Bru's Visserijmuseum zeeland 19 Voor mooi vilt is wol, water en wrijving nodig SCHOUW 'Vraag gaf net dat ene zetje' DEIKLOO Raad besluit later over nieuw bestuur Obase Anneke Kersten geeft uitleg over het maken van vilt. foto Dirk-Jan Gjeltema vrijdag 24 juni 2011 „Wol heeft klemklauwen en die hechten zich tijdens dat proces aan elkaar", aldus de uitleg. Wie Hoeve Batenburg bezoekt, maakt kennis met de krachtige beelden van Marlies Krijgsman. Vooral haar interpretaties van het lege nest-syndroom blijven lang op het netvlies hangen. De Kunstschouw 2011 trekt heel veel bezoekers. „Wij stemmen er speciaal een weekje vakantie op WESTERSCHOUWEN af', zegt een mevrouw uit Uit hoorn, die met twee kleinkinde ren komt schilderen in de Jacobus- kerk in Renesse waar de scholie ren van obs 't Staepel'of hun kleur rijk panorama exposeren. De vrouw is een van de velen die deze week dagelijks langs meerdere loca ties trekken om te kijken, te zien, te horen en te ervaren. Van de beginnende kunstenaars zijn er vier genomineerd voor de Kunstschouw Award. Dat zijn: Jan- neke Kornet en Marike Pool, die ^,.r'6' Schuur aan de Meeldijk 20 in Burghsluis. Ook is Ruben Linden genomineerd. Hij exposeert bij Hil's Green, Lage Zoom 5 in Burgh-Haamstede. Daar vertoeft ook Mischa Doorenweerd die een eervolle vermelding kreeg. Barend van Lange, secretaris van de Stichting Brusea: 'Ik liep al lange tijd rond met de wens in mijn achterhoofd dat er een volledig overzicht van de Bruse vloot zou moeten komen. Zo'n onmisbare schakel mag hier in het Visserijmuseum niet ontbreken.' door Ali Pankow ELLEMEET - Wol, water en wrijving zijn essentieel bij het maken van vilt. Bubbeltjesplastic is ook pret tig om bij de hand te hebben als ondergrond, maar is geen vereiste. „Op een roestvrij-stalen aanrecht met ribbels gaat het ook", laat An neke Kersten de deelneemsters aan de workshop vilten weten. Zij is een van de exposanten op Kunstschouwlocatie 37: bij Hoeve Batenburg in Ellemeet. Ze is even als Marlies Krijgsman (beelden) uitgenodigd door gastcurator Do- rien van Tol hier in de boerderij van Mari Kristelijn te komen expo seren. Kersten maakt weefkunst en gebruikt vaak vilt in combina tie met andere materialen: glas, zeer fijn koperdraad, varens en rvs-objecten. De kunstenares deelt haar kennis Vvgraag met een gretig gehoor dat op m workshops afkomt. „Meri- l A nowo' is de fijnste soort om mee WËÈÈp? gr vilten. Wol van Texelse schapen jggE kan, maar merino is beter", ze i Kersten hoe X de ongesponnen wol in iaagjes RÉkk dakpansgewijs op elkaar moet wor- HO4.den gelegd. Na de eerste laag, volgt een tweede in tegenovergestelde ^ËKs&&m{ horrengaas en daarna bespren- verdunde „Dat ruikt naar middeleeuwse kas- I telen", analyseert een deelneem ster. Door wrijving van de bespren- Simon de Koning (I) met twee van de samenstellers Jaap Wiebrens en Ineke Jumelet. foto Ronald den Dekker kelde wol ontstaat het viltenlapje. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl www.luxaflex.nl Havenplein 3 I 4301 JD ZierikzeeX Telefoon (0111)41 59 51 E mail deurloo@colorsathome.nl ZIERIKZEE - Het ministerie van On derwijs en de Onderwijsinspectie staan toe dat de gemeenteraad pas 29 september een besluit neemt over de nieuwe bestuursvorm van onderwijskoepel Obase. Aanstel ling van een directeur/bestiiurder en een raad van toezicht is de af ronding van de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs op Schouwen-Duiveland. Per 1 augus tus gaat de wet 'Goed onderwijs, goed bestuur' in. De gemeente raad had echter veel opmerkingen bij het voorstel over Obase. Ook was er ergernis over de late aanle vering van statuten door Obase. Obase, raad en ambtenaren heb ben nu twée; maagden uitstel. Ongestoord genieten van frisse lucht Horren Inspjrat F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39