meningen 117 Zeeuwen winnen energieprijzen Fietsen langs de Moezel! brieven Cor de Jonge zaterdag 25 juni 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ontpolderen 8 Afgelopen maandag was de wet houder van de havens van Antwer pen Marc van Peel te gast in Stand- punt.nl. Ik vroeg hem hoe hij er over dacht dat de bewoners van de Hedwigepolder hun land en hui zen zouden moeten verlaten, een gebied waar zij en hun families al honderden jaren wonen. En of hij ook wist wat een prachtig stukje natuur deze polder is. Dat laatste wist hij heel goed aangezien hij er dikwijls wandelt en fietst. Maar zijn antwoord was dat het slechts om een klein aantal mensen gaat die bovendien een meer dan riante vergoeding aangeboden hebben ge kregen. Met andere woorden: die mensen tellen niet mee, als wij on ze zin maar krijgen. Dat toont maar weer eens hoe hard de maat schappij geworden is. Mensen tel len niet meer mee. Alleen het geld is belangrijk. Maar ik denk dat de ze wethouder de bewoners van de Hedwigepolder verkeerd inschat. Echte zeeuwen laten zich niet zo maar wegjagen. A.E. van den Berge Arnelaan 31, Middelburg Ontpolderen 9 Rinus Eversdijk suggereert in de PZC van 23 juni dat we tol moeten gaan heffen op de Westerschelde. Dat deed Nederland ooit echt. Van af 1839 tot 1863. Toen heeft België die tolheffing eeuwigdurend afge kocht voor de toentertijd exorbi tante som van zeventien miljoen gulden. Men kan Nederland niet verplichten om de Westerschelde te verdiepen of dit toe te staan. Wel moet de Westerschelde toe gang bieden tot Antwerpen. Maar daarbij is geen scheepsmaat be paald. Voor mij houdt dit in, dat de laatste verdieping van de Wes terschelde in 2010 heeft plaatsge vonden omdat er vooral in Zee land onvoldoende draagvlak te vin den is om mee te werken aan een verdere verdieping. P. Warnier De Butstraat 35, Hulst Ritueel slachten De bewering dat God zou verbie den om vlees te eten van dieren die verdoofd, zonder halssnede ge slacht zijn is op geen enkele ma nier te bewijzen. En al bestaat de manier van doden met een halssne de al drieduizend jaar, dan is dit nog geen reden om hiermee door te gaan en een land kwalijk te ne men als dit uit empathische en mo rele overwegingen deze rituelen on aanvaardbaar vindt. Zoiets moet men respecteren. Om dan te spre ken over belemmering van de gods dienstvrijheid slaat nergens op, doet eerder wat chantabel aan, want vrijheid is datgene nalaten wat nadelig is voor de ander, ook voor het dier. Iets wat hier duide lijk wel het geval is, als wij deze dieren op de TV-beelden roche lend zien stikken in hun eigen bloed. Over welk recht hebben wij het hier? Over dat van de consu ment of dat van het dier? Normen en waarden kunnen door bewust wording en mededogen bijgesteld worden, zodat bepaalde 'vrijheden' worden verboden omdat deze in onze ogen niet meer kosjer zijn. Dit geldt niet alleen voor ritueel slachten maar voor de onwaardige praktijken in onze vleesindustrie. Addy Haverman-van de Scheur Sprencklaan 5, Middelburg Kop Noordstraat Met de inhoud van het artikel: Schiet op met de Kop van de Noordstraat, in de PZC van woens dag 22 juni ben ik het helemaal eens. Ik snap dat een economische en financiële (wereldwijde) crisis ook in Terneuzen voelbaar is maar, inderdaad, het duurt nu wel erg lang. Ik kan me het ongeduld en onder tussen ook het ongeloof bij betrok kenen goed voorstellen. Zelfben ik op 3 november 2009 naar een door de gemeente TerneuzenPro ject-ontwikkelaars, Rabobank en Clavis georganiseerde bijeenkomst in de Grote Kerk geweest. Op dat moment was men al 10 jaar met plannen bezig. Tijdens die bijeen komst werden cijfers genoemd over vierkante meters winkel - en woonruimte, mooie plaatjes van pleinen met bomen en terrassen getoond. Omdat de aanwezigen mochten meedenken heb ik een suggestie gedaan om ook 's na te denken over het terugbrengen van water in de binnenstad. Bevaar baar uiteraard, geen 30 centimeter. Als Terneuzen de strijd aan wil met Goes en Middelburg moet er echt iets gebeuren. Het liefst mor gen. Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen OOSTDIJK - Basisschool de Bornput uit Oostdijk is de winnaar van de Positieve Energie Prijs van DONG Energy. Op 23 joni kregen afgevaar digden van de school en de andere winnaars, De Jeugd Deltaband en Deltaband uit Vlissingen en jeugd- korps Confetti Goes, respectieve lijk 3-000,-, 2.000,- en 1.000,- euro. Edward Sigar, algemeen directeur van DONG Energy, reikte de prij zen uit in de Verkadefabriek in 's-Hertogenbosch. Basisschool de Bornput gaat met het geld het schoolplein vernieuwen. De Vlis- singse leugd Deltaband en Delta band financiert met het gewon nen bedrag nieuwe muziekinstru menten voor haar leden. Jeugd- korps Confetti Goes gaat het geld gebruiken om de inwoners van Goes een spetterend feest te geven op 17 september. Er zijn bijna 300 initiatieven inge zonden voor de actie, die in april begon. Via de website is meer dan 84.000 keer gestemd op de verschillende initiatieven. „We zijn blij dat we deze geweldige initiatieven kun nen ondersteunen. Deze initiatie ven zijn een geweldige inspiratie voor de samenleving", zegt Moni que van Weert, manager marke ting en retail bij het Scandinavi sche DONG Energy. MATUU ZroMPetiSATlf, fisd~<tr&tz-&t\ door he-e-l Europa' Heerlijk fietsen in het beroemdste wijngebied van Duitsland. U begint en eindigt in de oudste stad van Duitsland, het prachtige Trier. U fietst door een idyllisch landschap, langs wijndorpjes, vakwerkhuisjes en kastelen, via beroemde plaatsjes als Bernkastel-Kues, Traben-Trabach, Beilstein en Cochem. Gemiddeld fietst u ca. 40 km per dag. Alle tijd dus om af en toe te stoppen om al dat moois onderweg te bewon deren! En wat dacht u van een wijntje tussen de wijngaarden? Uw verblijf U verblijft in gemoedelijke hotels, 'Gasthöfe', of pensions in of bij Trier, Trittenheim, Zeltingen, Zeil en Moselkern. Uw kamer is steeds voorzien van o.a. badkamer met douche en toilet Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 12228 euro p.p 6-daagse fietsreis zoek boekcode 12228 Inbegrepen 5x overnachting met ontbijt dagelijks bagagetransport bustransfer Moselkem-Trier, incl. fiets fietskaart met gemarkeerde route routebeschrijving in het Nederlands telefoonservice bij probleem- en/of pechgevallen gratis parkeerplaats in Trier Prijzen 24/06-28/06 29/06-31/07 01/08-30/09 01/10-12/10 2-persoonskamer 299 339 359 299 Optioneel bij te boeken: U kunt evt. een fiets huren, a 69,-. (per fiets, per reis) U kunt halfpension bijboeken (€110,-p.p. per reis). Prijzen in€p.p. Niet inbe- StSSSSSBSi 'anu/b pha ros fie-nt v o/aar af 'ns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17