Zeeland Bezorgdheid over theaters PZC! i7 Jaarlijkse surveillances Veerse Meer beginnen .a!™?"ak. Dieptepunten BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 CULTUUR Grote producenten vrezen voor eenzijdige programmering 20 en 21 Nepverkopers van wafels actief in Vlissingen Kanon is na drie jaar terug 'De race om de bibliotheken is nog niet gelopen' Vrijdag 24 juni 2011 door Theo Ciele GOES - De grote theaterproducen ten zijn bezorgd over de toekomst van de schouwburgen in Middel burg en Goes. Ze vrezen dat na overname door Theater BV in Ter- neuzen commerciële overwegin gen boven culturele gaan. Ze voor zien 'het einde van een deugdelijk en dus divers cultureel aanbod in Zeeland'. De producenten noemen het aan bod dat Theater BV in het Terneu- zense Scheldetheater biedt 'nogal eenzijdig'. „De kleine zaal wordt voornamelijk gebruikt door evene menten. In de grote zaal staan de zogenaamde commerciële produc ties en is er weinig ruimte voor voorstellingen van vergelijkbare kwaliteit, maar met een groter fi nancieel risico", schrijven ze in een brief aan B en W en de ge meenteraad van Middelburg. De brief is ondertekend door Senf Theaterpartners, Grünfeld BV, Mo jo Tricolour, AT, WallisFinkers, Hummelinck Stuurman, Hekwerk en Kik. Eerder sprak een deel van het per soneel van Theater Exploitatie Zee land, dat nu nog de Middelburgse en Goese schouwburg exploiteert, de vrees uit voor een verarming van het culturele aanbod. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries neemt de signalen 'zeer serieus'. „Het is aan ons om de artistieke waarden te veranke ren. Daarvoor wordt een cultureel profiel opgesteld waarin staat wat voor soort voorstellingen er moe ten komen", aldus De Vries. „Het zorgpunt van de theaterproducen ten is ook ons zorgpunt." De Vries' Goese collega Jan de Poo- ter kent de brief van de theaterpro ducenten niet, omdat die niet aan het Goese college en raad is ge stuurd. Hij was gisteren ook niet in de gelegenheid om te reageren. Binnen de Goese gemeenteraad le ven ook nog veel vragen over de aanstaande overname. De vrachtwagen van de vaarwegen zit in geldnood Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl VLISSINGEN - In de binnenstad van Vlissingen zijn drie jongemannen gesignaleerd die probeerden na mens de koksopleiding van het ROC wafels te verkopen. Ze kon den zich niet identificeren en na dat ze geconfronteerd waren met kritische vragen van een poten tiële klant gingen ze er in een auto vandoor. Wel slaagde de klant er in een foto van hen te nemen die hij aan de politie zal tonen. Hij heeft het voorval ook al aan de po litie gemeld. Bij het ROC wist nie mand van een wafelactie af THOLEN - Leerlingen van het Westerpoort en medewerkers van de gemeente keken gister middag toe hoe een kanon werd terugge plaatst op de dijk in Tholen. Het stukje erf goed is ongeveer drie jaar weggeweest, om dat het onderstel (de affuit) verrot was. De ge meente heeft het Westerpoort benaderd met de vraag of leerlingen een nieuwe affuit kon den maken. De vmbo-school reageerde daar enthousiast op. De afgelopen drie jaar hebben veel leerlingen aan het project gewerkt. Niet constant, want het project viel buiten het ei genlijke lesprogramma. „We hebben hem pre cies zo nagemaakt als hij was", zegt Ad Wij mans van het Westerpoort. „Het is dus histo risch verantwoord." foto Willem Mieras door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het waterschap Scheldestromen begint komend weekend met de jaarlijkse surveil lances rond het Veerse Meer. Er wordt vooral gelet op het cros sen met auto's en motoren op de terreinen en in de bossen rond het Veerse Meer, op illegale straatraces op de Veersedam en de Muiden- ;weg en op vernielingen rond het Veerse Meer. Wildkamperen wordt evenmin toegestaan. Het waterschap Scheldestromen voert de surveillances uit samen met tien andere instanties. De gemeenten rond het Veerse Meer, de politie, de waterpolitie, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat, de Federatie Sportvisserij zuid west Nederland en de provincie zijn ook bij het project rond het Veerse Meer betrokken. Het doel van de controles is het voorkomen van overlast voor om wonenden, ondernemers en recre anten. De surveillances beginnen 25 juni en eindigen op 10 septem ber. De extra controles zijn in 2003 in gevoerd op initiatief van het water schap. Er waren toen veel klachten bij omwonenden en ondernemers rond het Veerse Meer. Wat is er leuker dan op te groeien op het platteland? Lekker ravotten, hutten bouwen en slootje springen. Die tienjarige jongen denkt daar heel anders over. Hij woont sinds kort met zijn ouders en zusje op een idyllisch plekje in het buitengebied op Zuid-Beveland. Een heel verschil vergeleken met zijn vorige woonom geving, middenin Den Haag. Een overgang die niet geheel is bevallen, gaf hij zijn ouders aan: „Mijn leven kent twee dieptepunten. De geboorte van mijn zusje en de verhuizing naar Zeeland." Misschien, zo opper de hij even later, kon het leed wat verzacht worden met de aanschaf van een nieuwe spelcomputer, een Xbox. Zijn ouders houden dat ver zoek voorlopig nog even in beraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51