menmgerï 113 Ibbe brieven donderdag 23 iuni 2011 Een camper op de Panoramaweg bij Breskens. foto Peter Nicolai Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Campers 3 Campereigenaren zijn zeer vinding rijk. Het liefst staan ze op gratis plaatsen. En als het kan ook nog bij een openbaar toilet. Zelf meege maakt dat ze met een slang met koppeling of met jerrycans water uit het openbare toilet gingen tap pen. Lekker gratis. Het afval kwam bij het vuilnis van de omwonende terecht of wordt gewoon langs de kant van de weg achtergelaten. Eten en drinken nemen ze zelf wel mee. Terrasjes doen ze niet aan. Liever zitten ze op de parkeer plaats voor hun eigen camper een extra plek in te nemen. Deze groep besteedt hoegenaamd niets in Vlis- singen. De Vlissingse campings hebben uitstekende voorzieningen voor campers. Waarom dus extra plaatsen creëren voor deze vakan tiegangers? Het is ontsierend voor de stad, rommelig en armoedig. Campers horen gewoon op een camping te staan. IKirsten Vromans Vlissingsestraat 23, Koudekerke Campers 4 Hulde aan het gemeentebestuur van Vlissingen dat medewerking wil verlenen aan een camper plaats. Helaas weet een aantal niet het verschil tussen een camper plaats en een camping en wordt een camper met een tent vergele ken. Een camper heeft geen behoef te aan riolering, stroom en/of wa ter, met aan 'boord' een grote wa ter- en afvaltank van zo'n circa 100 liter. Die worden gevuld en ge leegd op de aangewezen plaatsen, tegen betaling. Een camperplaats moet gezien worden als een over nachting voor één nacht en moet/mag niet als camping wor den gebruikt. Doordat het alleen maar een slaapplaats is zullen de meeste camperaars de stad ingaan om iets te eten en drinken. Cam pings hebben een andere functie, naast een overnachtingplaats zor gen zij voor vertier voor kinderen op de camping. Indien een camper aar langer op één plaats wil zijn, wijkt hij uit naar een camping. J.J. Meuldijk Vröonhoek 3, Heinkenszand N57 De eerste effecten van de nieuwe N57 zijn merkbaar. Op de oude route door Sint Laurens rijden ge middeld per werkdag ruim driedui zend motorvoertuigen minder dan een jaar geleden. Een afname van dertig procent die, vind ilc, nogal te genvalt. Maar over de nieuwe N57 rijden er ten oosten van Sint Lau rens ruim zevenduizend autos. De aanzuigende werking van de nieuwe weg is dus enorm: dage lijks vierduizend extra motorvoer tuigen in één jaar er bij. En dan is het deel van de nieuwe weg tussen Serooskerke en de Veersedam nóg niet eens klaar. Rijkswaterstaat heeft altijd ontkend dat de nieuwe N57 een aanzuigende werking zou hebben, maar we weten nu beter. Als straks de weg klaar is, komen daar de vrachtwagens nog eens bij. De leefbaarheid van Serooskerke en Vrouwenpolder is voor altijd op geofferd en het Walchers land schap onherstelbaar aangetast. We weten waarom: Middelburg kreeg gratis een derde kanaalkruising en Veere betaalde in zijn naïviteit een miljoen mee aan een rijksweg. Peter Louwerse Zandput 21, Serooskerke Griekenland De crisis in Griekenland en de ont wikkelingen in Spanje, Ierland en Portugal laten zien dat de crisis een EU-crisis is veroorzaakt door verkeerde politieke besluiten in na genoeg alle EU-landen. Wat als een bankencrisis begon wordt nu door alle regeringen omgebouwd tot een besparingsgolf die de zwak ke en de modale burger het hardst zal treffen. Laat ons als EU-burgers niet wijzen naar elkaar maar die ter verantwoording roepen. Waar zijn de reserves die opgebouwd zouden moeten zijn in de goede ja ren. Waarom is onze nationale spaarpot bij de eerste de beste cri sis niet alleen leeg maar ook nog propvol met leningen. Bezuinigin gen moet je doorvoeren als het goed gaat daar komt de echte winst uit niet als de zakken leeg zijn van de gewone man. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Ontpolderen 7 De claims vanuit België bij monde van onder anderen mevrouw De- meester worden door het regerings besluit over de Hedwige, rijkelijk aan ons uitgedeeld. Ik stel voor om aan haar verzoek te voldoen en een bedrag aan België over te ma ken. Maar tegelijkertijd moeten er bij Vlissingen tolhuizen geplaatst worden, waar ieder schip dat naar Antwerpen vaart een flinke tol moet betalen. Op het moment dat de claim aan België betaald is, zal de Westerscheldetunnel tolvrij ge maakt en verder gefinancierd wor den door de heffing die in Vlissin gen geheven wordt. Met dit idee sla je vele vliegen in een klap. Rinus Eversdijk Stationsstraat 45, Kapelle Geldverspilling In de krant van 16 juni staat te le zen: tellen van verkeer op brug kost 25 mille. Ik vraag me af of in deze tijd van bezuinigingen dit mis schien toch wel anders kan. Waar om worden er niet een aantal men sen de kans geboden iets bij te ver dienen door ter plaatse te gaan tel len en waarom zouden dan ambte naren vanuit die gegevens niet een samenvatting kunnen opstellen. Ben Daeter Grote Sternstraat 12 Middelburg Familieloop Als fervent sporter is het sportka- tern het eerste wat ik maandagmor gen lees. Afgelopen maandag ver heugde ik me op de verslagen van de sportevenementen en deze keer toch voornamelijk van die prachti ge PZC loop. Een initiatief dat ik van harte toejuich. Echter nadat ik het stuk had gelezen van Jan Dage vos miste ik de vrouwen. Ik begrijp best dat de man in de sport vaak op de eerste plaats komt omdat zijn prestatie waarschijnlijk meer tot de verbeelding spreekt. Dit neemt niet weg dat als er verslag wordt gedaan van een wedstrijd, en er een podium is voor zowel de man als de vrouw, daar dan ook aandacht aan besteed moet wor den. En niet ergens op pagina 38 rechts onder in de hoek, oh ja Fati- ma Goncalves heeft gewonnen. Ernst-Dick Meyjjes Goeman Borgesiusstraat 28, Vlissingen Gezond voedsel In de krant van juni staat een plei dooi voor handen wassen voor de voedselhygiëne. Maar dit pakt het echte probleem niet aan. Levensbe dreigende micro-organismen creë ren we meestal zelf door misbruik van de natuur. Resistente bacteriën ontstaan volgens Darwin geheel voorspelbaar, mede door het mis bruik van antibiotica. Preventief ge bruik in de intensieve veeteelt schept een optimaal klimaat voor het kweken van foute bacteriën. Vervuilde mest besmet grond, wa ter en nu ook de landbouwproduc ten. Foute bacteriën zitten zelfs al in en op groenten en spoel je on der de kraan niet weg. We hadden al BSE, TBC, SARS, MRSA, ESBL, bijna elke kip is besmet met ESBL. Er is maar één goede oplossing: snel een volledig verbod op het an tibiotica-misbruik. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg De Nissan LEAF is leverbaar vanaf €34.990,- MIDDELBURG: a i npjf ©"¥"1 Noordweg 467 U 1 0STURM T: 0118-61 20 42 Wv.".v.yi,i^iur m.n! GOES.' Amundsenweg 39 T: 0113-60 20 00 84 vm: jw «we#* www.nt&saatii SMIFT.tlio way yoe nxwc 200 winkels 0900 - 8098(0,20p.m.) globe.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13