'Gezond well': voor 181 zeeland 'Angst voor vervuiling Westdam ongegrond' Verkeersregelaars bij aanleg vakantiepark Toneelpresentaties bij Acht afstanden tijdens instituut Toonbeeld derde Eenhoorntocht Scholierenwedstrijd atletiek Terneuzen King Kong College exposeert vrij werk Man maakt foto van nep-wafelverkopers almanak Dieptepunten KUURCENTRUM 'Baden en massages niet alleen ter bestrijding van Tennisfeest voor alle kinderen bij Con Forza Croede vrijdag 24 juni 2011 TERNEUZEN OOSTBURG Kunst- en cultureel instituut Toon beeld in Terneuzen staat morgen in het teken van toneel. Vanaf 13.00 uur vinden er allerlei toneelpresen taties plaats onder leiding van Sjoerd en Yvonne van Helmond. Toneelleerlingen, kinderen en vol wassenen, laten zien wat zij heb ben geleerd. De oudste leerlingen geven van 20.00 tot 22.00 uur een voorstelling. TERNEUZEN Atletiekvereniging Scheldesport houdt zaterdag de jaarlijkse school- atletiekwedstrijden op het Zuider sportpark in Terneuzen. Leerlin gen van de groepen 3 tot en met 8 maken de hele dag kennis met tal van facetten van atletiek, zoals hoog- en verspringen, sprinten, bal- werpen, kogelstoten en een loopon derdeel. De dag wordt afgesloten met een schoolestafette. MEEST CELEZEN 1. 'Faillissement Terneuzen in zicht' 2. 'Schiet op met Kop Noordstraat' 3. Auto tegen boom in Westdorpe TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Wandelvereniging Voor de Wind houdt zondag de derde editie van de Eenhoorntocht. Deelnemers kunnen kiezen uit maar liefst acht afstanden: 6, 8,12,15,19, 22, 25 en 36 kilometer. Startpunt is het Zwincol lege aan de Baljuw Veltersweg in Oostburg. Vertrek is mogelijk van 8 tot 15 uur. Meelopen kost 1,50 eu ro (leden van een wandelvereni ging betalen 1,10 euro). TERNEUZEN Het King Kong College exposeert vanaf vandaag tot en met vrijdag 15 juli onder meer sculpturen en cartoons bij de Kunstuitleen in Ter neuzen. Het King Kong College is het beeldende, vrije atelier van kunstinstituut Toonbeeld. De ne gen leden laten werk zien dat zij het afgelopen jaar hebben gemaakt. Wethouder Jaap Bos opent de expo sitie vanavond om 20.00 uur. VLISSINGEN In de binnenstad van Vlissingen zijn drie jongemannen gesigna leerd die probeerden namens de koksopleiding van het ROC wafels te verkopen. Ze konden zich echter niet identificeren en nadat ze ge confronteerd waren met kritische vragen van een potentiële klant gingen ze er in een auto vandoor. Wel slaagde de klant er in een foto van hen te nemen die hij aan de po litie zal tonen. Hij heeft het voor val ook al aan de politie gemeld. Bij het ROC Zeeland wist niemand van een verkoopactie van wafels af* door Jan van Ommen SAS VAN GENT - De vrees van een familie uit Sas van Gent voor ge zondheidsproblemen is volgens de Raad van State ongegrond. Het ge zin woont aan de Westdam naast een vervuild perceel. Bij de hond van het gezin is al twee keer een tumor ontdekt. Het jongste kind moest onlangs naar het ziekenhuis vanwege ademha lingsproblemen. Volgens de fami lie komt dit door de bodemveront reiniging op het belendende ter rein. Daar was tot 1996 een chemi sche wasserij actief Het terrein zou toen vervuild zijn met vinyl- chloride, een kankerverwekkende stof die aandoeningen aan lever, nier en centraal zenuwstel kan ver oorzaken. De familie eiste begin mei voor de Raad van State dat de provincie het vervuilde terrein met spoed sa neert. De'provincie weigerde dat. De verontreiniging zou op natuur lijke wijze afbreken. In de tussen tijd wordt wel gecontroleerd of de vinylchloride zich verspreidt. De Raad van State heeft de eis van het gezin deze week afgewezen en keurt de aanpak van de provincie goed op basis van een deskundi genrapport. Daarin staat dat de provincie genoeg aandacht heeft voor de risico's die de kinderen van het gezin lopen. Tip? redactie@pzc.nl Wat is er leuker dan op te groeien op het platteland? Lekker ravotten, hutten bouwen en slootje springen. Die tienjarige jongen denkt daar heel anders over. Hij woont sinds kort met zijn ouders en zusje op een idyllisch plekje in het buitengebied op Zuid-Beveland. Een heel verschil vergeleken met zijn vorige woonom geving, middenin Den Haag. Een overgang die niet geheel is bevallen, gaf hij zijn ouders aan: „Mijn leven kent twee dieptepunten. De geboorte van mijn zusje en de verhuizing naar Zeeland." Misschien, zo opper de hij even later, kon het leed wat verzacht worden met de aanschaf van een nieuwe spelcomputer, een Xbox. Zijn ouders houden dat ver- z&ek'vöoftöpig fto'g edïn'rnirerdccd: door René Hoonhorst West-Zeeuws-Vlaa nderen wacht al zo'n 25 jaar op een kuuroord. Eind jaren tach tig, begin jaren negentig borrelden wilde plannen op voor Cavelot, een kuuroord met recreatiepark in Cadzand-Bad. En begin deze eeuw leken de Euregiotuinen bij Oost burg gered toen plannen voor een weelderig weinesscentrum werden gepresenteerd. Van beide plannen is nooit iets te rechtgekomen. Maar nu - juni 2011 - is er dan toch een kuuroord. Niet in Cadzand of Oostburg, maar in IJzendijke. En niet met zwemba den en al dan niet wuivende pal men, maar kleinschaliger in multi functioneel centrum Equilibre Ge zond 8c Well. Maar ook in de mas sage- en behandelruimtes in een totaal gerenoveerde en verbouwde voormalige drogisterij en aangren zende woning is de totale ontspan ning te vinden, belooft José de Boevere. Mensen kunnen in Equilibris ont- stressen en relaxen door acupunc tuur, bioresonantie, qigong, tai chi en verschillende massagetechnie ken. De meeste specialisaties laat Om ontspannen te drijven, hoefje in een zout bad niets te doen, demonstreert Evelien in de float. mmmm door Martijn de Koning CADZAND - Projectontwikkelaar Ar- cus zet vanaf komende week ver keersregelaars in rond het in aan bouw zijnde recreatiepark Noord zee Residence bij Cadzand-Bad. Die moeten zorgen dat de onveilig heid op de smalle wegen rond het bouwterrein afneemt. Bewoners spraken eerder al hun zorg uit over onder meer de veilig heid van kinderen uit Cad zand-Bad die in Cadzand-Dorp naar school gaan. Die kruisen, na het oversteken van de Noorddijk, immers de routes van af en aan rij dende vrMtaiitb's. Binnenkort wordt, in overleg met de gemeente Sluis, een aparte weg voor het bouwverkeer en een tijde lijk fietspad aangelegd, waardoor het verkeer niet meer op dezelfde wegen hoeft te rijden. De verkeers regelaars, die de hele dag aanwezig zijn, blijven tot die tijd op hun post. In de uiteindelijke situatie wordt het wegennet rond de ingang van het park (vlakbij de strandkerk) aangepast. Fietsers die vanuit Cad zand-Bad de Noorddijk overste ken, worden straks tussen de nieu we sportvelden door en vervol gens over het terrein van het park richting Cadzand-Dorp geleid. GROEDE - Tennisvereniging Con Forza uit Groede krijgt morgen be zoek van het 'straattennis event' van de Nederlandse tennisbond. Dat bestaat uit onder meer een speelmuur en kleine veldjes. Het straattennisteam laat verder aller lei trucjes en 'stoere bewegingen' zien. Alle kinderen van 5 tot 12 jaar worden uitgenodigd om op een speelse manier kennis te ma ken met de sport. Meedoen is gra tis. Het tennisfeest duurt van 14.00 tot 17.00 uur en vindt plaats op de parkeerplaats van mfc 't To rentje aan de Monnikenstraat. Con Forza organiseert het evene ment in het kader van het vijftigja rig bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44