Tholen promoot de voorzieningenconsulent Project 201 zeeland Beleven, dat J 20% bijtelling was nog nooit zo vooruitstrevend 'Terneuzen op de rand van een faillissement' 20% bijtelling Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. MediaMarkt in Middelburg kort ontruimd donderdag 23 juni 2011 i BBSBm SOCIALE ZAKEN Mensen laten nu veel mogelijkheden liggen door Rob Paardekam THOLEN - De formulierenbrigade van de gemeente Tholen is een succes. De acht vrijwilligers, die voorzieningenconsulent worden genoemd, hebben sinds oktober al 36 huisbezoeken afgelegd. Deson danks hoopt de gemeente dat er in de toekomst nog veel vaker ge bruik van wordt gemaakt. „Want mensen laten nog altijd veel moge lijkheden liggen", zegt wethouder Jan Oudesluijs. Hoewel het helpen invullen van al lerlei formulieren de basis vormt, verlenen de door de gemeente op geleide voorzieningenconsulenten een veel bredere service. „Onze vrijwilligers leggen huisbezoeken af Dat is voor de mensen die we helpen een vertrouwde plek waar ze makkelijk praten", vertelt Marja Boluijt van de gemeente. „Op die manier signaleren de vrijwilligers allerlei problemen. Bijvoorbeeld dat er sprake is van armoede of eenzaamheid of dat iemand de zorg voor zijn partner niet meer aankan. Dat wordt doorgegeven, waarna wij actie ondernemen. In de praktijk blijkt dat mensen dat zelf niet zo snel doen." De gemeente vermoedt dat achter de Thoolse voordeuren nog heel wat verborgen problemen zitten en wil de voorzienirigenconsulent dan ook promoten, zodat er nog meer gebruik van wordt gemaakt. Veel mensen denken dat het een voorziening voor ouderen is, maar dat is een misverstand. Iedereen kan er gebruik van maken. Een bezoekje van de consulenten - ze komen altijd met z'n tweeën - kan er volgens Oudesluijs ook toe leiden dat mensen financieel gehol pen worden. „Veel mensen heb ben geen idee waar ze allemaal recht op hebben", stelt hij. „Er blijft heel wat geld liggen. Zo kun nen mensen bijvoorbeeld een ver goeding krijgen voor een zwema bonnement, het lidmaatschap van een sportvereniging of de telefoon kosten. „Laatst sprak ik een paar jongeren die niet konden sporten, omdat hun ouders daar geen geld voor hadden. Ik heb gezegd: kom maar eens langs, dan gaan we dat regelen." Mensen die gebruik willen maken van de voorzieningencolsulent kunnen bellen naar de gemeente Tholen via 0166-668304. Mailen kan naar mbo@tholen.nl. terneuzen - De oppositiepartijen WD, D66 en Christenunie voor zien een faillissement voor de ge meente Terneuzen. Met een plan om gemeentelijke voorzieningen te concentreren in Terneuzen, Axel en Sas van Gent willen de partijen een 'Grieks sce nario' voor de gemeente afwen den. „Als we de lijn van het college van B en W doortrekken, dan is Ter neuzen ergens in 2013 technisch ge zien failliet'. Dan hebben we een negatieve reserve van drie miljoen euro. En de reserve is nu nog posi tief met meer dan dertig miljoen euro", zegt WD-voorman Michiel Groeneveld. Terneuzen moet bezuinigen voor een sluitende begroting in 2012. Daarom worden onder meer de zwembadtarieven verhoogd en de aanleg van de tweede fase van het Rondje Kreek in Terneuzen uitge steld. door Ali Pankow De verhalen bewaren. Dat is het hoofddoel van 1953, Het Verhaal, een gloednieuw oral history project dat het Waters noodmuseum in Ouwerkerk in voorbereiding heeft. Oral history: mondelinge geschie denis, ofwel de persoonlijke verha len van mensen die 'het' hebben meegemaakt. Daarvoor begint, wat de watersnoodramp in 1953 betreft, de tijd te dringen. „Ik loop er al zo lang mee in mijn hoofd, maar pas nu kan ik er tijd voor vrij maken", zegt voormalig directeur (aap Schoof van het Wa tersnoodmuseum. Sinds Maaike Klunne hem is opgevolgd, is Schoof actief gebleven als vrijwilli ger in het museum. Hij is nu pro jectleider van 19S3, Het Verhaal. Sa men met vrijwilligster Lianne van den Beemt heeft hij het project plan voorbereid. 1 „Wij kunnen dit natuurlijk niet i met z'n tweeën helemaal uitvoe ren. We laten ons steunen door een projectgroep van mensen met kennis van zaken op diverse gebie den", zegt Schoof Hij doelt zowel op fondswerving als op inhoudelijke en technische aanpak. Talrijke vragen dienen Directeur Siebe Weide van de Nederlandse Museum vereniging zei het eerder: Het museum van de toekomst biedt de bezoekers beleving. Dat is meer dan info-panelen lezen en voorwerpen in vitrines bekijken. Een oral history project als 1953, Het Verhaal lijkt tegemoet te ko men aan die wens van beleven. „Wij willen de talrijke kleine, nog nooit vertelde verhalen horen en bewaren", zegt projectleider Jaap Schoof Hij doelt op de persoonlij ke ervaringen, dus horen wat men- De Ford Focus, C-MAX en Mondeo hebben maar 20% bijtelling. Dit danken ze aan het lage verbruik en de lage C02-uitstoot van.de motoren. Maar ondanks deze lage bijtelling kunnen deze Ford modellen stuk voor stuk royaal uitgerust worden met ingenieuze technologieën. Zo let de Mondeo bijvoorbeeld nog eens extra op als u van rijbaan wisselt, helpt de C-MAX u met inparkeren en voorkomt de Focus kop-staartbotsingen. Test onze zuinige modellen en ontdek de ongeëvenaarde rijeigenschappen in een alles onthullende proefrit. U rijdt al een Focus vanaf 19.745,- Lease vanaf 399,- p.mnd. U rijdt al een C-MAX vanaf 24.345,- Lease vanaf 489,- p.mnd. U rijdt al een Mondeo vanaf 24.995,- Lease vanaf 499,- p.mnd. Goes: Oostburg: Terneuzen: Vlissingen: Zierikzee: Feel the difference middelburg - De Mediamarkt in Middelburg is woensdagmiddag korte tijd ontruimd geweest. Er be stond vrees voor een binnen brand, omdat uit een ventilatie- kaal een rookgeur kwam. Omstreeks kwart over drie werd alarm geslagen. De Stadsgewestelij ke Brandweer rukte uit met groot materieel. Uit de inspectie, waarbij ook de ladderwagen werd ingezet, bleek dat een ventilatiemotor de fect was. Er werden geen schadelij ke stoffen gemeten. Nadat de defec te motor was uitgezet, gaf de poli tie de winkel weer vrij. Volgens be drijfsleider Jaco van de Ridder was er verder geen schade. MONDgQ Herkent verkeersborden. Traffic Sign Recognition. Helpt u met inparkeren. Active Park Assist. Biedt exclusieve technologie waar u wat aan heeft. Alle bedragen in euro's. Prijzen zl|n Incl. BTW/BPM. excl kosten rijklaar maken en verwl|deringsbl|drage, tenzij anders aangegeven. 20% bljtelling geldt voor de Mondeo modellen met 1.6 TDCI85 kW (115 pk) dieselmotor. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto kan afwijken va standaardspecificaties. Ford Business Partner leaseprijzen gebaseerd op 20 000 km/48 mnd. en op full operational lease, excl BTW. brandstof en vervangend vervoer. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: km/liter: 16,1-23,8; liter/100 km: 4,2-8,0; CO, gr/km: 109-184.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46