thermphos challenger 17 'Op mijn tennis is geen pijl te trekken' D woensdag 22 juni 2011 Matwé Middelkoop won de Middelburgse future in 2010. foto Lex de Meester Matwé Middelkoop speelt dit jaar nogal wisselvallig, vindt hij zelf. De 27-jarige Bredanaar piekte maar één keer met een eindzege op een futuretoernooi in Italië. „Voor de rest waren het veel uitschakelingen in eerste rondes." Over zijn vorm kan én wil hij geen uitspraken doen. „Het beste speel ik als ik mezelf geen label op plak." door Roeland van Vliet atwé Middelkoop bivak keert al jaren net onder de Nederlandse top. Achter Robin Haase, Thiemo de Bakker, Thomas Schoorel, Jesse Huta Galung en Igor Sijsling is hij de zesde Hollander op de wereldranglijst. Zo her en der wint de sympathieke Brabander een future, maar grote sprongen maakt hij niet meer. „Er is geen pijl op mijn tennis te trekken", zegt Middelkoop. „Het is niet te bevatten en dus ook niet te verklaren waarom het soms zo slecht gaat. De ene keer ben je in bloedvorm en verlies je; op andere mo ment sta je geen enkele bal goed te raken en win je een toernooi, zoals onlangs in Vi- cenza." Middelkoop won in 2010 drie futuretoer- nooien, waaronder die in Middelburg. In de finale won hij van de Belgische nummer één van de plaatsingslijst, Niels Desein. De setstanden waren 7-6 en 6-2. „Het toernooi had toen al de allure van een challenger. Al les was goed georganiseerd. Je ziet bij zo'n eerste editie wel eens kinderziektes, maar die waren er in Middelburg niet. En ik heb gehoord dat het nu nog beter wordt." De Brabander vindt het mooi om terug te komen in Middelburg en zijn titel te verde digen. Met zijn zesde plek op de inschrij- vingslijst is hij weer een kanshebber op de eindzege. Middelkoop slaat zich deze week warm in Breda, zijn eigen stad. De future daar is net iets sterker bezet dan Middel burg. Voor een deel zijn daar dezelfde ten nissers actief als straks in de Zeeuwse hoofdstad. Voor 'Breda' zat hij kort in Lon den. Hij had gehoopt mee te kunnen doen aan de kwalificaties van Wimbledon, het Grand Slamtoemooi op gras. „Ik had drie weken van tevoren al een ticket geboekt naar Londen. Ik dacht toen dat ik met mijn ranking - ik stond rond de 280e plek - wel mee zou kunnen doen. Maar de lat lag net iets hoger. Toch ben ik erheen gegaan. Ik dacht: als iemand ziek is of toch niet komt opdagen, kan ik nog instromen..." Maar de Brabander had pech. Hij vloog nog dezelfde dag terug. In januari kwam Middelkoop wel aan spe len toe tijdens de kwalificaties van de Au stralian Open. In Melbourne was hij echter snel klaar. In de eerste voorronde ging hij onderuit tegen de Fransman Charles-Antoi- ne Brezac (7-5 6-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69