2 o zeeland Hulster verenigingen zijn niet de dupe van minder oud papier 20% bijtelling was nog nooit zo vooruitstrevend duurder Schijf en kraskaart Met gids op zoek naar vleermuizen Accordeonfestival in Malpertuus in Clinge Dorpsraad pleit voor komst camperplaats T rekkertrekwedstrijd bij ruitersportterrein 'Rondje Pontje moet kunnen blijven varen' 20% bijtelling Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. donderdag 23 juni 2011 Z SPUI Staatsbosbeheer houdt vanavond een vleermuizenexcursie op het Ei land van de Meijer bij Spui. Een gids neemt bezoekers vanaf 22.00 uur mee. Verzamelen bij het pad naar het Eiland aan de Kraagdijk, tussen Spui en Terneuzen. Deelname is gratis. Aanmelden kan bij Marijke Lieman via 0117- 306068 of via e-mail: m.lieman@ Staatsbosbeheer.nl. CLINGE De Accordeon Federatie Provincie Oost-Vlaanderen houdt zondag voor de tweede keer een accordeon festival in 't Malpertuus in Clinge. Er treden Belgische en Nederland se accordeonisten op. Zij verzorgen een middagvullend programma, van 14.00 tot 17.30 uur. Kaarten kos ten aan de entree acht euro. In de voorverkoop kost een ticket zes eu ro. Kaarten zijn onder meer te be stellen via tel. 0114-314114. GRAAUW De dorpsraad Graauw wil dat er in het dorp overnachtingmogelijkhe den komen voor kampeerauto's. De dorpsraad vraagt burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst om zo'n camperplaats te rea liseren. Een locatie heeft de raad ook al op het oog. „Als dorpsraad denken wij dat de vrachtwagenpar king hiervoor een goede optie zou zijn zonder veel kosten." AXEL Het terrein achter de ruitersportac- commodatïe in Axel is zondag dë locatie voor een internationale trekkertrekwedstrijd. De organisa tie van deze krachtmeting tussen tractoren is in handen van het Agrarisch Jongeren Kontakt Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Vanaf 13.00 uur nemen zo'n honderd deelne mers uit Nederland en Vlaanderen in verschillende categorieën het te gen elkaar op. door Eugène Verstraeten HULST - In de gemeente Hulst is vo rig jaar aanzienlijk minder oud pa pier ingezameld, maar de vereni gingen hoeven daarvan niet finan cieel de dupe te worden. Dat zegt wethouder Clen de Kraker. De gemeenteraad bepaalde twee jaar geleden, toen werd besloten om blauwe papiercontainers in te voeren, de subsidie te koppelen aan de hoeveelheid opgehaald pa pier,, met als basis de opbrengst van 2008. Toen werd er ruim 2,6 miljoen kilo oud papier ingeza meld. Vorig jaar was dat ruim een half miljoen kilogram minder. De verenigingen krijgen 4,7 eurocent per kilo. Volgens de motie van de gemeenteraad uit 2009 zouden de verenigingen in totaal dus al snel zo'n 25 mille minder subsidie krij gen. „Ik ga die motie nog even niet uitvoeren", zegt De Kraker. „Ik wil eerst eens weten wat dit netto betekent per vereniging. Ik heb ze gevraagd dat op papier te zetten. Er moeten nog drie of vier verenigingen reageren en dan kan ik alles op een rijtje zetten. Dan is het aan de gemeenteraad om de beslissen wat er moet gebeuren. Mijn uitgangspunt is dat de vereni gingen er netto niet op achteruit gaan." De mindere papieropbrengst heeft volgens De Kraker zeker niets te maken met de invoering van de pa piercontainers. Daarmee is im mers voor honderd procent dek king bereikt en hoeft niemand meer met dozen te sjouwen. „De mindere opbrengst heeft te maken met economische crisis. Er wordt veel minder papier gebruikt." HULST - De gemeente Hulst moet Rijkswaterstaat aan de jas trekken om de haven van Perkpolder uit te baggeren, zodat het pontje tussen Perkpolder en Hansweert ongehin derd kan blijven varen. Raadslid Fons Dobbelaer (Alge meen Belang Groot Pluist) zei dat in de commissie Ruimte, naar aan leiding van het feit dat het bootje deze week bijna vastliep. Dat was toen staatssecretaris Henk Bleker de boot als locatie had gekozen om de verzamelde pers en bestuur ders te vertellen dat de Hedwige- polder waarschijnlijk niet onder water wordt gezet. „Het 'Rondje met een Pontje' moet mogelijk blijven", betoogde Dobbelaer. „Een kwestie van bag geren en dat is een zaak voor Rijks waterstaat", reageerde wethouder Clen de Kraker. „We hebben er al op gewezen." „Misschien moeten er gewoon geen zwaargewichten meevaren", reageerde onafhanke lijk raadslid Jos van Eek. De Ford Focus, C-MAX en Mondeo hebben maar 20% bijtelling. Dit danken ze aan het lage verbruik en de lage CÖ2-uitstoot van de motoren. Maar ondanks déze lage bijtelling kunnen deze Ford modellen stuk voorstuk royaal uitgerust worden met ingenieuze technologieën. Zo let de Mondeo bijvoorbeeld nog eens extra op als u van rijbaan wisselt, helpt de C-MAX u met inparkeren en voorkomt de Focus kop-staartbotsingen. Test onze zuinige modellen en ontdek de ongeëvenaarde rijeigenschappen in een alles onthullende proefrit. U rijdt al een Focus vanaf 19.745,- Lease vanaf 399,- p.mnd. rijdt al een C-MAX vanaf 24.345,- Lease vanaf 489,- p.mnd, U rijdt al een Mondeo vanaf 24.995,- Lease vanaf 499,- p.mnd. Feel the difference Herkent verkeersborden. Traffic Sign Recognition. Helpt u met inparkeren. Active Park Assist. Biedt exclusieve technologie waar u wat aan heeft. HULST - De prijzen van parkeer- schijfvergunningen en parkeerkras- kaarten in Hulst gaan volgend jaar waarschijnlijk flink omhoog. Dat blijkt uit een brief van burgemees ter en wethouders;aan de gemeen teraad over de stand van zaken rond de parkeeropbrengsten. Daarin signaleert het college de trend dat een toenemend aantal mensen kraskaarten of een par- keerschijfvergunning koopt, in plaats van geld in de automaten en parkeermeters te stoppen. Daarom willen B en W de tarieven van de schijven en kraskaarten 'meer in lijn brengen met de tariefstelling van het huidige uurtarief parke ren'. Het idee stuitte in de commissie Ruimte alvast op tegenstand van de oppositiepartijen. Het betaald parkeren is gewoon een melkkoe geworden en niet meer bedoeld om het parkeren te reguleren, von den Alex de Rechter (Progressief Hulst), onafhankelijk raadslid Jos van Eek en Toon Maas (Algemeen Belang Groot Hulst). Maas wees er op dat de parkeerschijfvergunning en de kraskaarten juist zijn inge voerd om de eigen inwoners tege moet te komen. Bovendien zijn de tarieven dit jaar al opgetrokken. Hulst heeft de parkeeropbrengsten nodig om de gemeentebegroting sluitend te maken. Dit jaar stijgt de opbrengst van 652.000 naar 811.000 euro, is de prognose. Maar dat is nog steeds 23.000 euro min der dan in de begroting geraamd. Voor volgend jaar rekent de ge meente op nog eens 50.000 euro extra opbrengst. Wethouder Clen de Kraker ziet dan ook niets in het idee van Pro gressief Hulst om het betaald par keren bij het Havenfort af te schaf fen. Die terreinen brengen dit jaar namelijk 41.000 euro in het laatje en dat geld heeft de gemeente dus hard nodig. door Eugène Verstraeten Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 16,1-23,8; liter/100 km: 4,2-8,0; C02 gr/km: 109-184.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40