5 Janse smijt te veel met zijn krachten 261 sport Nog 5 PZC Tom Boonen blijft Quick-Step trouw Tom Nieuwelink assistent van Hiensch Zeeuwen doen mee aan Ironman Anthony Janse uit Yerseke slaagt er niet in om de skeelerwedstrijd in Krabbendijke te winnen. Patrick Donker uit Ammerzoden is de sterkste. Korfbalclub Tjoba viert jubileum voordat wij van start gaan met de Lezerstour! Toernooi BOK met 24 teams goed bezet donderdag 23 juni 2011 TERNEUZEN Tom Nieuwelink (33) is met ingang van komend seizoen assistent van hoofdtrainer Diederik Hiensch bij zondag-eersteklasser Temeuzen. De inwoner van Sas van Gent maakt de overstap van HW'24, waar hij de afgelopen seizoenen sa menwerkte met Erik Brems. Nieu welink, die de jeugdopleiding van Terneuzen doorliep en ook in het eerste elftal speelde, is de opvolger van Henk de Kort die het zaterdag team van Terneuzen gaat trainen. VLISSINGEN Robin Vogel en Marcel Suurmond doen komende zondag mee aan de Ironman in Nice. De beide Vlissingers moeten 3,8 ki lometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,2 kilometer (mara thon) hardlopen. Ook vorig jaar deden beide triatle ten mee aan een Ironman, destijds in Regensburg in Duitsland. Vogel finishte destijds na 12 uur en 20 mi nuten. Suurmond was iets sneller. Hij deed er elf uur en vijf minuten over. SKEELEREN Anthony Janse moest uiteindelijk ge noegen nemen met de vijfde plaats. MIDDELBURG - Korfbalvereniging Tjoba uit 's Heer Hendrikskinde ren viert zaterdag 25 juni haar ze ventigjarig jubileum. Gedurende de hele dag zullen er activiteiten zijn voor leden, oud-le den, ouders en supporters. Uiter aard is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen. Het pro gramma zal onder meer bestaan uit een ochtendprogramma voor de jeugd met spelletjes, en een speurtocht. Rond het middaguur zal wethouder De Bat het nieuwe tweede kunstgrasveld formeel in gebruik nemen en zullen er ballon nen worden opgelaten. Gedurende het middagprogram ma zal er een zeskamp plaats vin den waarna de dag afgesloten zal worden met een barbecue en een feestavond met optredens. Geïnte resseerden zijn van harte welkom om dit zeventigjarig bestaan van de vereniging te vieren. plaats. Donker, Schriever en Grauss zijn in de winter actief als schaatser en rijden bij dezelfde club, de IJsvrienden uit Wijk en Aalburg Ze rijden in de op een na hoogste divisie en zijn samenwer ken wel gewend. „Ik heb onderweg te veel met m'n krachten moeten smijten", keek Anthony Janse op de wedstrijd te rug. Vorig jaar schreef de jonge Be velander de wedstrijd wel op zijn naam en hij had stiekem op een nieuwe zege gehoopt. „Als er een gat viel, reed niemand het dicht. Ik moest al het vuile werk opknap pen. Uiteindelijk kwam ik nog dicht in de buurt van Patrick Don ker, maar het laatste stukje kreeg ik net niet dicht. En niemand an ders wilde het dichtrijden." In de laatste ronde was het beste er daardoor vanaf bij janse. De man die drie weken geleden in Ot- terlo middels een flitsende eindsprint de nationale C-titel greep, had nu onvoldoende kracht om het zilver te kunnen grijpen. Ook bij de vrouwen ging de zege naar de Bommelerwaard. De ze ventienjarige Clarissa van Maanen was een klasse apart. Ze reed nage noeg al haar concurenten op een of meerdere ronden. Bij de jeugd was Iris Slabbekoorn oppermachtig. De twaalfjarige in woonster van Driewegen won met grote voorsprong, ook op alle jon gens die aan de wedestrijd meede den. Slabbekoorn is een van de weinige Zeeuwse jeugdskeeleraars die serieus aan wedstrijdsport doet. Daarom was het mooi dat er voorafgaand aan de jeugdwed strijd zo'n vijftig nieuwelingen het parkoers op gingen voor een stem- peltocht. De skeeleraars gingen met hoge snelheid door de straten van Krabbendijke. door Koen de Vries KRABBENDIJKE - Anthony Janse had gedacht de grote favoriet te zijn bij de skeelerwedstrijden in Krabbendijke. De zestienjarige Yer- sekenaar had gisteravond echter buiten drie concurrenten uit de Bommelerwaard gerekend. Ze sloopten de Nederlands C-kam- pioen vakkundig en legden beslag op de eerste, tweede en derde plaats. Patrick Donker uit Ammerzoden" won de wedstrijd. De achttienjari ge fietsenmaker leek met zijn krachten te spelen omdat hij ook aasde op de leidersprijs. Na elke ronde trok hij een extra sprintje en dat leek hem halverwege te veel te worden. Hij reed enige tijd met de tong op z'n schoenen, maar vier ronden voor het einde trok hij er toch alleen op uit en hield zijn voorsprong tot de laatste meter vast. Achter hem werden Gerrit Schriever uit Brakel en diens plaatsgenoot Jan Grauss tweede en derde. Janse moest ge noegen nemen met de vijfde Anthony Janse op kop. KAPELLE - Volleybalvereniging BOK uit Kapelle houdt vandaag haar jaarlijkse toernooi. Met in schrijvingen van 24 teams is het toernooi volledig bezet. Er wordt gespeeld in de categorie heren (8) en de categorie gemengd/dames (16). De trend is al jaren richting gemengd. Dit is zo aan het eind van een seizoen een aangename af wisseling. Het toernooi start om 18.30 uur en de finales worden om circa 23.00 uur afgewerkt. Er wor den in totaal zestig wedstrijden af gewerkt. BOK hoopt met het organiseren van een dergelijk toernooi nieuwe recreanten te kunnen begroeten. BRUSSEL - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft zijn contract bij Quick-Step met twee jaar ver lengd. De 30-jarige Boonen zette zijn handtekening onder een con tract tot eind 2013, met een optie op nog een jaar. De sprinter, te vens een klassiekerspecialist, rijdt al sinds 2003 voor de Belgische wielerploeg. „De historie van ons team is heel nauw verbonden met die van Tom", zei manager Patrick Lefeve- re. „Het is een genoegen om nog langer samen te werken." Boonen, wereldkampioen op de weg in 2005, behoort tot de selectie van Quick-Step voor de komende Ron de van Frankrijk. De Belg Won in 2007 het puntenklassement in de Tour. Boonen debuteerde in 2002 bij US Postal in het profpeloton, maar stapte al na een jaar over naar Quick-Step. De populaire Belg ont popte zich tot het gezicht van de ploeg. Hij won drie keer Pa- rijs-Roubaix en twee keer de Ron de van Vlaanderen. Daarnaast schreef hij meerdere etappes in de Tour en Vuelta op zijn naam. „Ik voel me hier geweldig, Quick-Step is als een familie", al dus Boonen. „Hier heerst een goed en professioneel klimaat, pre cies zoals ik dat wil." 28 juni leest u er meer over en kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26