w 'Vrijspraak geen vrijbrief II HÈ Meer rechten consument PZC Vandaag als bijlage bij uw krant STRAFZAAK WILDERS Organisaties minderheden stappen naar Mensenrechtencomité VN 'Spookfacturen' ZMf ziet geen voor ondernemers heil in plan-Bleker Tweetal gearresteerd om dodelijke xtc Vanaf begin juli 130 kilometer op de A58 Vrouw komt om bij ongeval op Bathseweg Compromis slacht stelt Joden en moslims voor nmogelijke missie De positie van het dier ten opzichte van de mens is veranderd 10 SS7 3 5 VRIJDAG 24 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 150 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 DEN HAAG - De rechtbank in Am sterdam heeft Geert Wilders giste ren vrijgesproken van aanzetten tot haat en discriminatie, en van groepsbelediging. De rechtbank vindt dat de PW-leider zijn uit spraken allemaal gericht heeft op de religie en niet op moslims. „Ik ben blij dat er duidelijkheid is. Ik heb niet de indruk dat de uit spraak een complete vrijbrief is om alles te zeggen wat iemand denkt." Premier Mark Rutte „Een evenwichtige uitspraak. Het CDA hecht eraan dat het maat schappelijke debat met respect en fatsoen wordt gevoerd." Fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma (CDA) „Het vonnis geeft ruimte voor het debat in de politiek en in de sa menleving. We blijven de confron tatie met Wilders zoeken, maar niet op een kwetsende manier. We blijven hem erop aanspreken dat hij dat ook niet zal doen." PvdA-Kamerlid Jeroen Recourt „De uitspraak kan natuurlijk nooit een vrijbrief zijn voor aanzet tot haat, ook niet voor politici. Ik vind het overigens teleurstellend dat Wilders nog steeds zijn ver trouwen in de rechtspraak niet wil uitspreken." D66-leider Alexander Pechtold „Door de vrijspraak is het recht van minderheden om gevrijwaard te blijven van haatzaaien, geschon den. Daarom gaan we ons recht ha len bij het Mensenrechtencomité van de VN." Advocaat Ties Prak ken van de minderhedenorgani saties die de strafzaak tegen Wil ders hebben verloren. „De vrijspraak van Wilders is te leurstellend. Maar wij accepteren het vonnis van de rechtbank. Wel gaan wij de uitspraak opnieuw ter discussie brengen." Mustafa Ayranci, voorzitter van de Turkse Arbeidersbeweging lederland. pagina 3: commentaar pagina 4/5: waarschuwing in vonnis mmmmuaammoBEsmBB TERNEUZEN - Verschillende Zeeuws-Vlaamse ondernemers hebben de afgelopen dagen 'spook facturen' gekregen van een oplich ter, die zich Centrale Bedrijfs Re gistratie (CBR) noemt. Zo werd een ondernemer uit Zaamslag gevraagd 267,75 euro over te maken voor administratie ve handelingen. Ergens heel klein staat vermeld dat het om een 'aan bieding' gaat. Ook op Schou- wen-Duiveland zijn winkeliers be naderd, zegt ondernemersclub Neptunus. MIDDELBURG - Het plan dat staatsse cretaris Henk Bleker deze week ontvouwde over de ontpoldering is volgens de Zeeuwse Milieufede ratie (ZMf) niet de oplossing waar Zeeland naar uitgekeken heeft. Volgens de ZMf schaden sommige onderdelen van het plan de Wes- terscheldenatuur. Ze constateert dat de Schorerpolder wel voor ont poldering in aanmerking komt, maar het Welzingegebied niet. pagina 22 en 23: Te Gast: Bleker schaadt juist het natuurherstel DEN HAAG - Iedereen die aankopen doet via internet, telefoon of de post heeft binnenkort veertien da gen de tijd om zich te bedenken en de goederen terug te sturen, zonder opgave van reden. Nu is dat nog een week. Dat komt omdat het Eu ropees Parlement gisteren maatrege len heeft aangenomen om de consu ment bij het doen van aankopen 'op afstand' beter te beschermen. De maatregelen gaan komend na jaar in. De leverancier moet de con sument vooraf attent maken op de ze mogelijkheid. Laat hij dat na, dan wordt de bedenktijd automa- WALCHEREN SITTARD Twee Limburgers zijn opgepakt voor bezit en handel van xtc-pillen met PMMA. Deze tabletten zijn vol gens justitie potentieel dodelijk. De verdachten, een 23-jarige man en zijn vriendin (19), zijn aan de rechter-commissaris voorgeleid. De man zou de pillen hebben gele verd aan een vrouw die in maart van dit jaar overleed. Justitie denkt dat de producent van de pillen nog rondloopt. MIDDELBURG De maximumsnelheid van 130 kilo meter per uur wordt begin juli in gevoerd op de A58. Wanneer precies is nog niet duidelijk. De borden staan inmiddels langs de snelweg, maar volgens een woordvoerster van Rijkswaterstaat moeten nog enkele voorbereidin gen getroffen worden. pagina 2/3: hoe hoger de snelheid, hoe onveiliger het verkeer RILLAND Op de Bathseweg bij Rilland is gis terochtend rond negen uur een 21-jarige automobiliste uit de ge meente Reimerswaal om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval. Vlak bij de Bathse brug is ze door onbekende oorzaak van de weg ge raakt en tegen een boom gereden. Omstanders hebben nog gepro beerd hulp te verlenen, maar dat werd bemoeilijkt door het feit dat de vrouw bekneld zat. Ook de hulp diensten konden niets meer doen. De vrouw is ter plaatse overleden aan haar verwondingen. Geert Wilders geeft een reactie nadat hij is vrijgesproken in de strafzaak tegen hem in de rechtbank in Amsterdam. Rechts zijn advocaat Bram Moszko- wicz. foto Marcel Antonisse/ANP tisch verlengd tot een jaar. De be denktijd gaat pas in als de goederen worden geleverd en niet zoals nu al bij het tekenen van het contract. De regel geldt ook voor aankopen via onlineveilingen als eBay, mits ge kocht wordt van een professionele verkoper, en voor koop aan de deur, tijdens commerciële excursies en evenementen als tupperwarepar- ty's. Leveranciers krijgen twee we ken om, nadat de klant zich heeft bedacht, het aankoopbedrag terug te betalen. Eventuele verzendkos ten zijn voor rekening van de leve rancier. Juridisch gelijk Wilders is nog geen moreel gelijk reageer op www.pzc.nl reacties: 257 Ik begrijp de nieuwe pensioen regeling niet ■■ns 16% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1