de Tour in Rutten moet met minder meer presteren bij PSV sport29 Nog 4 da Van Minde voor stage naar Japan Weer banaan naar hoofd Roberto Carlos Van Assche en vrijdag 24 juni 2011 kunt er wel onbevangen in n, maar je moet niet als blinde gaan rondrijden' .jhnny Hoogertand door René van Stee ZOLDER - „Elke rit is een klassieker en het gaat er vijf kilometer per uur harder dan in de Giro." John ny Hoogerland liet er gisteren bij de ploegpresentatie van Vacanso- leil-DCM geen misverstand over bestaan dat hem in de Tour de France de zwaarste beproeving uit zijn loopbaan wacht. Nadat hij in 2009 de Vuelta reed (twaalfde plaats in het eindklasse ment) en onlangs de Giro voltooi de, maakt de 28-jarige Yersekenaar zaterdag 2 juli zijn debuut in la Grand Bouclé: „Daar droom je van als kind. De Giro vind ik specialer, maar de Tour is de grootste koers van allemaal. Het wordt een prach tig avontuur", vertelde hij gister middag op het circuit van Zolder, onder meer in 2002 de locatie van het WK op de weg. Vacansoleil-DMC reist af met een onervaren Tourploeg. Van de ne gen uitverkoren renners was slechts sprinter Romain Feillu ooit deelnemer. In 2008 reed de Frans man zelfs een dag in het geel. Hoo gerland ziet die nieuwbakkenheid niet als een handicap. „Om te be ginnen hebben we een leuke ploeg. We kunnen het allemaal pri ma met elkaar vinden. Dat is altijd goed voor de teamgeest. En er heerst ook een zekere onbevangen heid bij de jongens. Mijn ervaring is dat dit heel vaak positief uitpakt. We beschikken over een uitgeba lanceerd geheel met sprinters, all- rounders, mannen voor de bergen en een tijdrijden Met zo'n ploeg zou je elke dag een rol van beteke nis moeten kunnen spelen." Ook ploegmanager Jean-Paul van Poppel, goed voor negen etappeze ges in de Tour, ziet de onervaren heid van het team absoluut niet als een beletsel. Bij zijn Tourde buut in 1987 won hij twee ritten en het puntenklassement. „Dat is nog altijd de mooiste Tour die ik heb meegemaakt. Alles was nieuw en spannend. Daardoor steeg ik naar grote hoogten. Dat zou nu ook zo maar kunnen gebeuren",, vertelde Van Poppel. Hoogerland hoopt er met heel zijn hart op. Over zijn eigen kansen wilde hij niet al te veel speculeren. Meedoen om een etappezege is zijn doel. Hoewel hij er in de Giro regelmatig bijzat, slaagde de Yerse kenaar niet in die opzet. „Niet vreemd, want iedereen wilde dat graag. Toch kijk ik met voldoening terug op de Giro. Vooral de laatste week ging het goed. Die vorm is er nu ook weer. Net zoals ik weer vol vertrouwen afreis naar de Tour." Naast Feillu is de Sloveen Borut Bozic een renner voor sprints. De Belgen Thomas de Gendt en Björn Leukemans en de Italiaan Marco Mercato zijn meer de allrounders, terwijl Limburger Wout Poels en Hoogerland normaliter hun troe ven in de geaccidenteerde of de bergetappes zullen uitspelen. Ver der maakt de Friese tijdritspecia list Lieuwe Westra deel uit van de equipe van Vacansoleil-DCM. De jonge Rob Ruijgh (24) kreeg de voorkeur boven de met een vorm crisis verkerende Belgische kam pioen Stijn Devolder. Hoogerland verwacht zich koest te houden totdat de eerste zeven vlak ke etappes achter de rug zijn. „De eerste week moeten we onze sprin ters uitspelen. Meegaan in een gro te ontsnapping heeft dan waar schijnlijk weinig zin omdat de ploeg van een topsprinter als Ca vendish de boel toch weer dicht rijdt. Daar moet je niet te veel energie in steken. Want je kunt er wel onbevangen in staan, je moet natuurlijk niet als een blinde gaan rondrijden." door Rik Elfrink EINDHOVEN - Was het een omfloer ste poging om de lat niet te hoog te leggen? Fred Rutten sprak giste ren eens niet de ambitie uit om met PSV kampioen te worden. „We streven ernaar om mee te doen voor de titel", luidde de doel stelling. Met gevoel voor realisme constateerde hij vervolgens dat het huidige spelersmateriaal onvol doende potentie heeft om dat doel te verwezenlijken. Rutten valt niet te benijden. Zijn bazen proberen in de vergaderka mers van het Philips Stadion ieder dubbeltje om te draaien. Ze mop peren op de apathische speelwijze, waar te weinig ambitie vanaf straalt, maar praten daar met de technische staf en spelersgroep nauwelijks over. Geld voor meer dan twee serieuze aankopen is er amper. De club kan dure verster kingen naar de buitenwereld ook niet verkopen. Een belangrijk deel van de Eindho- vense gemeenschap zal na het af tikken van het reddingsplan door de gemeente Eindhoven immers foeteren over miljoenen kostende nieuwe spelers, die ook nog flinke salarissen opstrijken. Tenslotte is de rek er bij een deel van de spe lersgroep wel uit. Van de huidige groep worden, gezien het afgelo pen seizoen, geen wonderen meer verwacht. Bij veel supporters heeft Rutten het verbruid. De trainer wordt wel iswaar gezien als aardig en be schaafd, maar heeft geen prijzen gepakt. Dat de directie kritiek had op de speelwijze heeft supporters *en coach nog verder uiteen gedre ven. Algemeen directeur Tiny San ders klaagde vorige maand over een gebrek aan beleving en passie, maar sprak wel zijn vertrouwen in Rutten uit. Na een jaar in de voet ballerij te hebben vertoefd, moet Sanders geweten hebben wat zo'n uitspraak teweeg brengt. Daarmee ontstaat een voedingsbodem voor een conflict met de technische staf. Fred Rutten geeft aanwijzingen tijdens de eerste training van PSV. Links de nieuwe reservedoelman Khalid Sinouh. foto Toin Damen Rutten hield de eer na de teleur stellende derde plaats van afgelo pen seizoen niet aan zichzelf Waarom zou hij ook? Met een tot midden 2012 doorlopend contract was het niet aan hem om de hand doek in de ring te gooien. „Daar mee droog ik me alleen af', liet hij gisteren laconiek optekenen. Een vervroegd vertrek lag gezien de financiële positie van PSV al he lemaal niet voor de hand. De club zou dan een jaar lang twee trai ners moeten betalen. Nee, het had er de schijn van dat beide partijen de samenwerking voortzetten, om dat ze gewoon tot elkaar veroor deeld waren. De tijd zou de won-' den kunnen helen, maar toch zijn de rijen nog niet helemaal geslo ten. Rutten liet gisteren weten dat er meer overleg zou kunnen zijn tussen directie, commissarissen en technische staf. Een handreiking die Sanders en de toezichthouders moeten omar men, het zal de interne verhoudin gen sterk verbeteren. Voor de sup porters is dat niet voldoende. Rut- ten krijgt nog een kans, maar zaf simpelweg meer moeten presteren met minder materiaal. Alleen dan zal de kritiek van de buitenwacht verstommen. MIDDELBURG - De Zeeuwse turners Anthony van Assche en Carlo van Minde vertrekken op 28 juni voor een achtdaagse trainingsstage naar Japan. Ze maken deel uit van een groep van negen turners die naar Tokio afreist. Daar zal tussen 7 en 16 oktober ook de WK turnen plaatsvinden. „In Japan kunnen we trainen op de tumtoestellen die bij de WK worden gebruikt. Deze staan niet in Europa" aldus coach Bram van Bokhoven. „Verder wonen we een wedstrijd bij in de WK-accommo- datie en krijgen we de mogelijk heid om te trainen op het wed strijdpodium en de toestellen." Naast Van Assche en Van Minde gaan ook Bart Deurloo, Jeffrey Wammes, Epke Zonderland, Glenn Smink, Michel Bletterman, Boudewijn de Vries en Arjen But ter mee naar Japan. SAMARA - Voetballer Roberto Carlos (foto) van de Russische club Anzji Machachkala is tijdens het competitieduel met Krylia Sovetov Samara woe dend van het veld gelopen. De Braziliaan kreeg kort voor tijd een banaan naar zijn hoofd gesmeten waarop hij direct het veld verliet. Het is niet voor het eerst dat Roberto Carlos, die sinds februari in Rusland speelt, het mik punt is van racistische uitlatingen van Russische voetbalfans. Eerder dit jaar kreeg hij op bezoek bij Zenit Sint-Petersburg ook al een banaan naar zijn hoofd. Destijds moest thuisclub Zenit een boete van 7500 euro betalen. Anzji won het duel in Samara met 3-0. foto Anatoly Maltsev voordat wij van start gaan met de Lezerstour! 28 juni leest u er meer over en kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61