flesje met Minoxidil op zak PZC 2003 Officier van justitie commentaar Misbruik De grootste natuurrampen pzc.nl/webwinkel HZ scoort goed in onderzoek studenten Ed d'Hondt stopt als autoriteit voor onderwijs EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN 838 V- j 'Het is goed mogelijk dat Van den Dool het middel zelf heeft genomen. Hij was die dag stomdronken en heeft zich waarschijnlijk vergist in de flesjes.' Raadsman B. Vermeirssen 'Na veroordeling wil het Openbaar Ministerie de ver dachte ook via een ontnemingsprocedure vervolgen.' Op die manier wil het OM ervoor zorgen dat de ver dachte niet kan profiteren van het geld dat ze via de erfenis kreeg. De omvang van sek sueel misbruik van kinderen kan niet worden onderschat. Dit blijkt overduidelijk uit het schokkende tussenrapport van de commissie-Samson. Zelfs in de jeugdzorg, toch niet de sec tor die je er het eerst van zou verdenken, komt seksueel mis bruik tamelijk regelmatig voor. En dan gaat het ook om geval len die naar 'aard, duur en fre quentie' zeer schokkend zijn. Regelmatige verkrachtingen dus. Maar als kinderen het ver tellen, worden ze vaak domweg niet geloofd. Wat komt er na de kerk en de kinderopvang en de jeugdzorg? De sport? De cultuur? Wie nu nog denkt dat het niet nodig is om maatschappijbreed iets te gen kindermisbruik te doen, is naïef. Het is niet genoeg om de adviezen van deze commissie ter harte te nemen. Hoe pijnlijk ook, er zal waarheidsvinding moeten komen. En harde maat regelen om te voorkomen dat nieuwe trauma's van misbruik nog meer levens verpesten. Van links naar rechts: officier van justitie J. de Smet, rechter A. Geelhoed, voorzitter G. Nomes, rechter H. Vos en griffier J. Moggré. foto Ruben Oreel pindakaasmoord De 27-jarige Bart S. uit Heerlen vermoordde op 22 juli 2003 zijn 30-jarige vriendin Judith Noter- mans door gif te smeren op haar broodje pindakaas. De vrouw nam op haar werk een paar happen van het broodje, werd onwel en overleed later in het ziekenhuis. De man was chemicus van beroep en nam het gif stiekem mee van zijn werk. Hij kreeg zes jaar gevangenis straf en tbs voor deze 'pindakaas- moord'. medicijnmoord De 53-jarige Gerritdina K.uit Stadskanaal vergiftigde in 2006 haar moeder en haar man. De zaak kwam aan het rollen toen de man met ernstige klachten naar het ziekenhuis ging. Hij bleek een grote hoeveelheid van het bloedverdunnende medicijn Marcoumar in zijn bloed te hebben. De echtgenoot overleefde het, maar de moeder overleed enkele maanden eerder, ogenschijnlijk op een natuurlijke manier. Toen haar lichaam werd opgegra ven, bleek zij ook vergiftigd te zijn. De vrouw kreeg twintig jaar cel. De verwoestende kracht van de natuur Een prachtige dvd-box van BBC! Gebruikmakend van zeldzame archiefbeelden en indrukwekkende 3D-reconstructies laat deze serie zien wat er gebeurt als de mens geconfronteerd wordt met de ongekende kracht van de natuur. Een verbijsterend overzicht van de grootste en meest verwoestende natuurrampen uit de geschie denis. Van vulkaanuitbarstingen tot aardbevingen, van tornado's tot lawines, van bosbranden tot aardverschuivingen. Als deze natuurrampen iets bewijzen, dan is het dat wij zonder het te beseffen elke dag zijn overgeleverd aan de genade van de natuur! 6 dvd's, speelduur ca. 6,5 uur. Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 19,95* exclusief verzendkosten. categorie dvd's en games VLISSINGEN - Studenten oordelen positief over de Hogeschool Zee land. Dat blijkt uit de nationale studentenenquête. Op veel punten scoort de HZ hoger dan het lande lijk gemiddelde. De studenten zijn vooral te spre ken over de vaardigheden die ze op de HZ leren, bijvoorbeeld com municeren en samenwerken. Ge middeld positief zijn ze over de mate waarin docenten inspirerend zijn, en over de mate waarin de op leiding aansluit op hun vooroplei- ding. Bijna 1800 studenten (43 procent) van de Hoge school Zeeland vul den de vragenlijst in. MIDDELBURG - Onderwijsautoriteit Ed d'Hondt stopt per 1 augustus met zijn functie. Een opvolger is nog niet gevonden, maar wordt nog gezocht. „Ik ben 67 en heb nog veel andere bezigheden", .legt D'Hondt zijn vertrek uit. De onderwijsautoriteit zou aanvankelijk tot 1 mei aanblij ven, maar wilde nog enkele zaken afronden. D'Hondt bracht vorig jaar als voor zitten van de Taskforce Zeeland een reddingsplan Kerend Tij voor het onderwijs in Zeeland uit. Hij inventariseerde problemen en gaf adviezen voor de toekomst: scho len moeten onder meer samenwer ken, en in ruil daarvoor komt de overheid met geld over de brug. Een onafhankelijke scheidsrechter was volgens het adviesrapport no dig om het plan ten uitvoer te brengen. Dat D'Hondt zélf de func tie van onderwijsautoriteit zou gaan vervullen, was eigenlijk niet zijn bedoeling. „We hebben afge sproken dat ik het één jaar zou doen, maar nu moet een ander het overnemen." GIMBRÈRE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3