PZCIz Producenten vrezen voor theaters Scholieren eeuwen terug in tijd Toekomst basisscholen ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 CULTUUR Gemeente wil kwaliteit garanderen door afspraken met Theater BV te maken Scouting Axel krijgt 22.500 euro van VSB Zwemvierdaagse in Vliegende Vaart Onderhoudswerk aan hoofdrijbaan N689 'Gezond well' voor totale ontspanning Vrijdag 24 juni 2011 De éne polder is de andere niet Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De grote theaterpro ducenten zijn bezorgd over de toe komst van de schouwburgen in Middelburg en Goes. Ze vrezen dat na overname door Theater BV in Terneuzen commer ciële overwegingen boven culture le gaan. Ze voorzien 'het einde van een deugdelijk en dus divers cultureel aanbond in Zeeland'. De producenten noemen het aan door Eugène Verstraeten HULST - Met een zachte plof landt de pijl een paar meter voor de schietschijf De boog was te wei nig gespannen. Haar tweede pijl ziet Myrthe van Haaften ruim schoots over zoeven, maar de der de raakt wel de schijf. Boogschie ten zal nooit haar sport worden, weet ze. Samen met 320 mede-brugklassers van het Reynaertcollege in Hulst doet Myrthe aan een driedaags pro ject rondom Hulst in de late mid deleeuwen, in de tijd van de Spaanse bezetting. „We hebben ge probeerd leuke maar ook leerzame activiteiten te organiseren", zegt brugklasmentor Menno Vink. Zo leerden de brugklassen bij de bio logieles over ziekten van die tijd en kregen ze Spaanse les. Ze kun nen bijvoorbeeld meedoen aan een fotozoektocht, museumbe- zoek of een fietstocht langs de Spaanse linies. Maar ook les vol gen in zwaardvechten en boog schieten dus. Myrthe bleef onge schonden, maat andere brugklas sers hielden aan hun schietavon- tuur een paar pijnlijke blauwe plekken op hun arm over van de terugschietende boogpees. Van daag wordt het project afgesloten met een middeleeuwse maaltijd. bod dat Theater BV in het Terneu- zense Scheldetheater biedt 'nogal eenzijdig'. „De kleine zaal wordt voorname lijk gebruikt door evenementen. In de grote zaal staan de zoge naamde commerciële producties en is er weinig ruimte voor voor stellingen van vergelijkbare kwali teit, maar met een groter finan cieel risico", schrijven ze in een brief aan het college van Burge meester en Wethouders en de ge meenteraadsleden van Middel burg. De brief is ondertekend door de grote theaterbureaus in Nederland: Senf Theaterpartners, Grünfeld BV, Mojo Tricolour, AT, WallisFinkers, Hummelinck Stuurman, Hekwerk en Kik. Eerder sprak een deel van het per soneel van Theater Exploitatie Zeeland, dat nu nog de Middel burgse en Goese schouwburg ex ploiteert, de vrees uit voor een verarming van het culturele aan bod. De Middelburgse wethouder van Cultuur Albert de Vries neemt de signalen 'zeer serieus'. De Vries: „Het is aan ons om de artistieke waarden te verankeren. Daarvoor wordt een cultureel profiel opge steld waarin staat wat voor soort voorstellingen er moeten komen", aldus de Middelburgse wethou der. „Het zorgpunt van de theater producenten is ook ons zorg punt." De Vries' Goese collega, wethou der Jan de Pooter, kent de brief van de theaterproducenten niet, omdat die niet aan het Goese col lege en raad is gestuurd. Jan de Pooter was gisteren ook niet in de gelegenheid om te rea geren. Binnen de gemeenteraad van Goes leven ook nog veel vragen over de aanstaande overname. Theater BV van Frans Lievens kwam in beeld als schouwburgex ploitant toen hij genoemd werd als uitbater van de Zep Dome, voorheen Music Hall, op het Zep- terrein in de Zeeuwse hoofdstad. Myrthe van Haaften uit Hulst ziet hoe haar pijl een paar meter voor de schietschijf neer ploft. Tot enig leedvermaak van toekijkende mede-brugklassers, die even later zelf zouden ervaren dat het nog niet meevalt om een boog goed te spannen. foto Mark Neelemans AXEL Scouting Axel krijgt van het VSB Fonds 22.500 euro voor de bouw van een nieuw onderkomen in Axel. Na eerdere schenkingen van onder meer het Rabobank Stimule ringsfonds, Kiwanis en tal van be drijven komt de nieuwbouw steeds dichterbij, stelt scouting- voorzitter Theo Mattheeuws. De club raakte zijn gebouw kwijt, na dat het vorig jaar december in brand werd gestoken. VSB onder steunt culturele initiatieven. TERNEUZEN Zwem- en poloclub De Schelde houdt vanaf maandag voor de vijf de keer een zwemvierdaagse in het buitenbad van sportcentrum Vlie gende Vaart in Terneuzen. Deelne mers kunnen tussen 18.00 tot 20.30 uur kiezen tussen 250, 500, 1000, 1500 of 2000 meter. Meedoen kan van maandag tot en met vrijdag. Er moet wel vier van de vijf avonden worden gezwommen. Deelnemen kost 5 euro. Op woensdag wordt er een waterstormbaan opgesteld. KUITAART De provincie voert vanaf maandag 27 juni tot zaterdag 2 juli onder houdswerk uit aan de hoofdrijbaan van de Hulsterweg (N689) tussen Terhole en Kuitaart De rijbaan wordt gerepareerd en voorzien van een oppervlaktebehandeling. Het stuk tussen de rotonde Terhole en de Frederik Hendrikstraat gaat dicht voor alle verkeer, behalve voor (brom)fietsers. Auto's naar Kloosterzande worden omgeleid via Vogelwaarde en Hengstdijk. OOSTBURG - B en W van Sluis hou den dinsdag een bijeenkomst over de toekomst van de basisscholen in de gemeente. Onder de titel Minder kinderen, minder scholen kunnen inwoners meepraten en meedenken ovër de toekomst van het basisonderwijs. Dat de bevolking de komende de cennia sterk afneemt, staat vast. Aan de hand van feiten en cijfers over krimp bespreken inwoners en professionals met elkaar hoe daar mee moet worden omgegaan. Na de pauze is er discussie over een aantal stellingen. De uitkomsten van de meedenk sessies en discussies, die van 19.30 tot 22.00 uur op het Zwin College worden gehouden, gebruiken ge meente en schoolbesturen voor het opstellen van een 'breed gedra gen' onderwijsvisie, die dit najaar door de raad moet worden vastge steld. Aanmelden via mailadres: onderwijs@gemeentesluis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43