Zeeland PZC 'Faillissement Terneuzen is in zicht' 'Wel lekker warm zo'n manteline' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 21 OPPOSITIE Partijen willen gemeentelijke voorzieningen concentreren om financiële situatie te verbeteren Bisschop Van den Hende laat zich bijpraten over vergrijzing in West-Zeeuws-Vlaanderen Vrees voor langere wachttijden brug Bestuurder uit auto geknipt na ongeval Draadloos internet in bibliotheekfilialen Donderdag 23 juni 2011 Dorpsschool in Terhole is verre van ingesuft Monikkenwerve broedt zelf eieren uit Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De oppositiepartijen WD, D66 en Christenunie voor zien een faillissement voor de ge meente Terneuzen. Met een plan om gemeentelijke voorzieningen te concentreren in Terneuzen, Axel en Sas van Gent willen de partijen een 'Grieks scenario' voor de gemeente afwenden. „Als we de lijn van het college van B en W doortrekken, dan is Ter neuzen ergens in 2013 technisch ge CADZAND-DORP - „Hadden ze dit echt allemaal aan?" Marenne schreeuwt haar verbazing bijna uit als Jenny Rosendaal haar in een vijfde rok helpt. Rosendaal verblikt of verbloost niet, maar laat Marenne ook nog een jurk en een manteline aantrek ken. „Nu zie je er sjiek uit en ben je helemaal klaar om op een win terse dag naar de kerk te gaan." Esmeralda heeft iets minder lagen aan dan klasgenoot Marenne, maar weet met drie rokken, een jurk, een schort en twee mutsen (die maar niet op haar springerige haardos willen blijven zitten) ook hoe een inwoonster van enig aan zien zich decennia terug voelde in 'Kezand'. Esmeralda, Marenne en twee jongens die even later in kle derdracht worden gestoken, ma ken voor klasgenoten van groep 7 en 8 van basisschool Het Tij in Cadzand aanschouwelijk hoe hun groot- en verdere voorouders er in klederdracht bij liepen. De scholieren krijgen eind augus tus een rol tijdens de vierde Zeeuwse Streekdrachtendag, die dan in Cadzand wordt gehouden. De Stichting tot Behoud van de Cadzandse Dracht is al druk bezig met de voorbereidingen en zoekt nog sponsors om met een nog mooier programma te kunnen uit pakken, werft Rosendaal. OOSTBURC zien failliet. Dan hebben we een negatieve reserve van drie miljoen euro. En de reserve is nu nog posi tief met meer dan dertig miljoen euro", zegt WD-voorman Michiel Groeneveld. Terneuzen moet bezuinigen voor een sluitende begroting in 2012. Daarom worden onder meer de zwembadtarieven verhoogd en de aanleg van de tweede fase van het Rondje Kreek in Terneuzen uitge steld. „En vorig jaar stak het colle ge juist vol in op Rondje Kreek. Nu gaan ze weer voor het behoud van de zwembaden. Er is gewoon een gebrek aan visie", aldus Char les ten Hengel (D66). Samen met Cees Hamelink van de Christenunie schaart hij zich ach ter een plan uit de koker van de WD, dat het tij moet keren: Ter- neüzen TAS-baar. TAS staat voor Terneuzen, Axel en Sas van Gent. Groeneveld: „Dat zijn de drie ker nen, waar de gemeente voorzienin gen moet bieden. Geen nieuwe in vesteringen in de kleine kernen dus, behalve als ze wettelijk zijn voorgeschreven. De gevolgen voor inwoners van de kleine kernen zijn niet ingrijpend. Zij hebben zelf al de keuze gemaakt om, in willekeurige volgorde, boodschap pen te doen in Sas van Gent, te sporten in Axel en en te werken in Terneuzen." Ten Hengel vult hem aan. „]a, natuurlijk, als je een voor ziening in een kleine kern sluit worden de mensen boos. Maar je moet nu eenmaal keuzes maken." Een berekening leert volgens Groe neveld dat de gemeente met TAS-baar behoorlijke besparingen kan bereiken: oplopend van 575.338 euro in 2012 tot 992.272 eu ro in 2015. De drie' proberen voor de behandeling van de perspectie- vennota (volgende week donder dag) zoveel mogelijk partijen voor het plan te winnen. Hamelink: „En als er geen raadsmeerderheid wordt gehaald, is het in elk geval voer voor discussie. Hoe je de voor zieningen daarna verdeelt, is weer een andere discussie." Jenny Rosendaal geeft Esmeralda een tas, zodat ze helemaal klaar is om 'naar de kerk te gaan of een bezoek aan een vriendin te het lachend aan, hoewel ze zich nauwelijks kan bewegen met vijf rokken, een jurk, een schort en een manteline aan. brengen'. Marenne ziet foto Mark Neelemans SLUISKIL WESTDORPE Bisschop Hans van den Hende brengt morgen een diaconaal werk bezoek aan West-Zeeuws-Vlaande ren. Het bezoek staat vooral in het teken van het - ondanks oprukken de vergrijzing en 'ontgroening' - op niveau houden van het voorzie- ningenpeil. Van den Hende wordt vrijdagmid dag welkom geheten in Oostburg door loco-burgemeester Peter Ploe- gaert en wethouder Jan Schaalje. Na inleidingen van tal van sprekers wordt het werkbezoek om 16.15 uur afgesloten met een bezoek aan het Ledelkwartier in Oostburg, waar de problematiek van vergrij zing duidelijk zichtbaar is. Tijdens een diaconaal werkbezoek informeren bisschop en stafmede werkers van het bisdom zich op lo catie over bepaalde problemen. Voor deze werkbezoeken worden ook vertegenwoordigers van de be stuurlijke overheid en maatschap pelijke instellingen uitgenodigd. Fietsers, bromfietsers en bestuur ders van landbouwvoertuigen mo gen niet de dupe worden van aan leg van de Sluiskiltunnel, vinden de Terneuzense raadsleden Rian de Feijter en Jos Verdurmen (TOP-Gemeentebelangen). Zij wil len van B en W de garantie dat de Sluiskilbrug, na ingebruikname van de tunnel medio 2015, niet lan ger open blijft voor passerende schepen, omdat er alleen nog lang zaam verkeer over moet. Bij een eenzijdig ongeval op de Fin landweg bij Westdorpe is woensdag omstreeks half vijf de bestuurder ge wond geraakt. Hij raakte rond 16.40 uur door onbekende oorzaak van de weg en kwam tot stilstand' tegen een boom. De Poolse man stapte zelf uit, maar op aandringen van een getuige stapte hij weer in. De brandweer knipte vervolgens het dak van de auto om de man eruit te halen. Hij werd naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht OOSTBURG/HULST De bibliotheken in Hulst en Oost burg beschikken vanaf nu over draadloos (WiFi) internet Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen vindt dat informatie voor iedereen op een laagdrempelige manier be schikbaar moet zijn en blijven. Vol gens de bibliotheek wordt daaraan voldaan door draadloos internet aan te bieden. Bezoekers van de vestiging in Terneuzen kunnen al enige tijd gebruik maken van gra tis WiFi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37