Zeeland PZC L Kapitein en loods voeren te hard Vakantieplannen? PZC Windrichting L WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 24 uur fietsen voor een goed doel O^DE ZUIDSCHOR Inbraak Goedlopende kapsalon almanak Zaterdag 25-juni 2011 Silo's zijn kathedralen van het platteland 'Zeeuwse' Chinezen krijgen Lego-attractie aan de praat Tip? walcheren@pzc.nl EHB3SE80SS8SSK® -SSaSKJ RECHTBANK Gewonden door vloedgolf passerend schip Vlissingse Badstrand door Emile Calon middelburg - De kapitein en de loods van het zeecontainerschip OOCL St. Petersburg zijn veroor deeld voor te snel varen langs het Vlissingse Badstrand. De Middelburgse politierechter J. Sinack veroordeelde hen gister avond tot boetes van elk vijfhon derd euro omdat ze op 20 juli 2010 onvoldoende vaart minderden bij het passeren van het bewuste strand. Daardoor ontstonden vloedgolven waardoor drie badgas ten, een vrouw en twee kinderen, tegen de paalhoofden werden ge gooid en gewond raakten. Officier van justitie R. Rammeloo eiste tegen elk van hen een boete van duizend euro en vond dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan het opzettelijk verwonden van die drie. Sinack oordeelde echter dat de twee voor het passeren van het strand wel vaart hadden gemin derd en dat er dan ook geen spra ke was van opzet. Ze hadden ech ter of nog langzamer moeten va ren of een andere route moeten ne men. Raadsman M. van der Bent bracht naar voren dat de bewuste golven veroorzaakt waren door een ander schip. Een getuige, een collega van de Belgische loods die die avond op een terras langs de boulevard zat, ondersteunde dat verhaal. Ech ter onvoldoende om de politierech ter te overtuigen. De advocaat stelde ook dat de loods niet verantwoordelijk gehou den kan worden voor de manoeu vres die het schip uitvoert. De Middelburgse rechtbank heeft echter al eerder benadrukt dat een loods medeverantwoordelijk is voor de gedragingen van een schip. „Een loods heeft een gedeel de verantwoordelijkheid", aldus Sinack. „Zo denk ik daar nog steeds over." Van der Bent is tegen eerdere soortgelijke vonnissen in beroep gegaan bij het Haagse gerechtshof. VLISSINGEN - Op het Keizersbolwerk in Vlissingen wordt sinds gisteravond aan één stuk door gefietst voor een goed doel. Met de spinningmarathon '24 uur van de boulevard' wordt geld opgehaald voor onderzoek naar de spierziekte multiple sclerose bij kinderen. De actie duurt van gisteravond NAUT1C LIFESTYLE WATERSPORT 19.00 tot vanavond 19.00 uur. De '24 uur van de boulevard' is een initiatief van de Rotaryclub in Vlissingen en wordt dit jaar voor de derde keer gehou den. In 2009 en 2010 werd respectievelijk 105.000 en 86.000 euro opge haald. foto Izaak Verkeste Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice, V Dat hof heeft recent enkele ex perts uitgenodigd om hun visie te geven. Het kan dan ook nog enige tijd duren voor het uitspraak doet in die hoger beroepen. De raadsman vindt ook dat de ge meente Vlissingen nalatig is ge weest. Die moet volgens hem er voor zorgen dat badgasten zich niet kunnen verwonden aan de paalhoofden. Hij wees naar de Bel gische kust waar het verboden is om in de directe omgeving van paalhoofden te zwemmen. WBMKsmHÊmmmmmmÊmmmmmmKmmamm middelburg - In een horecabedrijf aan de Vlasmarkt in Middelburg is vrijdag tussen 01.00 en 15.00 uur ingebroken. De deur van de zaak is hiervoor vernield. Er werd meer dan honderd euro gestolen en er werden enkele tientallen blikjes frisdrank/bier weggenomen. Te koop aangeboden in centrum Vlissingen Info: H. Eggen Tel.: 06-13695298 Tip? redactie@pzc.nl Op het Zeeuws-Vlaamse notariskan toor werpt men regelmatig eénfrisse blik op de wereld buiten het gebouw. Logisch, want dossiers en aktes hou den niet op bij de deur. Laatst diende zich een dossier aan dat zelfs een grensoverschrijdende transactie be trof. Dat zorgde voor enige opwin ding onder de klerken. Het ging om een zaak in Knokke. Die badplaats bevindt zich, volgens de akte, aan de Vlaamse oostkust. Een klerk, in de war: „Ik verlies er het noorden bij. Knokke aan de oostkust, maar wel aan de Noordzee. Dan heb je daar ook nog de westkust en daar ligt dan Oostende." Hij werd naar huis ge stuurd om tot rust te komen. Ergens aan de Wester schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21