sport 127 ïrson is in de bloei van zijn leven 'Feyenoord mooie club om voor te werken' AZ en VW akkoord over Boymans e vechtpartij vrijdag 24 juni 2011 door Jan Dagevos GOES - Graeme Rutjes is kandidaat om toe te treden tot de Raad van Commissarissen bij Feyenoord. De directeur van de Goese Golf is ge polst door. Pim Blokland, voorzit ter van de Vrienden van Feye noord. Dat is een groep investeer ders die de Rotterdamse eredivisie club meer financiële armslag wil geven. „Het is een mooie club om iets voor te doen", zegt Rutjes in een eerste reactie. Rutjes sprak afgelopen week in het diepste geheim met Pim Blok land en enkele mensen van Feye noord. Het gezelschap werd echter herkend en dus lekte het onder houd uit. „Het is altijd jammer als zoiets gebeurt", stelt Rutjes. „Het is beter om naar buiten te treden als alle punten en komma's zijn ge zet, maar iemand heeft ons zien zitten en vervolgens is het in de pers gekomen. Toch is het nog niet beklonken, zoals nu wordt gesug gereerd. We hebben aan elkaar ge roken, zijn in gesprek met elkaar en nu zal moeten blijken of het haalbaar is en of het zin heeft met elkaar in zee te gaan. De intentie is in elk geval aanwezig." „Ze willen in de Raad van Com missarissen iemand met een voet balachtergrond en hebben mij ge vraagd of ik die rol kan invullen", zegt de 51-jarige Rutjes, die afgestu deerd econoom is en betaald voet bal speelde bij Excelsior, KV Me- chelen en Anderlecht. De centrale verdediger kwam in totaal dertien keer uit voor het Nederlands elftal. Na zijn actieve loopbaan verkoos hij een baan als directeur van de exploitatiemaatschappij Goese Golf boven tal van aanbiedingen (directeur, manager of trainer) uit het betaalde voetbal. Die baan bij de Goese Golf gaat hij nu dus waarschijnlijk combineren met een rol als commissaris bij Feyenoord. „De Raad van Commis-. sarissen moet toezicht houden op de directie en onder meer de cij fers controleren. Over de invulling van mijn rol wordt volgende week gesproken. Vanuit Feyenoord is in elk geval behoefte aan een man met een voetbalachtergrond. Feye noord is de grootste club van Zuid west-Nederland, met heel veel po tentie. Het is een mooie club om iets voor te doen." Mocht Rutjes binnenkort inder daad toetreden tot de raad van commissarissen bij Feyenoord, dan zal hij wel zijn functie bij de tuchtcommissie van de KNVB er aan moeten geven. Sinds eind 2009 buigt Rutjes zich over strafza ken als een speler een schikkings voorstel krijgt. Rutjes: „Ik heb net de voorzitter van de tuchtcommissie, die in Ita lië op vakantie is, gesproken. Ik heb hem op de hoogte gesteld van de ontwikkelingen. Als ik toetreed tot de Raad van Commissarissen,- moet ik die functie eraan geven. Dan is er immers gevaar voor be langenverstrengeling." daarmee be- de Zuid-Ameri- aions League. Na uit de hand en uitgedeeld door f (foto rechtsbo ven). De treffers van Santos kwamen op naam van Neymar en Danilo. De negentienjarige Ney- mar zette de thuisclub meteen na rust op een 1-O-voorsprong. Danilo, eveneens pas negentien, verdubbelde de voorsprong in de 68e minuut. Penarol kreeg tien minuten voor tijd de aansluitingstreffer via een eigen doelpunt van Santos-speler Durval, maar scoorde daarna niet meer. Santos won de prestigieuze cup daarmee voor het eerst sinds 1963. Toen was Pele één van de helden. Hij vierde het feestje ook deze keer mee in Sao Paolo (foto rechtsonder). foto's Silvia Izquierdo en Victor R. Caivano ALKMAAR - Ruud Boymans zet zijn voetbalcarrière zo goed als ze ker voort bij AZ. De Alkmaarders hebben een mondeling akkoord bereikt over de transfer met VW-Venlo, waar Boymans nog een doorlopend contract heeft. De spits, die vandaag wordt gekeurd, heeft zelf ook overeenstemming bereikt met AZ. „De afspraken moeten alleen nog op papier wor den gezet", aldus directeur voetbal zaken Mario Captein van de Venlo- naren. FC Twente heeft zijn eerste oe fenwedstrijd in de aanloop naar het nieuwe seizoen met ruime cij fers gewonnen. De bekerwinnaar won in Vriezenveen met 6-0 van een selectie van voetballers uit de regio. De doelpunten kwamen van Theodor Vogelsang (2x), Willem Janssen, Bernard Parker, Ninos Gouriye en Steven Berghuis. Li Na sneuvelt De als vijfde geplaatste Zweed Ro bin Söderling moest gisteren tot het uiterste gaan om de derde ron de van Wimbledon te bereiken. De Scandinavische tennisser verloor te gen de Australiër Lleyton Hewitt de eerste twee sets, maar knokte zich knap naar de overwinning: 6-7 (5) 3-6 7-5 6-4 6-4. Li Na werd al in de tweede ronde uitgeschakeld. De Chinese winna res van Roland Garros verloor in een marathonpartij van de Duitse Sabine Lisicki: 6-3 4-6 6-8. De nummer drie van de plaatsingslijst verspeelde zelf twee matchpoints. Haar man verliet de baan al na an derhalve set. Daar lag het volgens Li Na niet aan. „Ik weet niet eens waar hij heen is gegaan. Ik moet hem straks maar gaan zoeken." Serena Williams plaatste zich wel voor de derde ronde. De viervou dig winnares verloor tegen het Roe meense talent Simona Halep de eerste set, maar herstelde zich ver volgens goed: 3-6 6-2 6-1 betaalde zich direct uit. Tot vreug de van een natie die, na bedui dend mindere jaren, op zoek is naar eerherstel. Want Anderson - niet alleen de hoogst geklasseerde Zuid-Afrikaan van dit moment, maar met zijn 25 jaar tevens de jongste van het kwartet Anderson, Izak van der Merwe, Rik de Voest en dubbelspecialist én Grand Slam- winnaar Wesley Modie dat de strijd met Nederland zal aanbin den - wordt daarbij beschouwd als het belangrijkste uithangbord. Juist ook omdat de reus van 2,03 meter als een servicekanon geldt en zeker op snellere ondergronden het iedereen lastig kan maken. Op Wimbledon lukte dat gisteren niet. Net als oudgediende De Voest, die verloor van de Chileen Fernando Gonzalez (4-6, 4-6, 4-6), wist Anderson geen revanche te nemen op Djokovic: 3-6, 4-6, 2-6. „Novak liet me domweg niet in m'n ritme komen", sipte de verlie zer. De aftocht in de tweede ronde was voor het duo een streep door de rekening, aangezien Anderson en De Voest zich graag over de er fenis van Wayne Ferreira willen ontfermen. Hun illustere landge noot - de gewezen nummer zes van de wereld, winnaar van olym pisch brons in 1992 en steevast een outsider in de Grand Slamtoer- nooien - drong in 2004 als laatste tot de derde ronde door. „Dan moet het volgend jaar maar gebeu ren", zei Anderson strijdlustig. Om de toegenomen populariteit van tennis in hun thuisland verder uit te bouwen richten Anderson en consorten in de tussentijd hun pijlen op de Daviscup. Zuid-Afrika hoopt via winst op onder meer Oranje succes te kunnen oogsten. „Mijn langdurige absentie, onder meer vanwege een voetoperatie, heeft me gretig gemaakt", stelt An derson. „Als het aan mij ligt, neem ik de ploeg op sleeptouw." Kevin Anderson in actie tijdens zijn verloren partij tegen Novak Djokovic. foto Kerim Okten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27