EU wil brede steun hervormingen 81 buitenland Yudhoyono woest op Saoediërs na executie Frankrijk neigt naar soepeler drugswetgeving SCHULDENCRISIS Griekse parlementariërs moeten eerst akkoord gaan met bezuinigingen voor er noodhulp komt Medvedev wil af van Toepolevs Explosies in Bagdad eisen zeker 21 levens vrijdag 24 juni 2011 Druk op Griekse parlementa riërs om in te stemmen met bezuinigingsvoorstellen. Aanvaarding van hervormin gen is een voorwaarde voor Duitse hulp. 'Griek mag niet het idee krij gen dat er een alternatief is.' BRUSSEL - Europese regeringslei ders hebben gisteren de Griekse oppositieleider Antonis Samaras opgeroepen om de hervormings maatregelen die de Griekse rege ring wil doorvoeren te steunen. De hervormingen zijn een voor waarde voor de uitbetaling van de volgende tranche van de noodle- ning aan de Grieken. De Zweedse premier Fredrik Reinfeldt zei dat het 'van groot belang is dat geen enkele Griekse politieke leider het Griekse volk vertelt dat er een al ternatiefis'. De hoop op steun voor de bezuini gingen van alle politieke partijen in Griekenland werd door Sama ras echter de bodem ingeslagen. „Ik ben volledig voor een fiscale aanpassing in Griekenland. Echter, de huidige beleidsmix die door de socialistische regering wordt door gevoerd, vraagt om belastingverho gingen in een tijd van een recessie die zijn weerga niet kent. We heb ben aangepaste beleidsmaatrege len nodig om er zeker van te zijn dat de economie zich herstelt en wij onze schulden kunnen terug betalen." Eerder deze week werd een besluit over een nieuwe noodlening aan Griekenland uitgesteld tot 3 juli. Dan is duidelijk of het Griekse par lement de nieuwe bezuinigingen, de verkoop van staatsbedrijven en de economische hervormingen steunt. De voorzitter van de Europese Commissie José Manuel Barroso heeft regeringsleiders uit de Unie gevraagd Athene te helpen, maar stuitte op verzet van sommige lan den, die geen concessies willen doen tot de uitslag van de stem ming in het Griekse parlement be kend is. „We zijn bereid om op een con structieve manier mee te denken", aldus een Duitse regeringsmede werker die anoniem wilde blijven. „Maar de voorwaarde is dat de be zuinigingsmaatregelen eerst door het Griekse parlement komen." Andere, armere landen zijn niet blij met het versoepelen van de re gels voor slechts één land. Op de EU-top wordt ook gesproken over de deelname van private krediet verleners aan de nieuwe noodle ning. Volgens de Duitse regerings medewerker wordt er al gesproken met banken. Bovendien zou over leg worden gevoerd met kredietbe oordelaars en de Europese Centra le Bank om een negatieve beoorde ling te voorkomen. Als kredietbe oordelaars Griekenland deels fail liet verklaren, dan kan dat leiden tot grote onrust op de financiële markten, waardoor niet alleen Griekse, maar ook Europese ban ken in gevaar komen. BAGDAD - Een Iraakse politieman doorzoekt met hulp van een hond een auto in Bagdad. Op een markt in de Irakese hoofdstad zijn gisteren zeker 21 mensen omgekomen toen drie bommen in winkelwagentjes kort na elkaar afgingen. Meer dan 100 mensen raaktengewond. Dat meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. De explosies deden zich voor om kwart voor zeven 's avonds lokale tijd. Daardoor was het nog erg druk op de Shurt al-Raba-markt in het zuidwesten van Bag dad. Het geweld in Irak is sinds het hoogtepunt in 2006 en 2007 flink afgenomen. De laatste maanden worden echter aanzienlijk meer aansla gen gepleegd, vooral tegen veiligheidsdiensten en overheidsinstanties. foto Hadi Mizban/AP PARIJS - Ze behoren tot het straat beeld in menige Franse stadswijk: de 'guetteurs' of spionnen. Flun taak is de komst van rivaliserende bendele den of van de politie te melden aan de 'caïd', de baas, die dan zijn maatre gelen treft om zijn drugshandel vei lig te stellen. De spionnen worden goed betaald, minstens 200 euro per dag, en dat is ze aan te zien: dure merkkleding, de laatste sportschoe nen. Maar zij zijn de schlemielen in de criminele hiërarchie. Een beetje caïd komt zijn bed niet uit voor min der dan 20.000 euro per dag. Drugshandel is een winstgevende be drijvigheid in Frankrijk, dat de groot ste consumptie van verdovende mid delen in Europa kent. Flet land telt 100.000 dealers die, in 2005,1,2 mil joen Fransen van cannabis voorza gen. Dat ondanks het feit dat de staat jaarlijks 650 miljoen euro investeert in de strijd tegen de drugshandel. Maar volgens critici is de handel juist door de repressie zo winstgevend. Van die critici komen er steeds meer. De enige manier om de oorlog tegen de drugsmaffia te winnen is, aldus Kamerlid Daniel Vaillant, de finan ciële bodem onder hen wegslaan. Vaillant wil daarbij een stap verder gaan dan Nederland, dat alleen het gebruik van softdrugs toestaat, niet de grootschalige productie. Hij stelt voor dat de staat 53.000 hectare land vrijmaakt voor de hennepteelt, vol doende om alle cannabisrokers te voorzien. Rokërs krijgen hun canna bis tegen kostprijs, wat de drugsmaf fia marginaliseert. Bovendien kan de kwaliteit van het spul worden gega randeerd. Politieke kopstukken van rechts en links vielen over Vaillant heen, maar hij kreeg ook aardig wat handen op elkaar. Ter rechterzijde steunt oud-premier Dominique de Villepin het plan. En ook socialisten leider Martine Aubry weigert het idee te verwerpen. JAKARTA - Indonesië heeft furieus gereageerd op de executie van een 54-jarige Indonesische huishoude lijke hulp, afgelopen weekeinde in Saoedi-Arabië. De Indonesische president Susilo Bambang Yud hoyono zei gisteren tijdens een rechtstreeks uitgezonden perscon ferentie dat hij een 'krachtig pro test' heeft ingediend bij de Saoedi- sche regering. Ruyati binti Sapubi werd zaterdag met een zwaard onthoofd nadat ze was veroordeeld wegens moord op haar werkgever. De Saoedische autoriteiten maakten pas melding van de executie nadat deze was uit gevoerd. Riyad heeft volgens Yud hoyono internationale regels en normen geschonden met de execu tie. Indonesië heeft zijn ambassa deur in Saoedi-Arabië al terugge roepen. Ook krijgen Saoedische fa milies tot nader order geen huis houdelijke hulpen uit Indonesië. Honderdduizenden Indonesische vrouwen werken in Saoedi-Arabië. Ze worden vaak slecht behandeld door hun bazen. In de bouw in Sa oedi-Arabië werken ook veel Indo nesiërs. In totaal wonen er onge veer 1,2 miljoen arbeiders uit Indo nesië in het streng-islamitische ko ninkrijk. In de afgelopen jaren ont stond al vaker frictie tussen Indo nesië en landen in de Golf over de manier waarop laaggeschoolde ar beiders worden bejegend. MOSKOU - De Russische president Dmitri Medvedev wil de oude Toe- polev-vliegtuigen van het type Tu- 134 uit de roulatie halen. Dat heeft hij gisteren gezegd. De operatie moet begin volgend jaar van start gaan. Een 31 jaar oude Tu-134 stort te maandag vlak voor de landing in zware mist neer. Medvedev zei dat fouten van de piloot waar schijnlijk de oorzaak waren van de crash. Desondanks wil hij alle Tu-134's uit de roulatie te halen. Lange Vorststraat 18 Goes www.moniekmode.nl Airfield Annette Gortz Armani Tricot Chic Rene f.ezard Isabel de pedro Krny van Reijmersdal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8