Zeeland PZC 'Haal hart niet uit het dorp' Dieptepunten SCHOUWEB-ÖUlViLANï 18 en 19 17 20 en 21 DORPSHUIZEN Zeven dorpsraden geven mening over toekomst Schouwen-Duiveland Steeds meer jonkies in Avondvierdaagse - r Mi Slechte start van reis Spitsbergen Beter resultaat stichting Renesse Vrees voor theateraanbod almanak Boek over Bruse vloot is onmisbare schakel in Bru's Visserijmuseum Vrijdag 24 juni 2011 Het is niet alleen kommer en kwel in de uitvaartbranche Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - De dorpsraden begrij pen best dat de gemeente het geld maar één keer kan uitgeven en dat er soms moeilijke keuzes gemaakt moeten worden, maar met sluiting van dorpshuizen wordt het hart uit de gemeenschapszin gehaald. Die boodschap geven de zeven dorpsraden van Bruinisse, Dreischor, Ellemeet, Kerkwerve, Noordgouwe, Oosterland, Ouwer- kerk, Serooskerke en Sirjansland in hun gemeenschappelijke ziens wijze op de gemeentelijke visie, 'Tij van de Toekomst 2011 - 2040'. De ondertekenaars kijken graag over eigen grenzen heen waar het om eilandbrede zaken gaat. Voor zaken betreffende de eigen kern hebben sommige dorpsraden nog een aparte zienswijze ingediend. Juist voor die eilandomvattende belangen willen de zeven dorpsra den een platform oprichten als aanspreekpunt voor gemeente, provincie en andere organisaties. De manier waarop de gemeente nu met de dorpsraden communi ceert, verdient verbetering vinden de ondertekenaars. Zij waren lie ver in een veel eerder stadium be trokken geworden bij de toekomst visie voor deze gemeente. Zij vin den ook dat de gemeente Schou wen-Duiveland sneller en beter moet leren te communiceren met de burgers door middel van twit ter, facebook, sms en website. Om de dorpshuizen te behouden pleiten de ondertekenaars voor meer activiteiten en het samen brengen van functies, een verdere commercialisering en inzet van vrijwilligers om de exploitatiekos ten te kunnen dekken. De dorpsraden betreuren verder het oubollig imago van provincie en regio en pleiten voor vernieu wende marketingscampagnes. „We moeten onze trots uitdragen over provincie- en landsgrenzen heen om zo meer toeristen te trek ken", vinden de ondertekenaars. ZIERIKZEE - De Zierikzeesche Avondvierdaagse heeft een speciale medaille voor kinderen, jonger dan zeven jaar. Die mogen alleen op de slotavond meelopen. Gisteravond finishten negentig 'jon kies' op het Havenplein. „We zijn vorig jaar be gonnen met een avond voor de allerkleinsten en het slaat aan," zegt voorzitter Kees Verwijs. Aan de 66ste avondvierdaagse van Zierikzee deden 1200 mensen mee. Twee wandelaars werden ge huldigd omdat ze voor de 25ste keer deelnamen. Met het aftreden van secretaris Christine Wingelaar lijkt de verlangde vernieuwing van het bestuur te zijn ingezet. Gisteravond liepen vol gens Verwijs ook nog enkele honderden ouders, broers en zusjes mee. foto Ronald den Dekker stellendam - De KNRM heeft gis termiddag het zeiljacht Baron vlot- getrokken. De schipper was uit Stellendam vertrokken voor een reis naar Spitsbergen. Rond 14 uur gistermiddag liep hij aan de grond tussen de boeien van het Slijkgat, op zee nabij Stellendam. KNRM-reddingboot Antoinette trok de onfortuinlijke zeezeiler naar dieper water, vanwaar hij zijn reis kon vervolgen. sHness&saom renesse - De stichting Renesse heeft 2010 afgesloten met een posi tief exploitatieresultaat van 213.438 euro. Dat is beter dan in 2009 toen de stichting de boeken sloot met 5795 euro positief Oorzaken zijn meer opbrengsten uit erfpacht en minder verstrekte bijdragen en subsidies. De stichting - het voor malige grondbedrijf van Wester- schouwen - belegt vooral in obliga ties. Die deden het goed in 2010. De stichting haalde dan ook een rendement van 7,9 procent. GOES - De grote theaterproducen ten zijn bezorgd over de toekomst van de schouwburgen in Middel burg en Goes. Ze vrezen dat na overname door Theater BV in Ter- neuzen commerciële overwegin gen boven culturele gaan. Ze voor zien 'het einde van een deugdelijk aanbod in Zeeland'. De briefis on dertekend door de bureaus Senf, Grünfeld, Mojo, Hekwerk en Kik. Tip? redactie@pzc.nl Wat is er leuker dan op te groeien op het Zeeuwse platteland? Lekker ravotten, hutten bouwen en slootje springen. Helaas denkt niet iedereen daar het zelfde over. Neem nou die tienjarige jongen, die sinds kort met zijn ouders en vijfjarig zusje op een idyllisch plekje in het buitengebied op Zuid-Beveland woont. Een heel verschil vergeleken met zijn vorige woonomgeving, midden in Den Haag. Een overgang die niet geheel is bevallen, bleek wel toen de tienjari ge de inmiddels beroemde woorden sprak tegen zijn ouders: „Mijn leven kent twee dieptepunten. De geboorte van mijn zusje en de verhuizing naar Zeeland." Misschien, zo opperde hij even later, kon het leed wat verzacht worden met de aanschaf van een nieuwe spel computer, een Xbox. Zijn ouders hou den dat verzoek voorlopig nog even in beraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37