er vaak leuker uit na adoptie zeeland 121 Blijdschap Stavenisse om molens Wrak van Ie Serpent' moe't'worten Minitreinen centraal op doelwit van vandalen ve^uiTeicr" park Hoedekenskerke Camperplaatsen in Thoolse haven nu definitief woensdag 22 juni 2011 3&£eö8£5SS86BS3£5S£E De gemeente Tholen staat ook open voor adoptie van rotondes door niet-hoveniersbedrijven. Ze moeten hem wel laten aanleggen en onderhou den door een hovenier. door Rob Paardekam STAVENISSE - Het actiecomité dat streed tegen de komst van vier gro te windmolens bij Stavenisse is ui termate tevreden dat Zeeuwind de plannen intrekt. „Zo zie je maar dat protesteren soms toch zin heeft", zegt Rinus Geuze. Hij is ervan overtuigd dat de turbi nes er wel gekomen zouden zijn als de inwoners niet van zich had den laten horen. „Waarschijnlijk was dan het eerste plan uitge voerd, dus met windmolens op nog geen vierhonderd meter van het dorp. Dat was compleet onaan vaardbaar." Dat Zeeuwind nu ook het alterna tieve plan intrekt (vier windmo lens aan de zuidoostkant van Sta venisse) is onderdeel van een deal die is gemaakt met de gemeente. In ruil voor het schrappen van het windparkje bij Stavenisse mag Zeeuwind waarschijnlijk wel een vijfde windmolens bij Sint-Maar tensdijk bouwen. Die is gepland in het verlengde van de vier huidige molens, aan de kant van Stavenis se. Toch staat hij een stuk verder van dat dorp vandaan dan de vier geschrapte molens. „Daarom heb ben wij op dit moment geen plan nen om er tegen in het geweer te komen", laat Geuze weten. THOLEN - De vier camperplaatsen op het Thoolse havenplateau mo gen blijven van het college. De tij delijke status wordt omgezet in een definitieve. Om campereigenaren de mogelijk heid te geven in Tholen te over nachten legde de gemeente twee jaar geleden twee camperplaatsen aan bij de haven. Daar werd zoveel gebruik van gemaakt dat er vorig jaar twee bij kwamen. Het succes duurde voort en daarom wordt al les nu definitief gemaakt. De wa tersportvereniging zal de camper plaatsen exploiteren. door Ali Pankow SEROOSKERKE - Het wrak van het betonnen schip 'le Serpent' dat nog steeds ligt afgemëerd aan de kade in de Schelphoek bij Seroos- kerke blijkt doelwit van vandalen. Het wrak is op initiatief van een projectgroep in gereedheid ge bracht om van de Oosterschelde naar de Grevelingen te worden ge sleept. Op de nieuwe locatie moet het dienst gaan doen als duikob- ject. Volgens projectleider Gerius van Woudenberg ligt 'le Serpent' achter een zeer degelijk hek te wachten op wat komen gaat. „In middels is ons gebleken dat er tweemaal onbevoegde personen aan boord zijn geweest. Zij heb ben in het vers gestorte beton een spreuk geschreven: Qua Patet Or- bis, wat zoveel betekent als Zo wijdt de wereld strekt. Dit is overi gens de lijfspreuk van het Korps Mariniers. Of er een verband is tus sen deze twee zaken is ons voorals nog niet bekend", zegt Van Wou denberg. Volgens hem is tot twee maal toe het hek met geweld open gebroken en is een van de trossen waarmee het schip ligt afgemeerd, losgemaakt en is er een ladder ont vreemd. De verplaatsing van het wrak staat in de eerste week van juli gepland. TERNEUZEN - Het besluit de Hedwi- gepolder niet onder water te zet ten, mag geen gevolgen hebben voor de verdubbeling van de Trac- taatweg tussen Terneuzen en Zei- zate. Met het Rijk was afgesproken dat 20 miljoen euro van de finan ciële bijdrage van Vlaanderen voor de ontpoldering, bestemd was voor de verdubbeling van de Sloe- weg en de Tractaatweg. Voormalig Vlaams minister Wivina Demees- ter vindt dat die bijdrage voorlopig achterwege moet blijven. Wethou der Co van Schaik van Terneuzen: „Dan moet het Rijk of de provin cie die kostenpost maar overne men." door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - De Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) houdt zater dag en zondag het evenement 'Stoompluimen in de Pluimweide 2011'. Dit evenement vindt plaats in park 'De Pluimweide' aan de Waardweg 4 in Hoedekenskerke en is beide dagen geopend van 10.30 tot 17.00 uur. Het park is ook bereikbaar per mu- seumtrein, want de SGB verzorgt op beide dagen treinritten op de spoorlijn Goes-Hoedekensker- ke-Baarland. De minitreinen in 'De Pluimwei de' staan centraal. Rond de mo delspoorbaan zijn ook verschillen de andere activiteiten. Er rijden niet alleen de minitrei nen van de SGB zel£ maar ook trei nen van andere minitreinclubs, waaronder echte stoomtreintjes. Rondom de minispoorbaan zijn modelspoorbanen, varende model schepen in de vijver, een kleine snuffelmarkt/braderie, ballonnen clown, sprinkussen en optredens van klederdrachtgroep 'Mooi Zee land'. Op zaterdag zijn er bovendien brandweerdemonstraties. Op bei de dagen zijn er vanaf 14.00 uur li ve optredens in de feesttent. Marco Heijmans (voorgrond) en Leendert-Jan Zandijk van hoveniersbedrijf De Passiebloem aan het werk op de Thoolse rotonde. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57