Hedwige-knoop steeds vaster Officier: vijftien jaar cel voor weduwe Vandaag als bijlage bij uw krant SmM*=cties:446 ONTPOLDERING Vlaanderen wil voorlopig niet praten over alternatief Terneuzenaar wint een miljoen jeugdzorg schokt commissie Meiden snuffelen aan marineleven Misbruik in Buien Agnes Jongerius dreigt te struikelen over ruzie binnen de FNV 10 Robin Haase voor bet eerst naar derde ronde op Wimbledon 24 DONDERDAG 23 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 149 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 mdcr WALCHEREN door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie J. de Smet vindt dat een 55-jarige vrouw uit Kattendijke vijftien jaar cel moet krijgen voor de moord op haar man Ad van den Dool (60). Volgens het Openbaar Ministerie (OM) heeft ze hem in 2009 vergif tigd door het haargroeimiddel Mi noxidil in zijn likeur te doen. De officier stelde dat de vrouw wist dat het slachtoffer zijn drank zou drinken en op deze wijze het gif binnen zou krijgen. Ook meent het OM dat de verdachte wist dat het middel fataal kon zijn voor het zwakke hart van het slachtoffer. De Smet: „Het haargroeimiddel was het moordwapen." Raadsman B. Vermeirssen pleitte gisteren voor vrijspraak. Hij bracht naar voren dat het slachtoffer per vergissing zichzelf heeft vergiftigd. De verdachte ontkende geëmotio neerd en met klem de beschuldi gingen. Uitspraak 6 juli. pagina 2/3: Ze had bij aanhou ding een flesje Minoxidil op zak II1 «HUW 111 HUI Ik begrijp de nieuwe pensioen regeling niet zie pagina 10 en 11 reageer op www.pzc.nl Orgaandonatie moet verplicht worden 41% 159% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 1688"555530 DEN HAAG - De commissie-Samson is geschokt door de aard, duur en frequentie van gevallen van sek sueel misbruik in de jeugdzorg. De commissie baseert dit op een ana lyse van 500 meldingen van sek sueel misbruik van uit huis ge plaatste kinderen sinds 1945. De voorzitter van de commissie, Rieke Samson, sprak gisteren op een persconferentie in Den Haag van 'zeer ernstige gevallen van sek sueel misbruik die vaak jarenlang aanhielden'. Vooral leidinggeven den en pleegouders maakten zich schuldig aan het misbruik, pagina 3: commentaar pagina 4/5: 'grondige screening pleegzorg' mmmmmmmmt&ttmmammmÊamms® door Ben Jansen MIDDELBURG - Vlaanderen wil pas praten over een alternatief voor de ontpoldering van de Hedwigepol- der als Nederland er overeenstem ming over heeft met de natuurbe scherming en de Europese Com missie. Een representant van die natuuror ganisaties, de Vogelbescherming, stapte gisteren juist naar de rech ter om de ontpoldering van de Hedwige af te dwingen. In het Vlaams Parlement kreeg mi nister-president Kris Peeters giste ren brede steun van de coalitie- en de oppositiepartijen voor zijn stel- lingname dat Nederland er eerst maar uit moet zien te komen met de Nederlandse en de Vlaamse na tuurbescherming en met Europa. Pas als die ervan overtuigd zijn dat het plan dat staatssecretaris Henk Bleker vorige week presenteerde even goed is als of beter dan de ontpoldering van de Hedwigepol- der, valt met de Vlaamse regering te praten over een eventuele aan passing van het Scheldeverdrag. „In die volgorde. Niet omgekeerd", zei Peeters, die de kwestie overi gens niet als aanleiding wilde zien voor een mosselboycot, net als twee jaar geleden. Vlaanderen bereidt zich al voor op maatregelen om Nederland ertoe te dwingen de afspraken over het natuurherstel in de Westerschelde na te komen. Peeters zei dat wordt gewerkt aan de juiste acties op het juiste moment, zoals abritrage en de gang naar de rechter. De Vogelbescherming heeft die stap al gezet, omdat verder uitstel van herstelmaatregelen de nekslag voor de getijdennatuur van de Westerschelde zou betekenen. De natuurorganisatie wil dat behalve in de Hedwigepolder ook in het zoute middengebied van de Wes terschelde ontpolderingen worden uitgevoerd. Een en ander moet ui terlijk eind 2014 klaar zijn. DEN HELDER - Een marinier beantwoordt de vra gen van enkele dames tijdens de Meidenvaardag in Den Helder. Op deze jaarlijkse informatiedag lieten gisteren in totaal honderdvijftig meiden en konden de bemanningsleden het hemd van zich informeren over het leven en het werk bij de het lijf vragen. marine. Ze kregen een uitgebreide rondleiding foto Freek van den Bergh/ANP TERNEUZEN - Een Terneuzenaar heeft zaterdag één miljoen euro ge wonnen met de Lotto, heeft Lotto gisteren bekendgemaakt. De man - die anoniem wil blijven - speelt al ruim tien jaar automatisch mee. De winnaar in een persbericht: „Ik controleer mijn getallen eigenlijk nooit, dus ik was erg verrast door het telefoontje van Lotto. Het geeft mij rust." Hij wil minder gaan werken, zijn huis verbouwen en een andere auto kopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1