Herinrichting wegen gaat door 241 zeeland 'Belangrijk om resultaten te laten zien' VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 m ..parasols in alle maten www.binnenuit.nl RAAD VAN STATE Twee bezwaarmakers Arnemuiden niet-ontvankelijk verklaard Hygiëa danst best geteste parasols.. www.binnenuit.nl Inbraken in Middelburg en Domburg u Speciale dag bij Stichting Dunya zaterdag 25 juni 2011 VLISSINGEN - Gymnastiekvereni ging Hygiëa uit Westkapelle geeft vanavond een dansvoorstelling in het Arsenaal in Vlissingen. Alle leeftijdsgroepen van Hygiëa doen mee. De voorstelling begint om 19.30 uur. Een toegangskaartje kost 7 eu ro. door Jan van Ommen MIDDELBURG - Bij twee inbraken de afgelopen dagen in Middelburg en Domburg zijn verschillende spullen en geld gestolen. Tussen donderdagochtend 07.00 uur en donderdagmiddag 16.00 uur is ingebroken in een woning aan het Parelplein in Middelburg. Hier werden een laptop en een fiets gestolen. Tussen donderdagavond 22.30 uur en vrijdagochtend 05.45 uur is in gebroken in een woning aan de Noordstraat in Domburg. Uit deze woning zijn waardepapieren, een geldkistje en honderden euro's weggenomen. monoidL mouERs DEN HAAG - De gemeente Middel burg kan gewoon doorgaan met de geplande herinrichting van de doorgaande route (Schuttershof en Nieuwlandseweg) door Arne muiden. De Raad van State heeft de bezwaarmakers tegen het eind verslag 'Doorgaande Route Arne muiden' niet-ontvankelijk ver klaard. Staatsraad C. Ligtelijn stelde deze week tijdens een spoedprocedure vast dat de vaststelling van het eindverslag door het college van burgemeester en wethouders van Middelburg volgens de bestuurs- wet geen besluit is waartegen be zwaar en beroep open staat. Dat betekent dat de twee bezwaar makers voorlopig met lege handen staan in hun verzet tegen de ver keersmaatregelen. De twee bezwaarmakers wonen aan het Schuttershof en vrezen een verkeerschaos en gevaarlijke si tuaties op straat als alle trottoirs en belijningen en parkeerplaatsen worden weggehaald. De gemeente wil het plein bij de supermarkt en winkels als zoge noemde gedeelde ruimte (shared space) inrichten waardoor verkeer langzamer moet rijden (30 kilome ter per uur) en meer op elkaar let. Volgens de bezwaarmakers zal pre cies het tegenovergestelde gebeu ren. „Vlakbij zit een school en kin deren hebben juist overzichtelijke situaties nodig om te weten waar ze veilig kunnen spelen. Straks is er geen verschil meer tussen stoep en straat en rennen ze zo tussen de auto's en vrachtwagens de straat op. Bovendien kun je straks niet meer parkeren", vinden de twee bewoners van het Schutters hof Een woordvoerder van de gemeen te Middelburg zei dat uit verkeers- onderzoek blijkt dat het verkeer door het shared space-principe juist veiliger wordt. „Nu is de door gaande route nog 50 kilometer per uur, maar dat wordt 30 kilometer per uur en zo richten we de straat dan ook in. Parkeren blijft moge lijk ook al halen we de parkeervak ken weg, we zullen geen boetes uit schrijven", zei de gemeentewoord voerder. De bezwaarmakers vinden het so wieso onzin om nu voor de derde keer in dertig jaar de doorgaande route door Arnemuiden op de schop te nemen. „Er komt steeds meer verkeer door Arnemuiden, ook het zware landbouw- en vrachtverkeer neemt steeds meer toe. Er moet snel een rondweg rond Arnemuiden komen en niet weer de zoveelste herinrichting van de straten die alleen maar on veiliger worden." Overigens moet de gemeente Mid delburg nog wel een verkeersbe- sluit nemen om onder meer de maximumsnelheid van 50 naar 30 kilometer per uur te kunnen verla gen. Daartegen mogen de Arne- muidenaren wel bezwaar aanteke- door Theo Gieie MIDDELBURG - Er hing afgelopen week nog maar één foto aan het voorheen nog met knipsels overla den prikbord in zijn werkkamer. De foto toont medewerkers van de gemeente voor een grote stapel fietswrakken die uit de haven zijn gevist. „Dat was het mooie van mijn portefeuilles. Je kunt echt la ten zien waar je als gemeente mee bezig bent." Frank Streng nam gisteren af scheid als wethouder van de ge meente Middelburg. Hij wordt bur gemeester van Medemblik, een fu siegemeente van bijna 43.000 in woners in Noord-Holland. Streng heeft inmiddels een huis gevon den in het plaatsje Twisk, dat tot de gemeente Medemblik behoort. Vijfjaar lang zat Streng in het col lege van B en W. Verkeer en de 'realisatiebedrijven' (groenbeheer, vuilophaaldienst, etc.) vielen on der meer onder zijn verantwoorde lijkheid. „Het is belangrijk om re sultaten te laten zien. Daar passen die portefeuilles goed bij." Toen Streng wethouder werd, waarde het bouwputspook door het stadskantoor. „We zaten toen op de bodem. We beseften binnen het college dat we er samen uit Wethouder Frank Streng (links) werd gisteren tijdens een afscheidsreceptie in de Abdij uitgezwaaid. Vanaf 7 juli is hij burgemeester van Medemblik. foto Izaak Verkeste moesten komen. Dat was de geest waarin we in het vorige en ook dit college werkten." „Natuurlijk, als het geld schaars is, worden de discussies ook feller. Maar we zijn er in de discussies rond de bezuinigingen goed uitge komen. Ik heb wat dat betreft ook grote waardering voor onze mede werkers die met voorstellen zijn ge komen die ook in de eigen organi satie snijden." Samenwerking is het woord dat ook van toepassing is buiten de eigen gemeentegren zen. Streng heeft de verhoudingen met buurgemeente Vlissingen sterk zien verbeteren. Op veel ter reinen werkt Middelburg met de buren samen, niet alleen met Vlis singen, maar ook met Veere en Schouwen-Duiveland zijn afspra ken gemaakt. „Voor een deel is die samenwerking gestoeld op de be zuinigingen waar we voor staan. Het is gewoon noodzaak." Als verkeerswethouder betreurt Streng het nog altijd dat de Sta- tiönsbrug niet voor auto's is afge sloten. „Als ik daar ouders met kleine kinderen zie fietsen, dan voel ik me verantwoordelijk voor de veiligheid. Maar uiteindelijk is de keuze aan de raad." Streng is nog wel zo veel politicus dat hij een voordeeltje ziet in het uitstel. „Het geeft ons de kans om nog be ter te onderbouwen waarom het beter is dat die brug autovrij moe ten worden." „Elk jaar is er een bijeenkomst voor nabestaanden van verkeers slachtoffers. Daar zie je alle moe ders, alle vaders, de opa's en oma's, broers en zussen. Ik weet dat je niet alle ongelukken kunt voorkomen, maar het is voor mij wel een drijfveer om er alles aan te doen om de wegen zo veilig moge lijk te maken. En als ik mijn opvol ger een dringend advies mag ge ven: pak met voorrang de Kaaien- route aan. Maak er bij wijze van spreken een fietsstraat van, maar die route moet veiliger. En na de openstelling van de N57 ligt die kans er." OPEL CORSA ECOFLEX OPEL AGILA ecoFLEX Wegenbelastingvrij Wegenbeiastingvrij 14% bijtelling 14% bijtelling 10% KORTING 10% KORTING ZOMERSE KORTINGEN OP ZOWEL NIEUWE ALS GEBRUIKTE OPELS. uitEifSjOju* 2Ö1I Ateen^3vcont«*tt>'j^eri?nras!r.axrfczct»öDt-.btrtifrpê- ma-wo 09:30 - 20:30 uur do-vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00 - 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 10 12:0017:00 m NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0718-614406 VLISSINGEN - Stichting Dunya in Vlissingen houdt vandaag van ïo.oo tot 17.00 uur een Zuid-Oost- Europese dag in haar gebouw aan de Adriaen Coortelaan 3A. Er wordt informatie gegeven over landen in Zuid-Oost-Europa en er zijn hapjes uit dit gebied. Verder wordt er opgetreden door Volksdansgroep Vlissingen en dj Nenad. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24