vonnis binnenland 15 TOPVOORDEEL Spaans ANDALUSIË Minderheden naar mensenrechtencomité kras.nl Sietske H. wil geen onderzoek PBC Brandweerman in cel voor brandstichting Negen jaar en tbs na 'badkuipmoord' 'Sterke cannabis in categorie harddrugs' Tweede Kamer voor langere missie in Libië Politici eerder wel veroordeeld Vertrek 1/9 tegen bodemprijs! Nog slechts 2 vertrekdata! Vele gegarandeerde vertrekdata! Rondreis Karakteristiek Andalusië 8 dagen incl. ontbijt en 4 x diner Vertrek: van 1 sep. t/m 27 okt. met o.a. het hooggelegen Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada (incl. entree Alhambra) inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, 4 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35682 Excursiereis Zon Cultuur Andalusië 15 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: 20 sep. 4 okt. met o.a. Malaga, Gibraltar, Granada met het Alhambra (entree inbegrepen!), Sevilla en vrije dagen in Mijas incl. vlucht, verblijf,.ontbijt, 14 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Rondreis Grand Tour Andalusië 15 dagen incl. ontbijt en 11 x diner Vertrek: van 2b aug.'t/m 27 okt. met o.a. Ronda, Cadiz, Sevilla, Gibraltar, Córdoba, Granada (incl. entree Alhambra) en 5 nachten aan de Costa del Sol incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 11 x diner, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35057 H Zie www.kras.nl/38125 of /38126 Fly-drive TOPPERS "erb'i'f huurauto f Karakteristiek Andalusië Jsm met o.a. Ronda, Sevilla en Granada"* Strandverlenging in aug. mogelijk! 8 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 11 aug. t/m 27 okt. Zie www.kras.nl/35678 j Traditioneel Andalusië JS49A Verblijf in een charmant hotel^,B,**^*p[ in de bijzondere regio Alpujarras 8/15 dagen inclusief ontbijt Vertrek, van 7 juli t/m 27 oktober Zie www.kras.nl/35739 j Costa del Sol JS7ÏI Verblijf in 4-sterren hotel naar^^^w keuze aan of nabij het strand 8/15 dagen inclusief ontbijt en diner Vertrek: van 28 juli t/m 27 oktober Zie www.kras.nl/28006 of /35059 j vrijdag 24 juni 2011 LEEUWARDEN Sietske H. (26) uit Nij Beets blijft •zich verzetten tegen een psychia trisch onderzoek in het Pieter Baan- centrum. Dat bleek tijdens een re giezitting in Leeuwarden. Ze is bang dat ze tbs opgelegd zal krij gen. „Je weet niet wanneer je eruit komt", aldus H., die door de recht bank werd veroordeeld tot twaalf jaar wegens doodslag en moord op haar vier pasgeboren baby's. GRONINGEN De rechtbank in Groningen heeft gisteren een 26-jarige brandweer man veroordeeld tot een gevange nisstraf van zestien maanden, waar van twaalf maanden voorwaarde lijk. De vrijwilliger van het brand weerkorps Bedum stak eind 2010 en begin 2011 drie auto's in brand. Hij kon worden gearresteerd om dat hij bij een van de branden zijn pieper van de brandweer verloor. Geert Wilders reageert blij na de uitspraak in de strafzaak tegen hem in de rechtbank in Amsterdam. foto Robin Utrecht/ANP over de moslimimmigratie de woorden 'grof en denigrerend'. „Dat was soms ook de bedoeling", reageerde de PW-voorman giste ren. „In het kader van de vrijheid van meningsuiting moet je soms grof zijn, dat kan soms zijn wat mensen niet willen horen." Ondanks de kanttekenin gen is de rechtbank het met hem eens. Wilders richt zijn pijlen op de islam als ge loof en ideologie, en niet op de mensen zelf, aldus de rechtbank. Dat zou wel strafbaar zijn. Volgens de rechters heeft Wilders zijn uit spraken als politicus gedaan in een publiek debat. Wilders is niet van plan zijn islam- kritiek te matigen. Hij wil dat de haatzaai-artikelen op grond waar van hij voor de rechter is gedaagd, uit het wetboek van strafrecht wor den gehaald. Maar Wilders' woord keus zal niet heviger worden, ver wacht de Groningse politicoloog Paul Lucardie. „Wilders wil de coa litie van WD en CDA steunen, die hij gedoogt. Dus zal hij zich in houden. Al zal hij af en toe forse uitspraken moeten doen om zijn aanhang te behouden." DEN HAAG - De organisaties van min derheden die de strafzaak tegen Geert Wilders hebben verloren, be ginnen een klachtenprocedure bij het Mensenrechtencomité van de Verenigde Naties in Genève. Advo caat Ties Prakken die .de benadeelde partijen vertegenwoordigt, kondigde gisterochtend deze stap aan nadat Wilders was vrijgesproken. Prakken heeft nog overwogen een zaak aan te spannen bij het Europese Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. „We hebben gekozen voor de VN om twee redenen. Het mensenrechtenverdrag van de VN ga randeert iets explicieter het recht van burgers gevrijwaard te blijven van haat zaaien wegens godsdienst of ras dan het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Een andere reden is dat een proces bij het Euro pese Hof wel zes jaar kan duren." Maar zelfs als de Verenigde Naties de benadeelde partijen in het gelijk zou den stellen, heeft dit voor Wilders geen gevolgen. De VN is geen rech ter. Mustafa Ayranci is voorzitter van de Turkse Arbeidersbeweging in Neder land, een van de organisaties die de strafzaak hadden aangespannen. Hij is teleurgesteld in de vrijspraak van Wilders, maar accepteert het vonnis wel. „In tegenstelling tot Geert Wil ders heb ik wel vertrouwen in de Ne derlandse rechters. Wel gaan wij de uitspraak opnieuw ter discussie brengen. Wij gaan niet met de strijd stoppen." Ook Raymond Labad, voorzitter van de Maapp, een organisatie van de Arubaanse en Antilliaanse gemeen schappen in Nederland, staat achter de keus naar de VN te stappen. „Als het VN-comité het met ons eens zou zijn dat de uitspraken van Wilders beledigend of discrimine rend zijn, zou dat ons al voldoening geven." ARNHEM De rechtbank in Arnhem heeft een 45-jarige man en een 47-jarige vrouw uit Nijmegen gisteren ne gen jaar cel opgelegd en tbs met dwangverpleging bevolen. Het duo heeft een 65-jarige man in zijn huis bedwelmd en vervolgens zijn auto geruild voor cocaïne. Daarna keer den zij terug naar het huis waar de man naar het bad werd gesleurd en doodgestoken. DEN HAAG Zeer sterke soorten cannabis met een percentage van meer dan 15 procent THC, de werkzame stof in wiet en hasj, zouden moeten val len in dezelfde categorie hard drugs. Dat stelt de commissie-Gar- retsen in een advies dat vandaag aan het kabinet wordt gepresen teerd. Ingewijden hebben bericht geving van RTL Nieuws daarover be vestigd. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren definitief haar steun uitgesproken voor het verlengen van de Nederlandse bijdrage aan de Navo-missie in Libië met drie maanden. Ook wil de Kamer dat de Libische leider Muammar Kad- dafi voor het Internationaal Straf- hof in Den Haag wordt berecht. Een motie daarover van D66 kreeg steun van alle partijen. Het parle ment wil dat het kabinet niet mee werkt met initiatieven om Kaddafi een aftocht te gunnen waarbij hij zich niet voor een rechter hoeft te verantwoorden. Sinds begin april hielp Nederland al met het contro leren van het wapenembargo en het vliegverbod in Libië. Minister Rosenthal zegde toe dat Neder land de missie over drie maanden mogelijk zal verlengen en sloot niet uit dat Nederland dan wel meedoet met bombardementen. zie onze website:binnenland 'Verdachte begeeft zich op de grens ln het Midden-oosten snappen 1 r 1 fi 1 ze niets van de vrijspraak van van het strafrechtelijk toelaatbare wiiders. in België zou wiiders voor zijn uitspraken waarschijn- Rechtbankvoorzitter Marcel van Oosten lijk wel veroordeeld zijn. waarom zou je meer betalen Hans Janmaat was de eerste Ne derlandse politicus die werd veroor deeld voor 'discriminerende' uitla tingen. Het Kamerlid van de Cen trumdemocraten riep in de jaren '90 verkiezingsleuzen als 'Eigen volk eerst' en 'Vol is vol'. Ook zei hij: „Wij schaffen, zodra we de mo gelijkheid en de macht hebben, de multiculturele samenleving af." De rechter bestrafte hem vanwege het 'het aanzetten tot etnische zuiverin gen' en discriminatie diverse malen met boetes en korte celstraffen. Rechtsextremist Joop Glimmer veen werd in 2003 veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke celstraf voor het aanzetten tot haat tegen buitenlanders. Hij had in 1996, tijdens partijbijeenkomsten van de later verboden partij CP'86, gezegd dat alle buitenlanders Ne derland moesten verlaten. Groen- Links-Kamerlid Tara Singh Varma zou, voor ze het land uit zou wor den gezet, eerst nog vijf jaar naar een werkkamp moeten. De vrijheid van meningsuiting is steeds verder toegenomen in Ne derland. Een politicus kan meer din gen ongestraft roepen. Toch trekken de klagers in de zaak tegen Geert Wilders de vergelij king met de eerdere veroordelin gen. Deze politici deden volgens de klagers uitspraken die veel ge matigder zijn dan wat de PVV'er heeft gezegd. Wilders werd onder meer aangeklaagd omdat hij de Ko ran vergelijkt met Mein Kampfen omdat hij de islam een gewelddadi ge ideologie noemt. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 3 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of J^reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5