dit proces gemoeid zijn geweest had in deze tijd van bezuinigingen een aardig orkestje nog even kunnen blijven bestaan. Kosten mogen uiteraard geen criterium zijn om iemand COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 wel of niet te vervolgen, maar met de wetenschap dat het open baar ministerie Wilders über haupt niet wilde vervolgen en dat met het proces aan een politicus vooral een podium is geboden in plaats van een terechtzitting zul len er bij Justitie toch mensen zijn die zich achter de oren krab ben. Maar dan zegt u natuurlijk, ja maar, Wilders heeft het ook veel geld gekost, want die moet zijn ad vocaat Bram Moszkowicz betalen. Nou dat moest hij. Nu hij is vrijge sproken, kan hij zijn advocaat een verzoek in laten dienen tot vergoe ding van kosten aan rechtsbij stand. En dat zal niet weinig zijn na al die dagen, nee weken werk aan getuigenverhoren, wrakings- verzoeken en pleitnota's en zo meer. Om nog maar te zwijgen over het uurtarief van deze confrè re. Ik ben echt benieuwd wat hij aan kosten rechtsbijstand van de Staat zal vorderen. Ook daar kan een aardig orkestje van blijven spelen denk ik. Misschien moet ik Bram eens bellen om een band te beginnen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl i Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 -013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. door Jeffrey Kutterink De Zuidkust van Schouwen, polder Hoedekenskerke en weidevogelreservaat De Poel moeten met voorrang worden ingericht als na tuurgebied. Natuurmonumenten stelt dat voor in een plan dat gisteren in het Haagse perscentrum Nieuwspoort is gepresenteerd. De organisatie wil dat de overheid de komende vier jaar investeert in 58 geselec teerde gebieden om uiteindelijk een landelijk aaneengesloten na- tuurnetwerk (ecologische hoofd structuur, EHS) aan te leggen. „De EHS goed afmaken zal alleen luk ken als we er meer tijd voor uit trekken dan er nu voor staat en als we duidelijke prioriteiten stellen", aldus directeur Jan Jaap de GraefF van Natuurmonumenten. Door de ze 58 gebieden te kiezen, laat ze ongeveer tweederde van haar ge bieden die nodig zijn om de EHS helemaal af te maken, links liggen. Althans, voorlopig. Want Natuur monumenten wil dat het hele net werk van nieuwe natuur wordt aangelegd. Het was oorspronkelijk de bedoe ling dat de EHS in 2018 af zou zijn, maar dat is volgens De Graeff niet haalbaar. Natuurmonumenten denkt dat het handig is om er lan ger over te doen, zo'n 15 jaar in plaats van 7 jaar. Zo kan geld wor den bespaard. Want er is wel be grip voor de bezuinigingen van het kabinet op nieuwe natuur. Maar grote zorgen zijn er ook. De onderhandelingen tussen rijk en provincies over de inrichting van het netwerk lopen uiterst moei zaam. Er moet een akkoord ko men en dat akkoord moet goed zijn, onderstreept De Graeff. „We zien op het platteland grote onze kerheid over hoe het verder gaat met de natuurplannen. Daardoor stagneert de aanleg van nieuwe na tuur. Sluiten rijk en provincies geen akkoord, dan dreigt Henk Ble ker de staatssecretaris van de im passes te worden." Maar een akkoord moet ook goed zijn, benadrukt De GraefF. „Wat al is aangelegd moet worden veiligge steld." Natuurmonumenten wil dat het kabinet prioriteiten stelt. In Zeeland moeten in de komende vier jaar drie natuurgebieden volle dig worden aangelegd. De Zuid kust van Schouwen is een 1000 hectare groot natuurgebied en is voor een belangrijk deel nog niet ingericht. Door de bezuinigingen dreigt ontwikkeling stil te vallen. Dit heeft negatieve gevolgen voor de uitstraling, zowel voor de na tuur als voor de recreatie, aldus Na tuurmonumenten. Het tweede gebied, polder Hoede kenskerke, is een van de laatste res tanten van het zogenoemde 'oud- land'. Er is reeds 70 hectare grond verworven die ligt te wachten op inrichting, wat de natuurwaarden sterk vergroot. Niet inrichten bete kent een forse desinvestering. De Poel is het derde gebied dat snel moet worden aangepakt. Het is 182 hectare groot, met bloemrij ke graslanden, heggen en ver spreid liggende poelen. Er moet nog ongeveer 10 hectare grond worden aangekocht. Hetzelfde aan tal moet nog worden ingericht; no dig voor de waterhuishouding. Nu het plan in Den Haag is gepre senteerd is de volgende stap een gesprek met staatssecretaris Bleker. Dat vindt op 6 juli plaats. Ook wordt gesproken met Kamerleden en provincies om steun voor het plan te krijgen. Natuurmonumenten heeft een plan gepresenteerd om 58 projecten in Nederland in de komende vier jaar af te ronden. In Zeeland behelst het plan drie gebieden: De zuidkust van Schouwen, de polder Hoedekenskerke en het Ganzenreservaat De Poel. Schouwen-Duiveland V Dit bijna 1000 hectare grote natuurgebied bestaat uit gevarieerde natuur aan de noordoever van de Oosterschelde, met kreken, slikkige laagten, ruigte en hoogwaterrustplaatsen. Een belangrijk deel van dit gebied is nog niet ingericht. Bij de provincie en ZLTO is groot draagvlak voor gebiedsafronding, in het besef dat het voor de kwaliteit en economie van Schouwen-Duiveland van groot belang is. MIDDELBURG - Zeeuwen gaan meer wegenbelasting betalen. De meer derheid van de Staten van Zeeland besloot gisteren de provinciale op slag van deze belasting volgend jaar te verhogen. De eigenaar van een gemiddelde auto is daardoor jaarlijks 25 euro duurder uit. De afgelopen vier jaar heeft de pro vincie haar deel van de wegenbe lasting niet verhoogd, waardoor Zeeuwen zich erover konden ver heugen dat ze een ruim beneden het landelijk gemiddelde liggende heffing voor hun auto betaalden. In het programma van de nieuwe coalitie in het provinciaal bestuur is afgesproken dat de opslag voor de periode tot 2015 één keer wordt verhoogd. De fracties van CU, D66, PW, PvZ en SP (samen goed voor veer tien stemmen) verzetten zich er bij de behandeling van de voor jaarsnota in de Staten vergeefs te gen. De tegenstemmers vonden dat de lasten voor de burgers niet moeten worden verzwaard als dat niet per se nodig is. En dat was volgens hen niet het geval, omdat de finan ciële positie van de provincie bij nader inzien minder benard is dan eerder werd gevreesd. Gedeputeerde Kees van Beveren (CDA, financiën) verzekerde dat de opbrengst van de verhoging (ongeveer 4 miljoen euro per jaar) ook in de sector van vervoer zal worden aangewend: verbetering van wegen en openbaar vervoer. Bovendien zal een deel van het geld worden gebruikt om de tarie ven van de Westerscheldetunnel te verlagen. Niet alleen voor Zeeuws-Vlamingen, want dat staat de Tunnelwet niet toe. Van Beve ren merkte op dat een hogere veel- gebruikerskorting voor de hand ligt. Verder dacht hij aan aanpassing van de tarieven voor de categorie- en motoren, campers en vrachtwa gens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2