22 zeeland 'Risico eerste duik te groot' Bleker schaadt Onderzoek naar steun vlastelers Voor 12 winnaars: het duo arrangement van Thermen Bussloo DUIKONGELUK te gast PvdA wil uitleg gesprek Robesin Wfr ML A mJLM.Br. MM Bel naar: €0,60 per gesprek 0i1 m H i 10909-5010105 Thermen Bussloo t.w.v. 129,90 Voor meer informatie: vrijdag 24 juni 2011 door Marcel Modde middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft een 67-jarige duikinstructeur uit het Limburgse Elsoo schuldig bevonden aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bij een cursist. De man is ver oordeeld tot 120 uur werkstraf of 60 dagen gevangenisstraf De instructeur wordt aangerekend dat hij 29 juli 2009 twee volstrekt onervaren duikers bij het Scharen- dijkse duikcentrum De Rabbelaar meenam voor een zogeheten initia- tieduik in de Grevelingen. Op ba sis van verschillende verklaringen, waaronder die van de verdachte zelf, acht de rechtbank bewezen dat de instructeur de voorgeschre ven veiligheidseisen met een kor rel zout heeft genomen, omdat hij te veel op zijn eigen ervaring en routine vertrouwde. Hem valt te verwijten dat hij één van de twee cursisten korte tijd alleen liet, zon der zich er van te vergewissen of dit verantwoord was, motiveerde voorzitter G. van Unnik van de meervoudige strafkamer gisteren het vonnis. Tijdens dat moment is de nu 54-jarige vrouw uit Aalbeke (B) onder water geraakt en ver dronken. Ze kon wel worden gere animeerd, maar heeft aan het on geluk een beperkte longcapaciteit overgehouden. Daardoor kan zij haar werk als lerares niet meer vol ledig uitvoeren. Van Unnik: „Ver dachte heeft door zijn handelen onaanvaardbare risico's genomen. Ook al heeft hij veel ervaring als duikinstructeur, hij had zich die nen te realiseren dat het gelijktij dig met twee volstrekt onervaren cursisten duiken in open, troebel water tot grote grote veiligheidsrisi co's kan leiden." De Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) hanteert zelf strenge re eisen en keurt introductiedui- ken in buitenwater af. Een zwem bad is veel veiliger om kennis te maken met de duiksport, zegt be stuurder Desmond van Santen. De freelance instructeur was inge schakeld door De Rabbelaar. Ex ploitant van het duikcentrum was toen de firma Lieven-Traa uit Den Bosch. Die firma was in 2008 ook betrokken bij een ongeval in de Vinkeveense plassen en daarvoor vervolgd. De duikschool en de be trokken medewerkers werden vrij gesproken. In de Rabbelaar zit in middels een andere ondernemer. door Jeffrey Kutterink den haag - Staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw, CDA) gaat on derzoeken of het mogelijk is om vlastelers financieel te steunen. Die toezegging heeft hij gedaan aan de Kamerleden Ger Koop- mans (CDA) en Henk van Gerven (SP). Het Europese subsidiestelsel voor landbouwers wordt vanaf 2013 anders ingericht. Nu krijgen boeren steun om hun inkomen op peil te houden. In de toekomst wordt naar verwachting de steun verlening veel meer gericht op de bescherming van de biodiversiteit, het tegengaan van klimaatverande ring en innovatie. De vlasboeren dragen daar volgens het dagelijks provinciebestuur van Zeëland juist aan bij. Daarom pleit het ervoor om vlasboeren vanaf 2012 te steu nen met Europees geld. Staatssecretaris Bleker denkt dat het huidige Europese landbouwbe leid steun aan vlastelers niet toe staat. Maar onder druk van een motie van CDA en SP zegde hij toe er nog eens naar te kijken. De motie is na de toezegging ingetrok ken. Gedeputeerde Kees van Beve- ren houdt hoop, maar ziet de uit komst somber in. „Het ministerie denkt dat steun niet kan. Wij den ken van wel." door Tjeu van Mierlo en Jan van Seters, directeur en voorzitter van de ZMf Met een nieuw plan wil het kabinet de natuur waarden van de Wes- terschelde herstellen. Maar na bestudering van de bedoe lingen stelt de ZMf vast, dat het merendeel van de voorgenomen maatregelen niet kan bijdragen aan herstel van estuariumnatuur. Sommige van die maatregelen zul len zelfs schade toebrengen. Boven dien is het plan zo gecompliceerd, dat staatssecretaris Bleker er meer problemen mee oproept dan op lost. In zijn voorstel verknoopt Bleker de natuuropgave met de realisatie van de Westerschelde Container Terminal (WCT), al dertien jaar een zwaarbeladen dossier. Hij ei gent zich de hele natuurcompensa tie voor de WCT toe en wil Wal- chers heggenlandschap onder wa ter zetten. Bleker wil geld aanwen den dat al bestemd is voor ontwik keling van het buitengebied in heel Zeeland. Bovendien koppelt hij 25 hectare Vlaamse grond aan Nederlands natuurherstel. Hij rekt de tijd tot sint-juttemis en biedt Zeeland geen zekerheid over de uitvoering van het natuurherstel, dat volgens afspraken gelijktijdig met de verdieping had moeten worden gerealiseerd. Dit gaat mini maal 150 miljoen euro kosten. Niet gemakkelijk uit te leggen in een tijd van bezuinigingen op natuur. Kortom: de staatssecretaris schept zo'n kluwen van belangen en onei genlijke maatregelen dat een uit voerbaar besluit voor natuurher stel onmogelijk is geworden. En daar was het wel om te doen. Wat het beste is voor Zeeland, is niet aan de ZMf om te bepalen. Wel kunnen we, op basis van eer dere onderzoeken en eigen kennis, beoordelen welke maatregelen wer ken voor de Westerscheldenatuur. Ontpoldering van de Hedwigepol- der is voor die natuur zonder meer het beste. De ligging in de brakwaterzone is goed en je vol doet in één keer aan de opgave om1 300 hectare Westerscheldenatuur te herstellen. Maar de gegroeide door Jeffrey Kutterink den haag - De PvdA in de Tweede Kamér wil van premier Mark Rut- te nogmaals weten wat er nu pre cies is toegezegd aan Statenlid Jo- han Robesin. De Kamerleden Pierre Heijnen en Lutz Jacobi (beiden PvdA) hebben schriftelijke vragen gesteld aan de minister-president. Hoewel Rutte in een Kamerdebat op 26 april heeft gezegd dat er geen toezeggin gen zijn gedaan, denkt de PvdA dat dat wel het geval is. „In elk ge val denkt het Statenlid Johan Ro- besin dat. Dat blijkt wel uit de in gezonden brief van hem aan Rut- te", zegt Jacobi. „Daar staat: 'op 231 mei heb ik de coalitie een dienst! bewezen, in de hoop en verwach ting dat ontpoldering Zeeland ein delijk bespaard zou blijven'. Dat kan niet anders worden gelezen dan dat Robesin in ruil voor zijn stemgedrag de toezegging heeft ge kregen dat ontpolderingen in Zee land achterwege zouden blijven." De Tweede Kamer houdt volgende week een debat over de Hedwige- polder. Wanneer dat zal zijn, wordt vandaag bekend. Thermen Bussloo (vlakbij Apeldoorn) is één van de meest exclusieve wellnessresorts van Nederland, waar tijdloos genieten centraal staat. Proefde authentieke Finse atmosfeer van onze Kelo sauna's, kijk uit over het meer van Bussloo in de Panoramasauna en laatje betoveren door de zoutkristallen uit de Himalaya in onze zoutkristalgrot. In de sfeervolle tuin vind je diverse ligweiden met comfortabele ligbedden, een privéstrandje met hangmatten en prachtige watervallen. Beleefde Aufguss in de grote Kelo Aufguss-sauna, waan je in de woestijn of het oerwoud in de Vier Elementensauna en kom tot rust in het paviljoen Kelodrome met brasserie en rustruimte. Verwen uzelf met een heerlijke gezichtsbehandeling, bodypakking, massage of hamambehandeling op onze beauty afdeling. Geniet tijdens uw bezoek ook van de culinaire smaaksensaties die onze chefkok en zijn team bereiden met dagverse producten. Kortom, na een bezoek aan Thermen Bussloo voelt u zich compleet herboren. Voor meer informatie of om te reserveren kunt u met onze receptie bellen via 055-3682640 of kijk op www.thermenbussloo.nl sauna - beauty - spa - resort Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). J hoort meteen of u beeft gewonnen. Bellen kan tot en met 3 juli 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RV6 Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) De ZMF wil de gegroeide weerstand niet negeren. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22