Giro Club Zonnemaire: Genoeg is beter uit j 5 oo ON selectie DER ST donderdag 23 juni 2011 door Ali Pankow Groter, uitgebreider, kleurige, méér!! Voor initiator Jaap Verse- put van immer verras sende culturele festivals in en rond het Schouwen-Duiveland- se Zonnemaire hoeft het niet steeds veelomvattender te wor den. 'Goed is beter' luidt zijn cre do voor het festival Giro Club Zonnemaire, het hedendaags boerderijfestvial dat zondag Op zijn eigen erf aan de Schapen- weg wordt gehouden. 'Goed is beter' is de filosofische lijf spreuk van de Nederlandse Akker bouw vakbond. „Je ziet immers ook in de akkerbouw de nadelige gevolgen van steeds meer produce ren",zegt Verseput. Sinds 1995 or ganiseert zijn Stichting Zonnemai re Buitengewoon evenementen en kunstmanifestaties. Eén daarvan is Giro de PicNic, een festival met muziek, poëzie en toneel in combi natie met een fietstocht langs de kunstzinnige picknick-plekken op het eiland. Ook dat was inmiddels uitgegroeid tot een driedaags pro gramma. Verseput doet een stapje terug om meerdere redenen: De picknickplekken zijn via de door hem zelf ontwikkelde applicatie voor de iPhone en iPad tegenwoor dig toch wel te vinden en de ach tergrond ervan te ontdekken. Ook had hij zelf behoefte aan een ge concentreerd festival dat goed te overzien is. „En verder wilde ik de kosten wat in de hand houden. Ve len denken dat ik altijd wel ergens subsidiepotjes vandaan tover, maar ik moet toch ook nogal eens wat bijpassen uit eigen zak hoor. Omdat er dit keer dus ook niet ge fietst wordt langs de picknickplek ken heb ik de naam aangepast. Dit keer dus 'Giro Club Zonnemaire'." Verseput bewijst met het program ma voor zondag dat de insteek 'ge noeg is beter' een heel mooi aan bod kan opleveren: Eric Vloei- mans met zijn band Gatecrash, de nieuwe band La Boutique Fantasti- i De Barockpuppies komen met een speciaal optreden voor 'Giro Club'. De zusjes Maieu treden op met hun band als Blackie The Oohoos. De regionale band Zinkzand brengt rhythm Sr stampblues. Eric Vloeimans met zijn band Gatecrash. que, violist Jasper le Clercq met zijn kwartet, Barockpuppies met een beeld- en geluidsvoorstelling, Blackie 8c the Oohoos uit Antwer pen en Zinkzand uit Zierikzee met ongepolijste blues. Verseput lijkt altijd op zoek naar opmerkelijk talent dat past binnen het decor van het platteland. Die link geldt immers voor vrijwel alle accitiviteiten die hij organiseert. „Nou ik bezoek inderdaad nogal wat optredens en vaak valt me dan binnen een band één iemand op: de drummer, de violist, de trompettist. Meestal blijken die muzikanten dan in meerdere for maties te spelen en willen ze in een bepaalde samenstelling ko men optreden. Soms duurt het even voordat zo iemand op de ge wenste datum ook echt beschik baar is", zegt Verseput. Dat geldt dit keer bijvoorbeeld voor trompet tist Eric Vloeimans. Hij stond al lang op het lijstje en nu komt hij zondag dan eindelijk met Jeroen van Vliet (toetsen), Gulli Gud- mundsson (bas en effecten) en Jas per van Huiten (drums). Heel blij is Verseput ook met de komst van La Boutique Fantasti- que, een muziekcollectief opge richt door Maurits Goossens en Tij- men Berman. Dit collectief haast zich dit weekend vanaf Oerol op Terschelling naar Zonnemaire om zich te manifesteren met 'gestapel de' composities, waarin muzikale klanken, maar ook geluiden uit speeltuin, trappenhuis, kermis of van een piepende vlaggenmast ver mengd worden. De Barockpuppies (Saskia Meijs, altviool en VJ Martijn Grooten- dorsto maakten speciaal voor deze 'Giro Club' een presentatie met ge luiden en sampels van het Schouw- se platteland. Vera Verseput ('doch ter van') levert hierin als gast een bijdrage met beeldfragmenten. Ver dere optredens zijn van violist Jas per le Clercq met eigen kwartet: Man met de Hond met de Hoed en van Blackie 8c The Ohoos, ofwel twee Antwerpse zusjes - Loesje en Marthe Maieu met begeleidings band. „Ik kon mijn oren en ogen niet geloven bij een optreden een paar jaar geleden aan de Schelde- kaai in Antwerpen. De zussen Maieu zongen unisono heel hoge partijen, terwijl de ritmesectie op zwepende tapijten van geluid neer legde", memoreert Verseput. Ver der brengt Zinkzand 'rythm 8c stampblues': rommelig met veel soul. Zon. 26 juni, Schapenweg 1, Zonnemaire, 13.00 uur. Zie voor programma: www.picknickeiland. nl Muziekfestival Het Muziekfestival Middelburg, met Ramon JafFé (foto) als nieuwe artistiek leider, duurt nog tot en met zaterdag. Elk concert kent een thema: vanavond 'Barok: de com ponist als dienaar', morgen 'Terug naar het volk' en zaterdag 'Bevrij de componisten'. Zaterdag overdag is er ook muziek in de binnenstad. Face Tomorrow Brugs Vocaal Ensemble Het Rotterdamse Face Tomorrow - recent overgestapt naar het indiela- bel Excelsior - profileert zich de laatste jaren al als een varï Neder lands beste bands. Vooral live zet de formatie een strakke show neer. De muziek kent invloeden van onder anderen Tool, At The Drive In, Muse en Radiohead. Het Brugs Vocaal Ensemble is te gast bij de Stichting Johan Hen drik van Dale voor een koffiecon cert. Het ensemble bestaat uit voornamelijk West-Vlaamse zan gers aangevuld met Zeeuws talent. Het repertoire is zeer gevarieerd en beweegt zich tussen Renaissan ce en hedendaagse muziek. T/m zaterdag 25 juni, programma op www.kamer-muziek.nl. Zaterdag 25 juni, De Spot, Middelburg, 21.00 uur. Zondag 26 juni, Ned-hervormde kerk, Retranchement, 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59