De vrachtwagen van de 2o zeeland Dertien bezwaren tegen varkenshouderij Zuidwester aast op zorgboerderij in Tholen SmartQ Baby Breezer weekenddiensten Benefietdag vrijdag 24 juni 2011 B pzc.nl/webwinkel Categorie Binnen en Buitenleven JL JLriP ^WEBWINKEL De SmartQ Baby Breezer is een luchtreiniger en ventila tor in één! Voorkom schadelijke stoffen in uw leefom geving en geniet ondertussen van de verkoelende eigenschappen van deze SmartQ! Zelfs nare geurtjes en bacteriën worden afgebroken. Afmetingen: 0 25 cm Voor ruimtes tot 60 m3 Tegen o.a. schimmels en bacteriën Ideaal tegen hooikoorts Maakt de lucht gezond en schoon Normaal €140,05 Lezersprijs €99,95* •exclusief verzendkosten Zaterdag B. Rijksen, Vroonlandseweg 33, Kapelle, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Zondag A. P. v.d. Dorpel, Ericalaan 31, Yerseke, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099 of via spoedlijn 06-11606640. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Ditewig. Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- Ie 06-53156391 (24-uur bereikbaar) D. Hoogendijk. Zaterdag 25 en zondag 26 juni 2011 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland goes - De christelijk gereformeer de kerk in Goes houdt morgen een benefietdag voor een hulppro ject in Oekraïne. Er zijn kinderacti viteiten, een toertocht, een veiling en workshops. De benefietdag vindt plaats bij de kerk aan de Bergweg en begint om 13.00 uur. door Rob Paardekam POORTVLIET - Bij de gemeente Tho len zijn dertien zienswijzen bin nengekomen over de komst van een varkenshouderij aan de Bitter- hoekseweg in Poortvliet. De indie ners zien de komst van dit bedrijf, waar 5600 vleesvarkens komen, niet zitten. Het college wil de initiatiefnemer, een varkenshouder uit Boxtel, een vergunning geven voor de stal met twee verdiepingen. Daartegen is verzet ontstaan. Een gelegenheids coalitie bestaande uit Algemeen Belang Tholen, SP Tholen, actie groep Varkens Nee en de Zeeuwse werkgroep van de Partij voor de Dieren heeft aangekondigd alles in het werk te stellen om de komst van de stal tegen te houden. Te vens riepen ze buren op om be zwaar te maken tegen de vergun ning. Daar is gehoor aangegeven. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn in totaal dertien zienswijzen ingediend. In antwoord op schriftelijke vra gen van SP en ABT benadrukt het college nog eens dat de nieuwe var kenshouderij moet worden toege staan, omdat er sprake is van be staande rechten. De gemeenteraad heeft jaren geleden weliswaar be sloten dat er geen nieuwe intensie ve varkenshouderijen in de ge meente moëhten komen, maar de eerste aanvraag voor dit bedrijf is al voor die tijd gedaan. De gemeente en de varkenshou der zijn overigens nog in overleg over de leefomstandigheden van de varkens die straks de stallen aan de Bitterhoekseweg gaan be volken. Het college wil graag vast leggen dat er een leefoppervlak van één vierkante meter per var ken komt en niet de wettelijk ver plichte 0,8 vierkante meter. door Rob Paardekam THOLEN - Stichting Zuidwester on derzoekt of het mogelijk is om in Tholen een zorgboerderij te begin nen. De zorgverlener voor verstan delijk gehandicapten heeft daar voor een locatie in de buurt van de begraafplaats op het oog. Op de zorgboerderij zouden men sen met een lichte verstandelijke beperking kunnen wonen. Dat kan in een eigen appartement, maar ook in een groepswoning. Daarnaast kunnen cliënten een vorm van dagbesteding volgen in de vorm van licht agrarisch werk. Zuidwester denkt onder meer aan het verbouwen van groenten. De producten die dat oplevert, zou den verkocht kunnen worden in een eigen winkeltje. Als het moge lijk is, wil de zorgaanbieder ook een kinderboerderij beginnen bij de zorgboerderij. Ook daar zouden de cliënten kunnen werken. Voor de plannen definitief wor den gemaakt, wil Zuidwester on derzoeken of er voldoende belang stelling is. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen via telefoon nummer 0900-2020039. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. BEURTVAARTSCHIP Exploitant gevonden voor organiseren van feesten door Claudia Sondervan Kon de beurtvaarder Frans Naerebout ge heel uit schenkingen in natura worden her bouwd, dan was die klus een eitje. Zo lijkt het. Een complete elektrische installatie? Kwam van Imtech Marine. Een keuken? Van De Keuken BV. Spe ciale schroeven ad tachtig euro de doos? „Heel fijn als je dat soort za ken niet hoeft aan te schaffen", zegt Ad Jansens, huidig projectlei der van de restauratie. Want op tachtig procent van de herbouw van de beurtvaarder aan de Houtkade in de Goese haven zijn de beschikbare gelden zo goed als op. De restauratie van de vrachtvaarder uit 1927 duurt al ruim zes jaar en slokte al 110.000 euro op en ontelbaar veel manu ren van vrijwilligers, vaklui die el ke dinsdag tussen 08.00 en 16.00 uur hun vaardigheden aan het schip wijden. Dankzij veel gulle gevers en ruim hartige ondernemers kan de Naere bout weer zelf varen, is de scheeps huid ontdaan van massa's mosse len en roest en lijkt het zachtjes aan weer op de stoere 'vrachtwa gen van de waterwegen', zoals het schip 'gediend heeft van 1935 tot 1958 op de route Goes-Rotterdam. De Frans Naerebout is een toon beeld van hergebruik. De motor komt van een Thools gemaal, eigenhan dig gereviseerd en aange past, vertelt Ad Jansens. Een oud aggregaat komt van een opgehe ven politiebureau, de stuurmachi- ne is van een Zweedse coaster en de mast en het tuigage om de Nae rebout weer als vanouds onder zeil te brengen, liggen alweer vijf jaar te wachten op plaatsing. „Die kochten we van een soortgelijk schip." De Naerebout verloor het eigen zeii in de periode dat het schip voer als kokkeljager YE108. Maar voor de staaldraden die het tuigage op hun plaats moeten hou den, is echt geld nodig: tien- tot twaalfduizend euro, schat Ad Jan sen. En nog een paar duizend voor ene aggregaat. En dan nog wat voor het meubilair, verlichting en de bar. In totaal zoekt de stichting naar circa 35.000 euro. „We zijn in gesprek met de gemeente Goes en met de Lions Club", vertelt Jan sens hoopvol. Een mogelijke exploitant voor het schip lijkt gevonden. Daar is de stichting uiterst gelukkig mee. „We hoeven niet aan de Naere bout te verdienen, als we maar de vaarkosten dekken. De restauratie kosten krijgen we er nooit meer uit. In principe gaat die man het schip per augustus 2012 aanbie den." De Frans Naerebout is dan geschikt voor bijeenkomsten, par tijen, exposities en rondvaarten. Die krijgen deels een maatschappe lijk karakter, voor mensen die bij instellingen wonen, net zoals de herbouw van het schip dat karak ter heeft. „Er werken hier diverse mensen die in het reïntegratietra-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54