Zeeland PZC Producenten vrezen voor theaters i i ■'MiP-7 SichabU S Dieptepunten WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 Wachten op Michiel Schroebrug dicht almanak Vrijdag 24 juni 2011 Bibliotheek 't Spui: investering 3,4 miljoen, opbrengst: De ene polder is voor Hulst de andere niet 17 Tip? walcheren@pzc.nl CULTUUR Gemeente wil kwaliteit garanderen door afspraken met Theater BV te maken door Theo GieDe MIDDELBURG - De grote theaterpro ducenten zijn bezorgd over de toe komst van de schouwburgen in Middelburg en Goes. Ze vrezen dat na overname door Theater BV in Terneuzen commerciële overwe gingen boven culturele gaan. Ze voorzien 'het einde van een deug delijk en dus divers cultureel aan bod in Zeeland'. De producenten noemen het aan bod dat Theater BV in het Terneu- zense Scheldetheater biedt 'nogal eenzijdig'. „De kleine zaal wordt voornamelijk gebruikt door evene menten. In de grote zaal staan de zogenaamde commerciële produc ties en is er weinig ruimte voor voorstellingen van vergelijkbare kwaliteit, maar met een groter fi nancieel risico", schrijven ze in een brief aan B en W en de ge meenteraad van Middelburg. De brief is ondertekend door de grote theaterbureaus in Nederland: Senf Theaterpartners, Grünfeld BV, Mo jo Tricolour, AT, WallisFinkers, Hummelinck Stuurman, Hekwerk en Kik. Eerder sprak een deel van het personeel van Theater Exploita tie Zeeland, dat nu nog de Middel burgse en Goese schouwburg ex ploiteert, de vrees uit voor een ver arming van het culturele aanbod. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries neemt de signalen 'zeer serieus'. „Het is aan ons om de artistieke waarden te veranke ren. Daarvoor wordt een cultureel profiel opgesteld waarin staat wat voor soort voorstellingen er moe ten komen", aldus De Vries. „Het zorgpunt van de theaterproducen ten is ook ons zorgpunt." De Vries' Goese collega Jan de Pooter kent de brief van de theaterprodu centen niet, omdat die niet aan het Goese college en raad is ge stuurd. Hij was gisteren ook niet in de gelegenheid om te reageren. Binnen de Goese gemeenteraad le ven ook nog veel vragen over de aanstaande overname. Theater BV van Frans Lievens kwam in beeld als schouwburgex ploitant toen hij genoemd werd als uitbater van de Zep Dome op het Zepterrein in Middelburg. '!'Ww ji i^mxhsu. VLISSINGEN - Op het Keizersbolwerk in Vlissingen wacht een gloednieuwe sokkel op de terugkeer van het standbeeld van Michiel de Ruijter. De nieuwe sokkel is dezelfde als die uit 1841. Alle elementen van de vorige sokkel, zoals de teksten en de plaquette van de geredde Hongaarse predikanten, ko men erin terug. Ook de kanonnen en het hek worden nog te ruggeplaatst. Het beeld van Michiel volgt binnenkort. Op dins dag 5 juli, om 15.00 uur, wordt het standbeeld op de nieuwe sokkel onthuld. Dat gaat gepaard met veel militair ceremoni eel: er komt een marineschip, de tamboers en pijpers van het korps mariniers zorgen voor muziek en er zijn saluutschoten, ledereen is welkom om erbij te zijn. Toch zullen de festivitei ten niet zo groots zijn als in 1841, toen het standbeeld van Michiel de Ruijter voor het eerst werd onthuld. Toen duurden de festiviteiten twee dagen. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Openingstijden Mortiere ma-wo 09:30 - 20:30 uur do-vr 09:30- 21:00 uur za 09:00- 17:00 uur zo 12:00-i 7:00 uur Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 MIDDELBURG - De Schroebrug over het Kanaal door Walcheren in Mid delburg wordt maandag 27 juni tij delijk afgesloten. Van 21.00 tot 01.00 uur kan er geen gemotoriseerd verkeer over de brug in verband met werkzaam heden. Er moet een slagboom worden ver vangen omdat die een defect heeft aan de verlichting. Tevens zullen alle andere vijftien slagbomen wor den geïnspecteerd. Het gemotoriseerd verkeer zal wor den omgeleid via de nabijgelegen Stationsbrug. Wat is er leuker dan op te groeien op het Zeeuwse platteland? Lekker ravotten, hutten bouwen en slootje springen. Helaas denkt niet iedereen daar het zelfde over. Neem nou die tienjarige jongen, die sinds kort met zijn ouders en vijfjarig zusje op een idyl lisch plekje in het buitengebied op Zuid-Beveland woont. Een heel ver schil vergeleken met zijn vorige woonomgeving, midden in Den Haag. Een overgang die niet geheel is beval len, bleek wel toen de tienjarige de in middels beroemde woorden sprak te gen zijn ouders: „Mijn leven kent twee dieptepunten. De geboorte van mijn zusje en de verhuizing naar Zee land." Misschien, zo opperde hij even later, kon het leed wat verzacht worden met de aanschaf van een nieuwe spel computer, een Xbox. Zijn ouders houden dat verzoek voor lopig nog even in beraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17