20 zeeland Dethon zet alle zeilen bij De éne polder is 'Plan voor kunstgrasvelden' CA Sibylle Bil exposeert in Twaalf Apostelen Toyota Versol .8: CAPPENPIJK TOYOTA Brugs Vocaal Ensemble treedt op in kerk vrijdag 24 juni 2011 OPGAVE Gigantische kortingen opvangen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Sociale werkvoorzie ning Dethon zet alle zeilen bij om het hoofd financieel boven water te houden.en de werknemers vol doende werk te blijven bieden. De opgave waarvoor Dethon staat, is gigantisch, lichtte directeur Edwin van den Bergh gisteren toe in het algemeen bestuur van de sociale werkvoorziening. Dethon dreigt dit jaar af te steve nen op een tekort van 1,3 miljoen euro. Voor 2012 wordt rekening ge houden met een verlies van 1,5 mil joen euro, oplopend tot 4,5 mil joen euro in 2015. Dit wordt ver oorzaakt door bezuinigingen van de rijksoverheid die de bijdrage voor medewerkers bij sociale werk voorzieningen fors vermindert. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten staan aan de lat om de tekorten bij De thon af te dekken: Zij dreigen daar nog vele jaren voor op te moeten draaien. Het ka- binet-Rutte heeft beslist dat het aantal gesubsidieerde werknemers bij sociale werkvoorzieningen met tweederde terug moet. Mensen met een arbeidsbeperking moeten veel meer in het gewone bedrijfsle ven aan de slag. Het aantal gesubsi dieerde medewerkers bij Dethon moet dalen van nu zo'n 850 naar ongeveer 300. Dit moet geleidelijk gebeuren, want zittend personeel mag niet worden ontslagen. Tegelij kertijd wordt verwacht dat voor el ke drie medewerkers die vertrek ken, er weer één wordt aangeno men. Op die manier komt Dethon in het gunstigste scenario over twintig jaar op de beoogde perso neelssterkte uit. Dethon slaagde er vorig jaar in het tekort beperkt te houden tot ruim 100.000 euro, presteerde dus goed, maar zal, aldus directeur Van den Bergh, financieel nog beter moe ten presteren om de bezuinigin gen enigszins op te kunnen van gen. In september moet er een ge degen plan van aanpak op tafel lig gen met 'tien alternatieven', stelde Dethon-voorzitter Co van Schaik. Meer samenwerking met particu liere bedrijven is één van de op ties, maar zij moeten daarvoor dan wel openstaan. Dethon moet ook proberen (meer) winstgevende op drachten binnen te halen. Gemak kelijk is dat niet. Zo is de fabricage van besturingskastjes van zonne collectoren Dethon ontvallen. De order is naar het goedkopere Chi na overgebracht. SLUIS Sibylle Bil uit Westkapelle expo- seert vanaf morgen in Galerie de Twaalf Apostelen in de Kapelle- straat in Sluis. De vernissage is vanavond vanaf 19.00 uur. Schilder Bil toont een overzichtstentoonstelling van haar werk door de jaren heen. De expo sitie is. te zien tot en met 31 juli. De galerie is van zaterdag tot en met woensdag open tussen 11.00 en 17.00 uur. Slim zakendoen is op het juiste moment instappen. Nu met gratis automatisch CVT versnellingsbak. 1600cc handgeschakeld 5 persoons vanaf 25.340,- 1800cc handgeschakeld of automaat vanaf 28.280,- Inclusief navigatie systeem Today Tomorrow Toyota TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 RETRANCHEMENT Het Brugs Vocaal Ensemble ver zorgt zondag het maandelijkse kof fieconcert in de hervormde kerk in de Dorpsstraat in Retranchement. De groep, die bestaat uit ongeveer twintig zangers, bestaat met name uit West-Zeeuws-Vlamingen en staat onder leiding van Tony Ven- neman. Toegang en koffie zijn gratis. Er wordt een vrijwillige bijdrage ge vraagd. Het is het één of het ander. Je bent voor of tegen het opgeven van landbouw grond voor natuurherstel in de Westerschelde. Dat blijkt niet altijd even gemakkelijk voor met name politici in Hulst. Adri Totté, CDA-wethou- der in Hulst, reageerde vorige week vrijdag en afgelopen maandag op de internetsite twitter verheugd op de verwikkelingen rond de Hertogin Hedwigepolder. 'Geen ontpoldering Hedwigepolder! Hul de aan vele harde werkers achter de schermen! Prima besluit kabi net voor Hulst!', schreef hij vrij dag. Staatssecretaris Henk Bleker, ook CDA, was maandag, drie da gen na het kabinetsbesluit, in Em- madorp om één en ander toe te lichten. Totté liet opnieuw van zich horen op twitter. 'Bezoek Ble ker geeft moed voor de toekomst. Eindelijk een visie die duidelijk heid geeft voor de Hedwige', stel de hij. Ook de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder twitterde lustig mee. 'Mijn conclusie na het be zoek van Henk Bleker is: Het wa ter staat aan de lippen van Herto gin Hedwige en toch blijven haar voeten droog!!?' Mulder is minder juichend dan Totté, maar zijn inzet is dezelfde als die van de gemeenteraad van Hulst: geen ontpoldering van de Hedwigepolder. Totté en Mulder lieten in hun reac ties wijselijk achterwege wat bij Perkpolder op initiatief van de ge meente Hulst op de rol staat. En dat is hetzelfde als de toenmalige Nederlandse staatsecretaris Mela- nie Schultz van Haegen en Vlaams minister Kris Peeters eind 2005 in de Scheldeverdragen vastlegden voor de Hedwigepolder: ontpolde ring. De Hedwigepolder omvat 295 hectare, het te ontpolderen stuk landbouwgrond bij Perkpol der meet 75 hectare. De oppervlak te verschilt, maar dat is niet de re den waarom juist de Hedwigepol der is uitgegroeid tot het symbool van het verzet tegen het terugge ven van goede landbouwgrond aan het water. De ontpoldering van de Hedwigepolder dient een Vlaams belang, de ontpoldering bij Perkpolder dient een Hulsters belang, omdat dit onderdeel uit maakt van het plan Perkpolder waarin ook plek is voor wonen en recreëren. Het idee is dat plan Perk polder moet opvangen wat aan economische activiteit verloren is gegaan door het wegvallen van het veer Perkpolder-Kruiningen in 2003. Hulst heeft natuurlijk alle recht door Harmen van der Werf zo'n plan (mede) te ontwikkelen, maar in het licht van de discussie over de Hertogin Hedwigepolder komt het op z'n zachtst gezegd vreemd over dat ontpoldering bij - SËS ites Plan Perkpolder met links richting Walsoorden het 75 hectare grote gebied door Wout Bareman TERNEUZEN - De voetbalverenigin gen Terneuzen en Terneuzense Boys hebben noodgedwongen een ledenstop ingesteld. Dat is een di rect gevolg van het gebrek aan vol doende trainingsfaciliteiten. De twee clubs leveren binnenkort een gezamenlijk uitbreidingsplan voor hun accommodatie in het Zuiders portpark in op het stadhuis. Terneuzen-voorzitter Anton Her mus: „In het verleden hebben we verschillende keren onze neus ge stoten toen we bij de afdeling sportzaken van de gemeente een verzoek om uitbreiding van de ac commodatie indienden. De deur was tot voor kort hermetisch geslo ten. Sportwethouder Pim Broek- huysen heeft hem nu weer op een kiet gezet." Volgens Hermus zijn de twee clubs - naast de senioren goed voor 60 jeugdelftallen - volle dig uit hun jasje gegroeid. Met alle bei ongeveer 550 leden behoren ze tot de grootste van Zeeland. Het bestuur van 'de Boys' is al eer der noodgedwongen uitgeweken naar het kunstgras van hockeyvere- niging Olympia. Hermus denkt er over hetzelfde te doen. Mogelijk gaat hij ook praten met de voetbal vereniging Spui. „Maar dat zal on getwijfeld vragen oproepen van de ouders. Die doen hun kind op voetbal in Terneuzen en dan moe ten ze ze voor de training naar Spui brengen. Dat leidt tot misnoe gen." De Terneuzen-voorzitter mengt zich niet in de (politieke) discussie over eventuele gemeente lijke steun voor modernisering van de accommodatie van de voet balvereniging Hoek en van fusie- club Axel/AZW. „Als die een goed plan hebben, moet dat ook serieus worden bekeken." CDA-raadslid Jack Begijn en D'66-er Charles ten Hengel dienen donderdag in de raadsvergadering een motie in, waarin wordt gepleit voor een inventarisatie van de wensen, een Plan van Aanpak én een kostenplaatje. Broekhuysen vindt dat prima. „Hoe meer frac ties die motie ondertekenen, hoe beter. Ik zie het als steun voor mijn beleid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46