Havendagen maken de band met het water sterker Terneuzen was even verge ten dat het een band met het water had. De jaren na de ingebruikname van het nieuwe sluizencomplex, bijna 43 jaar geleden, was er sprake van een verwijdering. Weg waren de binnenvaartschepen in het stads beeld. Weg waren de parlevinkers, de sluisknechten en op den duur ook de oergezellige schipperscafés. De Scheldekade werd van het wa ter gescheiden door een dijk op Deltahoogte en de schutkolken 21 uit FESTIVAL i'FirifrmT donderdag 23 juni 2011 Fitness op het strandje achter de pier. PORTAAL Het Portaal van Vlaanderen toont de bedrijvigheid op en om de sluizen en op het kanaal (rondvaart, wandeling, infocen trum). Zaterdag speelt het Por taal in op de Havendagen met een Rondje Portaal (12 tot 17 uur). Ook leuk: een bezoek aan het kassencomplex op de Axelse Vlakte. Vertrek: haventerrein. MUNTEN Lekker in het zonnetje aan boord voor een rondvaart. Voor de rondvaarten moet een kleinigheid worden betaald. Het loopt storm. foto's Mark Neelemans en Camile Schelstraete Wie een consumptie wil, moet eerst even langs de muntenauto- maten. Die staan op strategische plekken op het haventerrein op gesteld. De automaten vervan gen de meisjes in de kassa's. Secretaris Marjo van Houcke van de stichting Havendagen: „Het is een experiment. Waar schijnlijk is het even wennen, maar praktisch is het wel." SYMPOSIUM De 31ste editie van de Havenda gen wordt voorafgegaan door een mini-symposium van Zee land Port Promotion Council in het Scheldetheater. Het begint om kwart voor twee. Thema: Nieuwe kansen door duurzaam heid. Nieuwe kansen voor de scheepvaart en de havens dus. Aanmelden: info@zppc.nl door door Wout Bareman werden gedempt. Maar zie, de roep om de terugkeer van het wa ter in de stad klinkt luider dan ooit. Ondernemende zakenlui heb ben onderzoek laten verrichten en zijn tot de conclusie gekomen dat het lang zo duur niet is. De ge meentebestuurders weten beter; in deze tijd van bezuinigingen is water in de stad onbetaalbaar. Dus moeten de Terneuzenaren het voorlopig doen met de Schelde- boulevard én de jaarlijkse Havenda gen. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt de 31ste editie gehouden. Met mu ziek, kermis, roeiwedstrijden, de monstraties, historische schepen, rondvaarten, rondvluchten, een omvangrijke havenmarkt, een vlootschouw én de verkiezing van de havenman of -vrouw van het jaar. Het traditionele vuurwerk ontbreekt. Secretaris Marjo van Houcke: „Door een geringe terug loop van de sponsoring, moesten we wat zuiniger aan doen, maar - bovendien kregen we al een paar jaar klachten van booteigenaren over schroeiplekken. Dat liep ook aardig in de papieren. Vandaar dat we dat onderdeel hebben ge schrapt." In het overvolle program ma wordt het nauwelijks gemist. Het stichtingsbestuur is overi gens benieuwd naar de her komst en het oordeel van de tien duizenden bezoekers, die het ha- venfeest jaarlijks trekt. Met mede werking van de Hogeschool Zee land wordt daar onderzoek naar gedaan. Sleet op de formule? Van Houcke denkt, nee weet zeker, van niet. Mensen houden nu eenmaal van bootjes, een goed glas bier, een hapje en muziek. Die is er ook dit jaar volop. Met toppers als de 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56