130 hoe onveiliger het verkeer G ANWB: 'automobilist wil vrijheid' Zeeuwen zijn de braafste betalers zeeland j 3 Vismarkt in Veere commentaar Vrijspraak Voorzitter van vissers Bruinisse weg na conflict vrijdag 24 juni 2011 Als je vanuit r Vlissingen met 130^ kilometer per uur naar Bergen op Zoom rijdt, ben je tweeënhalve minuut sneller, dan met 120j kilometer per uur.^i Morgen bij de stadshaven van 10.00 -16.00 uur. Hollandse Nieuwe happen en gelijk genieten van Veere: perfecte combinatie eert Wilders begeeft zich op de grens van wat een politicus straffeloos raag zeg gen. Met dit oordeel van de Am sterdamse rechtbank is de vrij heid van meningsuiting in Ne derland iets opgerekt. Nog niet zo heel lang geleden werden Hans Janmaat en Joop Glimmer veen wél bestraft voor vergelijk bare uitspraken. Geert Wilders komt dus goed weg. Deze nieuwe vrijheid lijkt geen enkel goed doel te dienen. De rechtbank spreekt over 'toelaat bare godsdienstkritiek', maar praktisch staat het Geert Wil ders en zijn fractiegenoten nu vrij om medeburgers te kwet sen en te krenken en om nog meer opruiende taal uit te slaan. Daar zal Nederland niet beter van worden. Een piepklein lichtpuntje is dat Wilders na zijn vrijspraak te kennen gaf, toch weer wat ver trouwen te hebben in de recht- ters, een groep mensen die hij eerst categorisch veroordeelde. Misschien kan hij dat ooit ook met moslims. Wat de ANWB be treft had de invoe ring van van 130 ki lometer per uur niet gehoeven. „Wij zijn voor flexi bele snelheden", zegt woordvoer der Ad Vonk. „De automobilist wil vrijheid. Het gaat niet alleen om de tijdswinst. Weggebruikers begrijpen niet waarom ze midden in de nacht maar too kilometer per uur mo gen rijden op een weg die uitdaagt om 180 te rijden. Met dat soort re gels speel je niet in op het gemoed van automobilisten, zeker als ze daarna nog een bekeuring in de bus krijgen." Daarom ziet de ANWB, net als de ROVZ en Veilig Verkeer Neder land, het liefst dat via matrixbor- den snelheden worden aangege ven. „Die zijn afhankelijk van de drukte en het weer." Uit een poll op de website van de ANWB bleek eerder dit jaar dat 72 procent van de leden de snelheids verhoging een geweldig plan vindt, maar Vonk maakt zich ook zorgen over de veiligheid van auto mobilisten. „Technisch gezien kun je 130 rij den op de Nederlandse snelwegen, maar het gevaar zit 'm in het ge drag van mensen. Er zijn veel op en afritten waar auto's tachtig rij den, en daarnaast zijn er grote snel- heidsverschillen met vrachtwa gens." door René Schrier MIDDELBURG - Zeeuwen hebben van alle Nederlanders de laagste schulden. Ook zijn er in de eerste helft van 2011 de minst nieuwe schulden geconstateerd. De inwoners van de provincie Zee land betalen, samen met Noord-Brabant, hun rekeningen het meest op tijd in vergelijking met andere provincies. Dat blijkt uit het schuldenoverzicht van de Nederlandse provincies. Dit blijkt uit de cijfers over de eerste helft van 2011 van incassobureau Lin- dorffi Huishoudens in Flevoland hebben het slechtste betalingsgedrag van Nederland. Het totaal aantal vorde ringen ligt 50 procent hoger dan in de andere provincies. Het aantal nieuwe schulden is het laagst in Zeeland en Noord-Holland. In Flevoland ligt, naast het aantal schulden, de hoogte van de schuld per huishouden gemiddeld 18 pro cent hoger dan de rest van Neder land. Ook blijven in Flevoland, sa men met Zuid-Holland, de reke ningen het langst liggen. Alhoewel Noord-Holland relatief de minste schulden maakt, ligt de hoogte van het schuldbedrag per huishou den gemiddeld 13 procent hoger dan in de rest van het land. Waar Nederland in 2009 nog kampte met een economische krimp, laten cijfers van het CBS zien dat alle Nederlandse provincies in 2010 een economische groei realiseer den van 1,8 procent. Noord-Hol land realiseerde van alle provincies in Nederland met ruim 2 procent de hardst groeiende economie. Dit zou een mogelijke verklaring kun nen zijn voor het betere betalings gedrag in Noord-Holland', aldus Titus Werkman van Lindorff Lindorff is actief in sectoren zoals banken, financiële instellingen, ver zekeringen, telecom, nuts en retail. BRUINISSE - Voorzitter Wout van den Berg van visserijvereniging Al gemeen Vissersbelang in Bruinisse heeft gisteren zijn vervroegde aftre den bekendgemaakt. Aanleiding is een zaak voor de ar bitragecommissie van de producen tenorganisatie, waar Van den Berg bestuurslid van is. Op de Wadden zou de Bruënaar buiten zijn toege wezen gebied hebben gevist. Hij is hiervoor beboet en de zaak komt voor de rechter. Hardnekkige geruchten als zou Van den Berg mosselzaad naar de Waddenzee hebben gebracht, ont kent hij stellig. Mosselzaad groeit sneller op het Wad, waardoor er vaker geoogst en meer verdiend kan worden. Dergelijke transpor ten zijn echter verboden omdat er ziektes mee kunnen worden over gebracht. Van den Berg had eigen lijk pas in juli willen stoppen. Hij is niet onomstreden in visserijkrin gen. Vanwege zijn overleg met na tuurorganisaties wordt hem 'heu len met de vijand' verweten. Van den Berg wil nu meer tijd steken in zijn WD-raadlidmaatschap op Schouwen-Duiveland. De politie deelt op de A58 boetes uit aan automobilisten die harder dan 136 kilometer per uur rijden. De verkeersborden met '130' staan al klaar langs de A58. Begin juli wordt de verhoging van de maximumsnelheid ingevoerd tussen Vlissingen en Bergen op Zoom. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3