de Tour in Kunstgrasveld is het 'kindje' van De Putter sport 129 Focus en Gowi sterke teams op Savok Beach Nog 4 Van Assche en Van Minde voor stage naar Japan voordat wij van start gaafï met de Lezerstour! vrijdag 24 juni 2011 je kunt er wel onbevangen in m m staan, maar je moet niet als -«WS&5; «Ff sfli wm een blinde gaan rondrijden' ^rr Johnny Hoogerland j door René van Stee ZOLDER - „Elke rit is een klassieker en het gaat er vijf kilometer per uur harder dan in de Giro." John ny Hoogerland liet er gisteren bij de ploegpresentatie van Vacanso- leil-DCM geen misverstand over bestaan dat hem in de Tour de France de zwaarste beproeving uit zijn loopbaan wacht. Nadat hij in 2009 de Vuelta reed (twaalfde plaats in het eindklasse ment) en onlangs de Giro voltooi de, maakt de 28-jarige Yersekenaar zaterdag 2 juli zijn debuut in la Grand Bouclé. „Daar droom je van als kind. De Giro vind ik specialer, maar de Tour is de grootste koers van allemaal. Het wordt een prach tig avontuur", vertelde hij gister middag op het circuit van Zolder, onder meer in 2002 de locatie van het WK op de weg. Vacansoleil-DMC reist af met een onervaren Tourploeg. Van de ne gen uitverkoren renners was slechts sprinter Romain Feillu ooit deelnemer. In 2008 reed de Frans man zelfs een dag in het geel. Hoo gerland ziet die nieuwbakkenheid niet als een handicap. „Om te be ginnen hebben we een leuke ploeg. We kunnen het allemaal pri ma met elkaar vinden. Dat is altijd goed voor de teamgeest. En er heerst ook een zekere onbevangen heid bij de jongens. Mijn ervaring is dat dit heel vaak positief uitpakt. We beschikken over een uitgeba lanceerd geheel met sprinters, all- rounders, mannen voor de bergen en een tijdrijden Met zo'n ploeg zou je elke dag een rol van beteke nis moeten kunnen spelen." Ook ploegmanager Jean-Paul van Poppel, goed voor negen etappeze ges in de Tour, ziet de onervaren heid van het team absoluut niet als een beletsel. Bij zijn Tourde buut in 1987 won hij twee ritten en het puntenklassement. „Dat is nog altijd de mooiste Tour die ik heb meegemaakt. Alles was nieuw en spannend. Daardoor steeg ik naar grote hoogten. Dat zou nu ook zo maar kunnen gebeuren", vertelde Van Poppel. Hoogerland hoopt er met heel zijn hart op. Over zijn eigen kansen wilde hij niet al te veel speculeren. Meedoen om een etappezege is zijn doel. Hoewel hij er in de Giro regelmatig bijzat, slaagde de Yerse kenaar niet in die opzet. „Niet vreemd, want iedereen wilde dat graag. Toch kijk ik met voldoening terug op de Giro. Vooral de laatste week ging het goed. Die vorm is er nu ook weer. Net zoals ik weer vol vertrouwen afreis naar de Tour." Naast Feillu is de Sloveen Borut Bozic een renner voor sprints. De Belgen Thomas de Gendt en Björn Leukemans en de Italiaan Marco Mercato zijn meer de allrounders, terwijl Limburger Wout Poels en Hoogerland normaliter hun troe ven in de geaccidenteerde of de bergetappes zullen uitspelen. Ver der maakt de Friese tijdritspecia list Lieuwe Westra deel uit van de equipe van Vacansoleil-DCM. De jonge Rob Ruijgh (24) kreeg de voorkeur boven de met een vorm crisis verkerende Belgische kam pioen Stijn Devolder. Hoogerland verwacht zich koest te houden totdat de eerste zeven vlak ke etappes achter de rug zijn. „De eerste week moeten we onze sprin ters uitspelen. Meegaan in een gro te ontsnapping heeft dan waar schijnlijk weinig zin omdat de ploeg van een topsprinter als Ca vendish de boel toch weer dicht rijdt. Daar moet je niet te veel energie in steken. Want je kunt er wel onbevangen in staan, je moet natuurlijk niet als een blinde gaan rondrijden." SAS VAN CENT - De zeventiende editie van Savok Beach heeft over 1 de animo van volleyballers niet te klagen. Verdeeld over drie dagen komen vandaag, morgen en zon dag op het Keizer Karelplein in Sas van Gent zo'n driehonderd spelers en speelsters in actie. De jeugd verzorgt vanavond om 18.00 uur de aftrap voor het drie daagse evenement, morgen is het de beurt aan de recreatieve teams. Het beste volleybal zal zondag te bewonderen zijn, als de competi tiespelers in teams van drie gaan strijden. In de A-categorie bij de vrouwen is Focus Kemzeke, dat uitkomt in de Belgische tweede divisie, met twee teams vertegenwoordigd. Eén van de speelsters van Focus is Marsha Moeliker, die in het verle den voor Savok uitkwam. „Dan zijn de contacten snel door René van Stee zegt organisator Ronny Winne. „Dat Focus Kemzeke meedoet komt het niveau zeker ten goede." Promotieklasser Savok vaardigt zelf twee teams af de eersteklasser De Sterre en Voorwaarts behoren in Sas van Gent ook tot de deelne mende formaties. Bij de mannen komt Gowi uit Et- ten-Leur met drie teams. Bij de Brabantse club speelt de uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Werner Lambert. Promotieklasser Voorwaarts en de eersteklassers Scheldesport en De Sterre willen proberen het de spelers van Gowi zo moeilijk mogelijk te maken. De eerste wedstrijden bij de recrea tieve teams beginnen morgen 9.30 uur. Na de prijsuitreiking is er van af 21.00 uur een feestavond. Vervol gens gaat het toernooi zondag om 10.00 uur verder, met duels in de A- en B-categorieën. ZAAMSLAG - De hooguit vijftig me ter van zijn woning in de Polder straat naar het korfbalveld heeft Wim de Putter ettelijke duizen den malen gelopen. En hoewel hij er morgen een punt achter zet als voorzitter van KV Zaamslag zal de gang naar 'zijn' club er waarschijn lijk niet minder op worden. „In plaats van veertig uur ben ik er straks 36 uur per week mee bezig", grapt hij. „Nee, serieus. Onder houd van de accommodatie en dat soort zaken blijf ik wel doen. Net als nog een paar jaar scheidsrechte ren. En natuurlijk het leiderschap van het derde. Maar het grote ver schil met vroeger zal zijn dat de druk er af is. Dat ik naar het veld kan gaan zonder dat er van alle kanten aan me wordt getrokken. En dat ik rustig eens een weekje of een weekeindje kan overslaan om dat ik iets anders te doen heb." De vijftigjarige De Putter heeft er achttien jaar als voorzitter opzit ten. Op zijn zevende werd hij lid van KV Zaamslag. Hij speelde tot zijn 42e. Een hoogvlieger was de geboren en getogen inwoner van 't Durp niet („ik heb hooguit drie wedstrijden met het eerste meege daan"), maar de liefde voor de sport was meteen groot. Hij was ook ruim zeventien jaar jeugdtrai ner. „Een leuke tijd. Samen met Sjaak Westerbeeke heb ik honder den kinderen in rn'n ploeg gehad. Er zijn er veel doorgestroomd naar het eerste. In de huidige selectie votmen Marjan Verhage, Marco van Reeuwijk, Marjolein Verpoor- te en Joost Hamelink daarvan de laatste lichting." Via de jeugdcommissie klom De Putter op naar de hoogste bestuur lijke regionen van KV Zaamslag. Dat gebeurde in een tijd dat de club nadrukkelijk op de kleintjes moest letten. Vanwege de bouw van de kantine, 't Kotje, was de fi nanciële armslag destijds gering. „Het was zaak om weer vet op de botten te krijgen. En daar zijn we prima in geslaagd." MIDDELBURG - De Zeeuwse turners Anthony van Assche en Carlo van Minde vertrekken op 28 juni voor een achtdaagse trainingsstage naar Japan. Ze maken deel uit van een groep van negen turners die naar Tokio afreist. Daar zal tussen 7 en 16 oktober ook de WK turnen plaatsvinden. „In Japan kunnen we trainen op de turntoestellen die bij de WK worden gebruikt. Deze staan niet in Europa" aldus coach Bram van Bokhoven. „Verder wonen we een wedstrijd bij in de WK-accommo- datie en krijgen we de mogelijk heid om te trainen op het wed strijdpodium en de toestellen." Naast Van Assche en Van Minde gaan ook Bart Deurloo, Jeffrey Wammes, Epke Zonderland, Glenn Smink, Michel Bletterman, Boudewijn de Vries en Arjen But ter mee naar Japan. Wim de Putter neemt morgen afscheid als voorzitter, foto Mark Neelemans Naast gebruikelijke bestuurlijke be slommeringen, zoals leiding geven of het aantrekken van trainers, wa ren de introductie van reclamebor den in de kantine en later langs het veld, de modernisering van het rood-gele tenue en het aantrek ken van sponsors enkele andere 'projecten' van De Putter. Die vie len echter in het niet bij de komst van het kunstgrasveld in 2007. „Dat mag je gerust m'n kindje noe men. Een mooier veld is er wat mij betreft niet. Sterker nog, tot nu zijn we de enige Zeeuws- Vlaamse club die in teamverband op kunstgras speelt." Dat geprivatiseerde veld kwam er niet zonder slag of stoot. KV Zaam slag (lees: De Putter) speelde het echter slim. De vernieuwde accom modatie werd gekoppeld aan de komst van sport- en spelgelegen- heid voor de jeugd. De gemeente Terneuzen vond dat een prima plan, waarna de geldbuidel open ging. Het bleek een schot in de roos. Op het trapveldje naast het korfbalveld is het dagelijks een drukte van belang. Ook van de ska- tebaan, het basketbalveldje en het pannaveldje wordt grif gebruik ge maakt. „Prachtig toch?" Het ledenaantal van KV Zaamslag schommelt de laatste jaren zo rond de tachtig. De vierde klasse, met af en toe een uitschieter naar de derde klasse, is het niveau waar de vereniging volgens De Putter thuishoort. „Om hoger te spelen heb je minstens twaalf mensen no dig die dat aankunnen. Met aantal len zoals de onze lukt dat domweg niet. En dan moet je niet gaan lo pen forceren om ten koste van al les hogerop te willen." De Putter wil daarmee niet zeggen dat het louter vrijheid-blijheid is in Zaamslag. Bijna streng: „Nee, ze ker niet. Goed presteren staat al tijd voorop. Maar er is meer. Zoals gezelligheid, teamgeest, saamhorig heid en vriendschap. Bij ons gaan dit soort zaken nadrukkelijk hand in hand met elkaar." Hij zet nu een punt achter zijn tijd als voorzitter, ook al is er geen op volger. „De jongere generatie moet het overnemen. Zo simpel is het. Je kunt niet eeuwig voorzitter blij ven. Daar heeft niemand baat bij. Het belemmert de continuïteit van de club, ook al staat ie er nu goed voor." Wim de Putter neemt morgen af scheid als voorzitter van KV Zaam slag met een receptie van 19.00 tot 21.30 uur in 't Kotje. 28 juni leest u er meer over en kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49