201 zeeland Vitale oudjes moeten in Veere socialer zijn Vragen bij aanschaf kleine brandweerwagen Sociaal huren met 'te hoog' inkomen 20% bijtelling was nog nooit zo vooruitstrevend Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. r J 20% bijtelling donderdag 23 juni 2011 door Annnemarie Zevenbergen DOMBURG - Is de nieuw aan te schaffen, kleinere brandweerwa gen voor de post Koudekerke wel een verantwoorde investering. Ze ker omdat er nog geen financiële duidelijkheid is over de Veiligheids regio Zeeland, waar het korps Veere januari 2012 naar overgaat. De totale kosten van de wagen zijn zo'n 190.000 euro. Dat vroeg een aantal leden van de Veerse raadscommissie Financieel Beleid en Algemeen Bestuur zich af Ze plaatsten ook vraagtekens bij de toekomst op langere termijn. Het nieuwe voertuig heeft een be zetting van vier man in plaats van de huidige zes. Er loopt sinds kort een regionaal project op het gebied van brandweerzorg in het buitenge bied en de inzet van kleinere voer tuigen met een flexibele bezetting. Maar de uitkomst daarvan is onbe kend. Burgemeester Rob van der Zwaag gaf echter expliciet aan dat de kleinere voertuigen de toe komst hebben. „Dat is de weg die we inslaan, het is geen desinveste ring. De voertuigen zijn sneller en flexibeler. Zer hebben ook een nieuw blussysteem. Bovendien kun je op kosten van bemanning en opleiding besparen omdat er minder man op zit. De grote voer tuigen blijven daarnaast zeker ook bestaan. Die zijn nodig bij grotere incidenten." De commissie ging schoorvoetend akkoord. Het huidige voertuig van Koudeker ke gaat naar Serooskerke. De brand weerwagen daar blijft wel in func tie, als reservevoertuig, in de ver huur aan trainingscentrum Vlissin- gen en voor oefenavonden en wed strijden van de jeugdbrandweer. Ook de verbouwing van de kazer ne in Koudekerke en de inrichting, kosten ruim twee ton, vond uitein delijk genade in de ogen van de commissie. OUDERENZORG 'Ze willen er op uit zonder zich schuldig te voelen' door Henk Postma DOMBURG - Vitale ouderen kun nen best ook zelf eens wat meer en wat vaker hun 'kwetsbare' leef tijdgenoten helpen. Want, rede neert de gemeente Veere, als oude ren prima in staat blijken hun jeu de boulesbaan te runnen, wat is er dan op tegen dat ze zich ook eens wat meer en wat vaker om hun hulpbehoevende generatie-geno ten bekommeren? De nieuwe generatie ouderen wil genieten van het leven: uitgaan, lekker eten, reizen, fotograferen, twitteren. De interesse voor het traditionele avondje bingo neemt af Maar daar staat ook iets tegen over: een groeiende groep zieke, ge handicapte, vereenzaamde of ar me bejaarden. Veere wil daar op in spelen met een waaier aan initiatie ven. Ouderen die nog vitaal zijn, krijgen volop hulp en goede raad om dat ook te blijven: een sport- pas, beweegkuur, cursus. Maar ze worden ook aangespoord om de 'kwetsbaren' onder hen te helpen, bijvoorbeeld als koffiemaatje of openbaar vervoer-ambassadeur. Fantastisch, riepen de gemeente raadsleden deze week in koor. Be halve de dames van DTV. Hen. be kroop het gevoel van betutteling. Vooral ook omdat de gemeente 55-jarigen al tot de ouderen re kent. „Mogen die misschien nog zelf beslissen hoe ze hun vrije tijd doorbrengen?", vroeg DTV'er Luci Hamelink ietwat verontwaardigd. „De meeste van die ouderen heb ben na een 40-urige werkweek echt geen behoefte aan een partij tje koersbal in het verzorgingste huis. Naast hun werk hebben ze al gezorgd voor hun hoogbejaarde ouders en op hun kleinkinderen gepast. En aan het einde van de week willen ze er gewoon met de caravan op uit; zonder zich schul dig te moeten voelen dat ze geen activiteiten hebben georganiseerd voor de kwetsbare ouderen." Ze waarschuwde ook 'geen padvinder tjes te creëren die oude dametjes vastgrijpen om ze de straat over te slepen, terwijl die helemaal niet van plan zijn om over te steken'. Volgens wethouder Chris Maas is dat beslist ook niet de bedoeling. En, zei hij, er wordt niet naar leef tijd, maar naar behoefte gekeken. door Frank van Cooten Goes: Oostburg: Terneuzen: Vlissingen: Zierikzee: HEINKENSZAND - Ook woningzoe kenden met een inkomen hoger dan 33.614 euro komen voor een huurwoning van Zuid-Bevelandse woningcorporatie R&B Wonen in aanmerking. De kandidaat betaalt dan wel een bescheiden inkomenstoeslag bo venop de huurprijs van de wo ning. Deze toeslag is afhankelijk van de hoogte van het inkomen. Alle corporaties moeten met in gang van dit jaar ten minste negen tig procent van de vrijkomende woningen toewijzen aan woning zoekenden met een huishoudinko- men lager dan 33.614 euro. R&B heeft vorig jaar al proefge draaid met deze zogeheten Euro pa-maatregel. „Dankzij die ervarin gen konden wij een beleid ontwik kelen dat ervoor zorgt dat wij aan de nieuwe regels kunnen voldoen zonder dat woningzoekenden tus sen wal en schip vallen", meldt di recteur-bestuurder Peter Bevers in het jaarverslag 2010 van R&B Wo nen. De doelgroep betreft mensen die eigenlijk, te veel verdienen voor een huurwoning, maar te weinig voor het verkrijgen van een hypo theek voor de aankoop van een woning. Het jaarverslag gaat ook in op de aankondiging van een nieuwe hef fing in het regeerakkoord. Verhuur ders met meer dan tien woningen moeten gezamenlijk 760 miljoen euro bijdragen om de rijksbegro ting sluitend te krijgen. Rekening houdend met een heffing van on geveer 300 euro per woning per jaar, betekent het voor R&B Wo nen jaarlijks een aanslag van 1.260.000 euro. Die heffing zal vol gens de corporatie ingrijpende ge volgen hebben voor de investerin gen van R&B. mondeo Gemiddeld brandstofverbruik en COz-uitstoot: km/liter: 16,1-23,8; liter/100 km: 4,2-8,0; C0Z gr/km: 109-184. ««Mimi™nini|nMHnnHH Activè.OitwStop? p y fyï-v V- '"/C-Usv.-*--"sr?" - Herkent verkeersborden^- - SS - Traffic Sign Recognition. Helpt u met inparkeren. Active Park Assist. Biedt exclusieve technologie waar u wat aan heeft. De Ford Focus, C-MAX en Mondeo hebben maar 20% bijtelling. Dit danken ze aan het lage verbruik en de lage C02-uitstoot van de motoren. Maar ondanks deze lage bijtelling kunnen deze Ford modellen stuk voor stuk royaal uitgerust worden met ingenieuze technologieën. Zo let de Mondeo bijvoorbeeld nog eens extra op als u van rijbaan wisselt, helpt de C-MAX u met inparkeren en voorkomt de Focus kop-staartbotsingen. Test onze zuinige modellen en ontdek de ongeëvenaarde rijeigenschappen in een alles onthullende proefrit. U rijdt al een Focus vanaf 19.745,- Lease vanaf 399,- p.mnd. U rijdt al een C-MAX vanaf 24.345,- Lease vanaf 489,- p.mnd. U rijdt al een Mondeo vanaf 24.995,- Lease vanaf 499,- p.mnd. Feel the difference

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20