Dekker heeft nog lange weg te gaan Kopman Kevin 261 sport RENTREE Wielrenner rijdt in juli zes kermiskoersen Uitstekende start Sluiter in München Wotte aan de slag bij Schotse voetbalbond Manchester United legt ook Young vast Schoonmaakactie in Grieks voetbal Finale Copa Libertadores eindigt met mass; Tokio wil Olympische Spelen van 2020 VS treffen Mexico in finale Gold Cup vrijdag 24 juni 2011 door Ad Pertijs AMSTERDAM - De EO-documentai re 'Niemand kent mij' over het le ven van de binnenkort in het pelo ton terugkerende Thomas Dekker ging gisteren in premiere in thea ter 't Woord van de Amsterdamse bibliotheek. Garmin-teambaas Jo nathan Vaughters was één van de aandachtige kijkers. „Ik zag vooral een jongen worstelen", zei de Ame rikaan na afloop. Filmer Geertjan Lassche heeft de voor epogebruik geschorste cou reur anderhalf jaar gevolgd. Cen traal staan gesprekken in zijn ap partement in Lucca, zijn villa in Lommei en thuis bij zijn ouders in Dirkshorn en de beelden van de tests die hij tussendoor aflegt bij Garmin-trainer Adrie van Diemen in Den Haag. Het is een hard eerlij ke film geworden, vindt de maker. Hij prijst Dekker dat hij bij de montage niets weg heeft willen la ten. „Het is wel tenenkrommend om mijn eenzaamheid te zien", zegt de renner er zelf over. In die eenzaamheid valt het op hoe lastig Dekker het heeft om terug te ko men op zijn oude niveau. Zonder de structuur van een ploeg en wed strijden is dit voor hem een ware kwelling. 'Ik merk nu pas hoe ge makkelijk ik vroeger omhoog reed', zegt hij tijdens een beklim ming in de Alpen. Als de docu mentaire één ding duidelijk maakt is het dat de buitenwereld er am per weet van heeft hoe moeilijk het voor een jongen als Thomas Dekker is om een koers- en team- loze periode van twee jaar te moe ten overbruggen. Dekker snakt naar het moment dat hij weer binnen een ploeg wed strijden kan gaan rijden. In de film is te zien hoe opgewonden Dekker in Parijs op weg is naar een ge sprek met Vaughters en hoe groot ook de teleurstelling is als die ont moeting niet brengt wat hij zo vu rig hoopte. De Amerikaan vindt het te riskant, denkt het kamp- Dekker in de film. Toch was Vaughters gisteren aan Thomas Dekker presenteert zijn autobiografie Schoon Genoeg en de docu mentaire Niemand kent mij. foto Freek van Asperen MÜNCHEN De Nederlandse golfer Tim Sluiter is sterk begonnen aan het BMW In ternational Open in München. Hij had voor de eerste rondgang slechts 66 slagen nodig en staat daarmee voorlopig gedeeld derde. Alleen de Zweed Henrik Stenson (64 slagen) en de Engelsman Gary Boyd (65) deden het beter op de eerste dag van het toernooi dat meetelt voor de Europese Tour. GLASGOW Mark Wotte (50) treedt in dienst van de Schotse voetbalbond. Hij gaat aan de slag als directeur en prestatiemanager. De voormalige coach van onder meer RKC krijgt de hoogste Schotse jeugdteams on der zijn hoede alsmede de nationa le vrouwenploeg. Ook wordt hij verantwoordelijk voor de ontwik keling van het Schotse voetbal. MANCHESTER Na verdediger Phil Jones van Black burn Rovers, heeft Manchester Uni ted voor komend seizoen een twee de Engelse versterking binnenge haald. De club maakte bekend dat het international Ashley Young voor vijfjaar aan zich heeft verbón- den. De aanvaller komt over van Aston Villa. Britse media meldden dat United bijna 17 miljoen euro be taalt aan de club uit Birmingham. ATHENE Met meerdere invallen, arrestaties en het uitdelen van boetes hebben Griekse autoriteiten een begin ge maakt met een grootscheepse schoonmaakactie in het Griekse voetbal. De politie arresteerde tien verdachten en diende aanklachten in tegen nog eens vijf anderen. Ze worden onder meer verdacht van criminele activiteiten en afpersing. wezig in Amsterdam. „Om hem te steunen", zegt hij. En om uit te leg gen wat er zo riskant is aan de te rugkeer van Dekker in zijn ploeg. Het blijkt weinig met zijn doping- gebruik te maken hebben. „Wij voeren weliswaar een strikt antido- pingbeleid, maar daar hoort ook bij dat je betrapte jongens die het echt anders willen gaan doen een tweede kans moet geven. Iedereen heeft het recht op herbezinning." Wat is dan wel het probleem? „Dat je het hem fysiek en mentaal niet kunt aandoen om direct weer op het hoogste niveau in te stap pen. De druk van buitenaf zal veel te groot zijn. Zo'n terugkeer moet in stapjes gaan en hij moet zich daarvoor de tijd gunnen. Als ik hem nu al zou laten meedraaien in mijn ploeg is de helling naar dat niveau veel te steil en is het gevaar groot dat hij alsnog naar beneden duikelt." Het is precies de valkuil waar de jonge Dekker vanaf 2005 in terecht kwam. Hij wilde te snel bij de top horen. In het bijgaande boek 'Schoon genoeg' vertelt Dekker dat zijn toenmalige manager Jac ques Hanegraaf hem veel te ge haast heeft willen brengen. De ren ner geeft ook aan dat de aanpak van Hanegraaf paste bij zijn karak ter en gedrevenheid. Zijn huidige manager Martijn Berkhout weet dat Thomas Dekker nog altijd on geduldig en gedreven is. „We kun nen hem nu zó onderbrengen bij een ploeg in Italië of Spanje. Maar dan zijn we hem kwijt en kan het weer fout lopen", zegt Berkhout. Voor een Limburgse privésponsor gaat Dekker in juli zes kermiskoer sen rijden. Vanaf 1 augustus hoopt hij verder te kunnen gaan in een ploeg. „Die is er nog niet", verze kert Dekker. Wel wordt er gespro ken met Jonathan Vaughters over een plekje in diens opleidings- ploeg. Geheel volgens de stappen visie van de Amerikaan. TOKIO Tokio gaat zich officieel kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen van 2020. Vol gens het Japanse olympische comi té moet de kandidaatstelling sym bool staan voor de wederopstan ding van het land na de tsunami van 11 maart. Tot nu toe heeft ook Rome zich officieel gemeld bij het IOC. Ook Madrid, Istanbul, Doha en Dubai hebben interesse. HOUSTON De finale van de Gold Cup wordt opnieuw een onderonsje tussen de regionale voetbalgrootmachten Mexico en de Verenigde Staten. De VS versloegen in de halve finale Pa nama met 1-0. In de andere halve fi nale won Mexico na verlenging met 2-0 van Honduras. De finale van de Gold Cup is zaterdag in de Rose Bowl van Pasadena. SAO PAULO - Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Sergio Pezzotta probeert Neymar (foto boven, derde van links) een schop uit te de len aan een speler van Penarol. Spelers van bei de ploegen gingen elkaar te lijf, nadat thuisclub Santos het duel met 2-1 had gewonnen. Omdat de heenwedstrijd in Montevideo in 0-0 was geëindigd, legden de voor de derde keer in de slag op de Copa Libertadi kaanse evenknie van de Cl afloop liep het even helei werden schoppen en klap onder andere Fabian Estoy door Marco Knippen LONDEN - Het laatste Daviscup- optreden van Kevin Anderson da teert van tweeënhalf jaar geleden. Zijn rentree volgt echter over twee weken. Als kopman voert hij dan het team van Zuid-Afrika, tegen stander van Nederland in de twee de ronde van groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone, aan. Gisteren verloor hij op Wimble don van Novak Djokovic. Met Anderson treft Oranje een ten nisser die in de bloei van zijn spor tieve leven verkeert. Uitgerekend dit jaar componeerde hij zijn inter nationale doorbraak. Niet alleen veroverde hij eind januari in zijn geboorte- en woonplaats Johannes burg zijn eerste ATP-titel, boven dien drong hij tot de laatste vier door in Brisbane (verlies tegen Roddick) en was hij kwartfinalist bij het Masters-toernooi van Miami (nederlaag tegen Djokovic). Door zijn prestatiereeks steeg de man die in zijn jonge jaren door het 'grand slam development fund' financieel werd ondersteund op de wereldranglijst naar positie 33. Anderson brak daarmee de ban. Al in 2008 nestelde hij zich in de top honderd, maar vervolgens stokte zijn opmars. Hij leek nadien te verworden tot het talent dat zijn belofte niet leek te gaan inlos sen. Een moedig besluit luidde daaren tegen een kentering in. Om de am bities niet te laten uitdoven, ruilde Anderson zijn vader Michael als coach in voor Louis Vosloo. Het bleek de juiste zet. „Vosloo over tuigde mij niet alleen van m'n kwaliteiten, maar maakte me ook duidelijk dat het doen en laten een topsportbestaan kan maken of bre ken", aldus Kevin Anderson. „Met andere woorden: hij opende me de ogen." De aangewakkerde beroepsernst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26