heeft er zin in op Wimbledon Schreuder uit WK-selectie gezet sport 125 Kerkhove naar tweede ronde in Breda Turnster Scherpenisse toch in WK-selectie Willeboordse in selectie WK Villas-Boas wordt nieuwe coach Chelsea Oscar Moens beëindigt loopbaan John Isner na zijn zege op Mahut SHANGHAI - Hinkelien Schreuder is door technisch directeur Jacco Ver- haeren uit de selectie voor de we reldkampioenschappen volgende maand in Shanghai gezet. De zwemster mag 'in het belang van de estafette' niet meedoen aan de 4x100 meter vrij. Haar plaats wordt ingenomen door Ilse Kraa- ijeveld. Verhaeren nam zijn besluit nadat coach Marcel Wouda het vertrou wen in de samenwerking met Schreuder had opgezegd. „Ik sta voor het teambelang", lichtte Ver haeren toe. „Hinkelien haar taak was om de estafette door de series naar een finaleplaats te loodsen. Maar het vertrouwen in een goede afloop is er niet." Schreuder had zich alleen voor de estafette gekwalificeerd. De 27-jari- ge routinier is verbolgen over het besluit van Verhaeren. „Graag had ik de kans gekregen om een top prestatie te leveren in Shanghai. Die wordt mij niet geboden. Het besluit van de technisch directeur houdt in dat ik überhaupt geen kans krijg om een prestatie te leve ren." De veelzijdige zwemster kan zich ook niet.vinden in de handelwijze van Wouda, met wie ze sinds 2007 samenwerkte. „Ik heb me altijd volledig ingezet voor het welslagen van deze voorbereiding en de WK. Ik vind het onbegrijpelijk dat mijn trainer het vertrouwen in de sa menwerking op dit moment op zegt. De komende weken neem ik de tijd om me te beraden op de wijze waarop ik het vervolg van mijn zwemcarrière wil inrichten", aldus Schreuder. Volgens Verhaeren liep het al een tijd stroef tussen Schreuder en de oud-zwemmer. „We hebben zon dag overleg gehad. Maar het weder zijds vertrouwen was dusdanig be schadigd, dat ze niet samen verder konden. De basis voor een goede voorbereiding op de WK was hier door weg." Er was vooral een ge brek aan communicatie en vertrou wen tussen de twee. „Ze had niet veel vertrouwen in de werkwijze van Marcel. Het was ook te kort dag om haar nog ergens anders on der te brengen. Beiden hebben hun best gedaan het toch nog in goede banen te leiden. Hierbij zijn alleen maar verliezers." Schreuder groeide de afgelopen jaren uit als vaste kracht voor de series op de 4x100 meter vrij. Ze zwom bij de Olympische Spelen in Peking en ook bij de WK in 2009 in Rome in de voorronde. Nederland pakte op beide toernooien het goud. Indivi dueel won de geboren Twentse vo rig jaar bij de EK in Boedapest zil ver op de 50 meter vrij. Verhaeren, die in verleden ook met Schreuder werkte, hoopt wel dat de zwemster ergens anders een programma vindt waar ze wel vertrouwen in heeft. „Maar dit moet eerst bezinken. Dit is ook voor haar een teleurstelling." woensdag 22 juni 2011 BREDA Lesley Kerkhove heeft de tweede ronde bereikt van het ITF tennis toernooi in Breda. De inwoonster van Zierikzee had in de eerste ron de geen moeite met Jana Jandova uit Tsjechië: 6-0 6-1. In de tweede ronde van het met 10.000 dollar prijzengeld gedoteer de toernooi ontmoet de als zesde geplaatste Kerkhove haar landgeno te Daphne van den Heuvel. Zij ver sloeg de Franse Oceane Adam met 6-3 4-6 6-2. Kerkhove komt in Breda niet uit in het dubbelspel. BEEKBERGEN Melissa Scherpenisse zit in de Ne derlandse selectie die zich vanaf juli voorbereidt op het WK turnen in Tokio. Er waren al vijf deelneem sters zeker van een plaats in de zo genoemde trajectselectie. Daaraan werden er gisteren zes toegevoegd, onder wie de vijftienjarige inwoon ster van Sint Annaland. Bij de Ne derlandse titelstrijd presteerde Scherpenisse dit weekeinde onder de maat. De verwachting was dat ze daardoor buiten de trajectselec tie zou vallen. Topsportmanager Ad Roskam selecteerde haar toch. NIEUWEGEIN Elisabeth Willeboordse is zoals ver wacht opgenomen in de Neder landse selectie voor het WK judo, in augustus in Parijs. De voormali ge Middelburgse komt uit in de klasse tot 63 kilo, net als haar con currente Anicka van Emden. Bondscoaches Maarten Arens (man nen) en Marjolein van Unen (vrou wen) vaardigen in totaal veertien judoka's af. De vrouwenploeg zal op de laatste wedstrijddag de titel in de landenwedstrijd niet verdedi gen. LISSABON Andre Villas-Boas wordt coach van Chelsea. De Portugees heeft zijn huidige werkgever FC Porto per fax laten weten dat hij zijn con tract voor 15 miljoen euro afkoopt. Dat immense bedrag wordt door Chelsea betaald. De club zoekt een coach, nadat de Italiaan Carlo Ance- lotti eind vorig seizoen ontslagen werd. Villas-Boas (33) is bezig aan een stormachtige carrière. Hij leid de Porto dit jaar naar de 'treble'. Zijn ploeg veroverde de landstitel, de beker en de Europa League. ROTTERDAM Oscar Moens beëindigt zijn loop baan in het betaald voetbal. De 38-jarige doelman heeft besloten om bij zijn club Sparta geen ge bruik te maken van de optie om zijn contract te verlengen. Moens stond het afgelopen half jaar onder de lat bij de Rotterdam mers. Hij voetbalde verder voor Ex celsior, Go Ahead Eagles, AZ, RBC, het Italiaanse Genoa, Willem n, PSV en Dayton Dutch Lions (VS). Hij speelde ook twee interlands voor het Nederlands elftal. Viktoria Azarenka had maar twee punten nodig om Magdalena Ribarikova te verslaan. De Slowaakse gaf op na een val. 'DU is een hele opluchting. Ik denk dat ik een stuk frisser ben voor mijn vol gendewedstrijd' Robin Haase treft in de tweede ronde van Wimbledon de Spaanse gravelspecialist Verdasco. foto Kerim Okten/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61