zeeland 121 ulst de andere niet G JZEL Gemeente Veere werkt aan externe klachtencommissie summer ujsTENv4K]jl lijstenmakeri Levensverhalen bij academie Arduin bij Sjaak van Zee Man maakt foto van nep-wafelverkopers in Vlissiogeoti 1495 vrijdag 24 juni 2011 DE SPECIALIST IN Biezelingsestraat 102a Telefoon 0113-342383 4421 BV Kapelle Fax 0113-340044 info@lijstenmakerijgijzel.nl www.lijstenmakerijgijzel.nl MIDDELBURG - De Academie voor Kwaliteit van Bestaan, die opleidin gen verzorgt voor medewerkers en cliënten van Arduin, houdt mor gen in haar gebouw Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg in Middel burg de themamiddag 'Levensver halen'. Van 13.00 tot 16.00 uur zijn er activiteiten: Jan Zwemer vertelt verhalen in het Zeeuws; cliënten van Arduin lezen voor uit hun zelf geschreven levensverhalen; mede werkers van de Zeeuwse Biblio theek geven een workshop gedich ten schrijven; er wordt voorgele zen uit werk van Annie M.G. Schmidt; kinderboekenschrijfster Madeleine van Dijke leest voor; om 13.15 uur begint de film Mi- noes en er is een boekenmarkt. Toegang is 2,50 euro. Opgeven voor de gedichtenwork shop en voor Jan Zwemer via academie@arduin.nl. door Annemarie Zevenbergen domburg - De gemeente Veere wil een externe klachtencommis sie instellen die zich bezighoudt met klachten over het gedrag van het gemeentebestuur of van een 'ambtenaar. In de huidige regeling uit 1999 was die commissie er alleen voor klach ten over raadsleden. In die specifie ke commissie hadden echter ook raadsleden zitting. Óm iedere schijn van partijdigheid weg te ne men heeft de gemeente nu beslo ten voor het eerst een algemene klachtencommissie in te stellen. De huidige klachtencoördinator blijft in functie. In die externe klachtencommissie komen dezelf de leden die nu zitting hebben in de bezwarencommissie van de ge meente Veere. Die commissiele den hebben allen geen directe bin ding met gemeente en gemeente huis. Zij wonen en werken dus el ders. Klachtencoördinator Joris Hoogwerf: „Ik heb tot nu toe nog geen klachten gehad over partijdig heid, maar ik kan me voorstellen dat er wel mensen zijn die dat zo voelen. Als het gaat om gedragin gen van raadsleden en in de com missie zitten raadsleden kunnen mensen zeggen 'dat is keuring van je eigen vlees'." Dat kan overigens ook gezegd wor den over de klachtencoördinator zelf Hij werkt immers op het ge meentehuis en loopt daar dus da gelijks rond, net als de personen waar hij klachten over kan ont vangt. De coördinator krijgt in eer ste instantie alle klachten op zijn bord. Die kunnen gaan over ge drag van een BOA die zich niet vriendelijk opgesteld zou hebben bij het uitdelen van een parkeer bon, tot een loketmedewerker die een klant niet serieus te woord heeft gestaan. Hoogwerf: „Ik neem contact op met de klager en bekijk of we samen tot een oplossing kunnen komen. We zoeken altijd eerst naar een informele oplos sing. Mocht dat niet lukken, dan gaat de klacht naar de commissie. De leden buigen zich daarover en bekijken hoe die aangepakt en af gewerkt kan worden. Zij geven uit eindelijk een advies aan het colle ge van B en W over de correcte af handeling." Mocht een klager toch niet tevreden zijn met de oplos sing, kan hij vervolgens nog de Zeeuwse Ombudsman inschake len. De klachtencoördinator behan delt alleen klachten die betrekking hebben op gedragingen van ambte naren en gemeentebestuur en niet over uitvoering van gemeentelijke taken. Zo zijn loszittende stoepte gels en overhangende takken zoge noemde meldingen die niet onder He klachtenregeling vallen. Die meldingen kunnen overigens aan de publieksbalie van het gemeente huis worden gedaan. Voor de nieuwe klachtencommis sie wordt een bedrag van vijfdui zend euro per jaar uitgetrokken. Dat is de vergoeding voor de com missieleden. De gemeente schat dat die acht keer per jaar bij elkaar komen. Joris Hoogwerf: „Acht keer is wel wat veel denk ik. Ik heb dit jaar vijftien klachten ontvan gen, maar het merendeel daarvan is niet officieel in behandeling ge nomen. Alles is opgelost in ge sprekken met klager en eventueel betrokkene." De gemeenteraad buigt zich 7 juli over het voorstel. 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend bovendien een directe relatie tus- sen ontpoldering bij Perkpolder en de Westerschelde, zoals ook in het geval van de Hed- wigepolder. Van de 75 hectare 'schorbuffer' bij Perk polder dient 40 hectare als com- pensatie voor de tweede verdie ping van de Westerschelde (in 1997). De rest, 35 hectare, is voor natuurherstel Westerschelde. Ook het natuur- en recreatiepro ject Waterdunen bij Breskens en de uitbreiding van het Zwin bij Re- tranchement vallen in die catego rie. In Waterdunen is een 250 hec tare groot natuurgebied voorzien waarin slikken, schorren en geulen komen. In de waterkering komt een doorlaat om Westerschel- de-water bij eb en vloed uit en in te laten. Het Zwin wacht een uit breiding met 120 hectare, vooral op Belgisch grondgebied. Waterdunen en het Zwin spelen evenmin als het Plan Perkpolder een rol in de discussie over de Hedwigepolder, al is er wel één es sentieel verschil. Tegenstanders van ontpoldering in de gemeente raad van Sluis wijzen alle natte na tuurprojecten af, ook al zit er een economische activiteit aan vast, zo als bij Waterdunen. Zij zijn dus consequent. Waarbij één nuance ring op haar plaats is. Uitbreiding van het Zwin stuit weer wel op massaal verzet in politiek Sluis, om dat daar geen economische compo nent aan vast zit. Hulst en Sluis meten dus allebei met verschillen de maten. De éne polder is de an dere niet. vlissingen - In de binnenstad van Vlissingen zijn drie jongemannen gesignaleerd die probeerden na mens de koksopleiding van het ROC wafels te verkopen. Ze kon den zich niet identificeren en na dat ze geconfronteerd waren met kritische vragen van een poten tiële klant gingen ze er in een auto vandoor. Wel slaagde de klant er in een foto van hen te nemen die hij aan de politie zal tonen. Hij heeft het voorval ook al aan de po litie gemeld. De nepverkopers zijn gesignaleerd in de Bonedijkestraat en de Walstraat. Bij het ROC Zee land wist niemand van een ver koopactie van wafels af. hectare grote gebied waar na het verleggen van de Westerscheldedijk schorren en slikken moeten komen. Per set van 2 Pllimf Boxershorts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21