Hitserie is Huffmans jackpot De motoren ronken in Assen weer kijktip Haar alter ego is onstuimig en veel te streng voor haar echtgenoot. Maar Felicity Huffman voelt verwantschap met desperate housewife Lynette Scavo. „Ook ik jongleer regelmatig met huishouden, gezin en eigen aspiraties." door Rivka Groenier Scheefgroei 'Ik ben niet zo beroemd dat het storend is' zaterdag, 11.55 uur Felicity Huffman. foto GPD/SBS fill In april kapte Net 5 het zevende seizoen Desperate housewives af. In november wordt de serie hervat. Volgens Net 5 is die planning een erfenis van de schrijversstaking in 2007 en 2008. Bij gebrek aan materiaal werden series ingekort. Net 5 had niet genoeg afleveringen voor een ideale verdeling over het jaar. Om dat op te lossen, plakte de zender aan het eind van het vierde seizoen enkele afleveringen van het nieuwe seizoen vast. Zo begon de scheefgroei. iw Reageren? redaetie.rnedia@wegener.nl De fans van Desperate house wives waren niet blij toen Net 5 het zevende seizoen onlangs bruut afkapte. Pas eind van het jaar pakt de zender de draad weer op. Kleine troost: in Amerika zijn ondertus sen de opnames voor het achtste seizoen al begonnen en de actrices hebben al een optie voor een negende seizoen op zak. Felicity Huffman (Lynette), net als Teri Hatcher (Susan), Marcia Cross (Bree) en Eva Longoria (Gabrielle) een housewife van het eerste uur, denkt dat de magie nog lang niet is uitgewerkt, vertelt ze tij dens een trip door Europa. De toon van schrijver Marc Cherry is wat haar betreft het geheim van de smid. „Zo zalig ge meen en stout. Door de roddelige sfeer die hij schept, blijft het een schuldig ge noegen om ernaar te kijken." Hoewel Lynette Scavo al acht jaar haar le vensritme bepaalt, is dit niet de rol die Huffman het meest koes tert. Dat is haar veelgepre zen vertolking van trans- gender Bree in de film Transamerica. De Oscar nominatie was hét hoog tepunt in haar carrière, zegt de actrice die al op haar ïode wist dat ze het vak in wilde. Die droom kwam uit. „Toch voelt het alsof ik de jackpot won met Desperate housewives." Daarvoor was haar bestaan veel minder comfortabel. „Zoals bij de meeste acteurs bestond mijn leven uit een jaar werk, een jaar geen werk, een jaar werk, een jaar geen werk... Totdat je het punt bereikt waarop je denkt dat je beter makelaar kunt worden. In die zin heeft de serie mijn leven compleet veran derd. Na elke stop weet ik toch dat er weer een baan op mij wacht." Ze kan zich goed identificeren met Lynet te. „Ze is onstuimiger, heeft een korter lontje en mijn humor is kinderachtiger. Maar net als zij jongleer ik regelmatig met huishouden, gezin en eigen aspiraties. Ly- nettes neiging zich ergens in te storten en zich daarna pas af te vragen waar ze aan begonnen is, die zit ook wel degelijk in mij." Lynette baarde in de looptijd van de serie al vijf kinderen. Huffman lacht: „Ja, ik heb dat dikmaakpak iets te vaak aan ge had, in seizoen zes was ik zelfs bijna per manent zwanger. Op de set maakten we er grappen over dat Lynette met haar ein deloze draagtijd op een olifant leek." Lynette en echtgenoot Tom (Doug Sa vant) hadden het vaker moeilijk, maar in seizoen zeven verkeert het huwelijk in zeer zwaar weer. Spijtig, vindt Huffman. „Wij vormen toch het min of meer nor male stel, Tom en Lynette staan met bei de benen op de grond. Zo'n vaste waarde heeft een serie nodig, zodat de rest van de karakters allerlei wilde dingen kan doen. Wat mij betreft, blijven ze dus uiteinde lijk wel bij elkaar." Maar daarvoor moet het karakter van Lynette wel worden aangepast, stelt Huff man. „Ze is te hard voor Tom." Als de twee het niet redden, legt Huff man zich daar bij neer. Ze bemoeit zich zelden met haar rol. „Heel soms, als er iets kleins in zit wat voor mijn gevoel niet klopt. Maar vaak genoeg kunnen ze het dan toch nog zo aan me uitleggen dat ik het snap." Ze is daarin anders dan colle ga's, vindt ze. „Op de set zijn veel actrices die zich wel met hun eigen rol bemoeien en allerlei ideeën hebben over de verhaal lijn. Ik ben van de school: je krijgt je script en daar begint je werk. Punt." Soms komen er verhalen naar buiten over onmin op de set. Zo werd Nicolette Sheridan (Edie Britt) in 2009 tegen haar zin uit de serie geschreven. Ze wil nu mil joenen van Marc Cherry, die ze van geweldpleging beschuldigt. Onlangs riep Cherry nog dat een van zijn housewives niet grap pig is (hij noemde geen naam). Ook de actrices zouden het niet altijd even goed met elkaar kun nen vinden. Huffman blijft ijzig politiek correct als dit onderwerp ter sprake komt. Met Eva Longoria kan ze het beste opschieten, met de andere actrices is het ook koek en ei. „Natuurlijk hebben we allemaal een andere achtergrond en zouden we elkaar in het gewone leven niet zo snel tegenko men. Maar op de set zijn we goede vrien den." Een jarenlange hoofdrol in een hitserie die in 130 landen op tv is, is minder ingrij pend dan je zou denken, vertelt Felicity Huffman. „Grappig genoeg ben ik nog niet zo beroemd dat het storend is, ik word weinig herkend op straat. Mijn man, acteur William H. Macy, heeft een nogal uitgesproken uiterlijk, dus hij wordt veel vaker herkend." Dat haar dochters Sophie (10) en Georgia (8) opgroeien met twee bekende acteurs als ouders, baart de actrice soms zorgen. Er wordt thuis niet gekeken naar Despera te housewives, omdat ze het niet geschikt vindt voor de meisjes en omdat ze haar werk niet in huis wil halen. „Ik probeer een buffer in te bouwen, maar besef dat dit voor hen wel een normale situatie is. Ze worden later vast zelf actrice of trou wen met acteurs. Ik was daar eerst fel op tegen omdat het zo'n hard vak is, maar dan zegt William: 'kijk wat het ons heeft gebracht, hoe kunnen we dat hen dan ver bieden?' Daar heeft hij wel gelijk in. Ik vind nu alles best, als ze hun studie maar afmaken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 105