binnenland 17 Moe van de negatieve berichten? NVM Senaat zet druk op Zijlstra over langstudeerders Rituele slacht mag toch Beatrix slaat munt met barcode - - Praat eens met een NVM-aankoopmakelaar donderdag 23 juni 2011 UTRECHT - Onder toeziend oog van onder ande ren minister Jan Kees de Jager van Financiën (links) slaat koningin Beatrix een herdenkings- munt ter ere van het 100-jarig bestaan van het gebouw van de Koninklijke Nederlandse Munt. Op de munt staat een digitale barcode. Wie de code scant met een mobieltje of webcam wordt doorgestuurd naar een website met informatie over de speciale munt, het Muntgebouw en ont werper Juan José Sanchez Castaho. Nog niet eer- DEN HAAG - De Eerste Kamer wil een nadere toelichting van staatsse cretaris Halbe Zijlstra (Hoger On derwijs) over de door hem gewens te verhoging van het collegegeld met 3000 euro voor langstudeer ders. Zijlstra wil de wetswijziging in september laten ingaan, maar de Eerste Kamer moet eerst nog goedkeuring geven. Zijlstra wil studenten die meer dan een jaar studievertraging op lopen tijdens hun bachelorstudie of masterstudie extra collegegeld la ten betalen. Oorspronkelijk zou dat komend collegejaar al moeten ingaan, maar de maatregel is eerder al met een der was een QR-code op een muntje te zien, al dus Koninklijke Munt gisteren. De code is aange bracht als symbool van het hedendaagse leven waarin technologie een grote rol speelt. foto Robin Utrecht/ANP jaar uitgesteld. Het voorstel is nu om studenten vanaf 1 september al wel als langstudeerder aan te merken, maar ze hoeven nog geen 3000 euro te betalen. Het jaar daar na wel. DEN HAAG - Dieren mogen toch ri tueel onverdoofd worden geslacht als geloofsgemeenschappen kunnen aan tonen dat hun slachtmethode min stens zo diervriendelijk is als de regu liere slacht. Verdoving vooraf is niet langer per se een vereiste. Een Kamermeerderheid van WD, PvdA, D66 en Groenlinks heeft giste ren de handen ineen geslagen om met de ontheffing joden en islamie ten tegemoet te komen. Dat gebeur de vlak voor het slotdebat over het wetsvoorstel van de Partij voor de Dieren om de onverdoofde rituele slacht te verbieden. Marianne Thie- me van de Partij voor de Dieren kan leven met de aanpassing van haar voorstel, ook al is die in haar ogen niet nodig en 'puur theoretisch'. „Er is geen bewijs dat ritueel slachten net zo diervriendelijk is. Dus deze slacht huizen moeten gewoon allemaal gaan stoppen." De vier partijen voerden de afgelo pen dagen koortsachtig overleg om de scherpste kantjes van de initiatief- wet af te vijlen. Joodse en islamitische organisaties hielden altijd vol dat hun rituele slachtmethoden diervriendelijk zijn. De partijen willen hun de mogelijk heid geven daarvoor bewijs aan te dragen, dat wordt getoetst door de minister. Als die akkoord is, wordt er een ontheffing van vijfjaar verleend. *v. -- .v: .'■'/.yY-7 f'-K -r, - W Anders dan de media ons vaak doen geloven, worden er in Nederland maar liefst zo'n 2500 huizen per week gekocht. Voor circa 40% van de kopers is het bovendien hun eerste huis. Juist starters benutten de kansen die de markt nu biedt. Weliswaar zijn de regels voor hypotheken aangescherpt, maar dankzij de relatief lage rente, de goede onderhandelingspositie en de Nationale Hypotheek Garantie is er vaak meer mogelijk dan u denkt. Een NVM-aankoopmakelaar kan precies laten zien welke huizen bij u in de regio interessant zijn en inzicht geven in uw mogelijkheden. Maak dus nu een afspraak of kijk op nvm.nl. Goed gevoel. NVM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7