zeeland 123 van het platteland Veere heeft nog financiële speelruimte Geen asbestvezels in Hoogerzael, kinderen mogen tuintjes weer in Natuurherstel Westerschelde nu officieel in bezit van architectenbureau VOORJAARSNOTA Sluitende begroting Brassband en fanfare treden op bij kerk Seolto houdt rommelmarkt Vogelbescherming Steun ons giro 656500 www.vogelbescherming.nl/westerschelde zaterdag 25 juni 2011 Het complex van voormalige opslagplaatsen voor landbouwproducten ligt tussen het terrein van huizenhandel Her staco, de Kleverskerkseweg en de toerit van het Dampoortaquaduct. luchtfoto Rijkswaterstaat/Joop van Houdt door Theo Ciele MIDDELBURG - In Speelhof Hooger zael in Middelburg zijn geen as bestvezels aangetroffen in de bo dem. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat werd gestart na de vondst van asbesthoudend materi aal op en in de bodem van Hooger zael. De uitkomsten van het onderzoek heeft de gemeente mede namens de stichting Speelhof Hoogerzael in een brief aan de omwonenden bekend gemaakt. Het gevaar van asbest schuilt in de vezels die mensen inademen en ziektes kunnen veroorzaken. Het door de gemeente ingeschakelde gespecialiseerde bureau heeft geen vezels gevonden bij zijn onder zoek. Eerder al maakte de gemeen te bekend dat er ruim zeventien ki lo asbesthoudend materiaal was ge vonden. Dat ligt allemaal binnen een oppervlakte van 200 vierkante meter. Dit gedeelte van de speel hof wordt gesaneerd. De afzetting van het speelhof, een combinatie van educatieve tuinen en een ravotbos, wordt terugge bracht tot het gebied waar het as besthoudend materiaal is aange troffen. De rest van het terrein is niet meer verdacht. Dat betekent dat de schooltuintjes door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere presenteerde gis teren een sluitende meerjarenbe groting tot en met 2015. Daarmee wordt het jaarlijks terugkerende te kort het hoofd geboden. Maar als leuk extraatje biedt de begroting daarnaast financiële Tuimte voor nieuw beleid. Wethouder financiën René Mole naar is trots op het bereikte resul taat. „Het is niet alleen minder, minder en nog minder, we heb ben toch ruimte gevonden om nieuwe dingen te realiseren. Het is een sluitende begroting, maar niet één die heel krap in elkaar zit. Het is ambitieus opgesteld, met ruimte voor nieuw beleid. Dat hebben we kunnen doen omdat we drie ton meer kunnen bezuinigen op het gemeentelijk takenpakket. Zonder daarbij grote maatschappelijk in grepen te verrichten." In de begroting wordt uitgegaan van een bezuinigingstaakstelling die jaarlijks oploopt tot 2 miljoen in 2014. Een deel daarvan, een half miljoen, denkt het gemeentebe stuur te halen uit een heroverwe ging van het takenpakket van de gemeente. Om daarbij de pijn her en der wat te verzachten, zal de ge meente bijvoorbeeld pas in 2014 de beoogde kortingen van 40.000 euro op de bijdrage voor de RPCZ, 25.000 voor de Muziekschool Zee land en Kunsteducatie Walcheren en 50.000 euro voor VW en het zelfde bedrag voor Stichting Strandexploitatie Walcheren bere kenen. Om in te spelen op de verminde ring van de rijksbijdragen en de overheveling van overheidstaken naar de gemeente, heeft Veere een bedrag van negen ton gereser veerd. De lasten voor de bewoners van Veere stijgen gemiddeld met 4,25 procent, daarvan is 2.25 infla tiecorrectie. Wel worden de riool heffing en de afvalstoffenheffing verhoogd om kostendekkend te worden.' De afvalstoffenheffing wordt vanaf 2012 met 3 procent verhoogd en de rioolheffing gaat volgend jaar met 9,5 procent om hoog. „Maar", haast Molenaar zich te zeggen, „uit onderzoek van het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overhe den komen wij landelijk gezien op de 25e plaats van goedkoopste ste den." De gemeentelijke woonlas ten in Veere zijn voor een meer- persoonshuishouden 565 euro per jaar. Het landelijk gemiddelde is 671. In de goedkoopste gemeente Zevenaar is dat 4S0 euro, de duur ste is Blaricum met 1.165 euro. De zes grote projecten in de ge meente - in Vrouwenpolder, Zou- telande, Singelgebied Domburg, Golfbaan Domburg, stadje Veere en Serooskerke - krijgen prioriteit. De gemeente heeft daarvoor in 2010 al 3,3 miljoen euro vrijge maakt. Inmiddels is daarvan 450.000 euro bestemd voor de extra inhuur van personeel. Mole naar: „Dit zijn majeure projecten, van groot belang voor Veere." DOMBURG Bij de Protestantse Kerk in Dom burg worden vanavond twee con certen gegeven in de buitenlucht Er zijn optredens van brassband Apollo uit Domburg en fanfare De Eendracht uit Den lip (Noord-Hol land). Beide bands staan onder lei ding van Patricia Geertse. Het eerste concert begint om 19.30 uur. VLISSINGEN Korfbalvereniging Seolto houdt vandaag een rommelmarkt op sportpark Lammerenburg aan de Wildbaan in Vlissingen. In zo'n veertig kramen worden onder meer boeken, speelgoed, kleding en elektrische apparaten verkocht. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 14.30 uur. Om 10.30 uur begint een verkoping bij opbod. zijn vrijgegeven en dat de groen ten uit de tuintjes gegeten kunnen worden. De gemeente heeft* ook onderzoek laten doen naar even tuele andere verontreinigingen. De uitkomsten hiervan geven volgens de gemeente geen aanleiding tot verdere maatregelen. De gemeente heeft gisteren de af- zethekken laten verplaatsen. Ze staan nu om het te saneren gedeel te dat nabij de werkkeet ligt. De speelhof in de wijk Griffioen werd vorige maand afgesloten na dat duidelijk was geworden dat er asbesthoudend materiaal lag. Hoo gerzael was op 1 april officieel geo pend. NU! m NEDERLAND o.v.v. westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23