je zijn wie je bent Vogelbescherming eist 'robuust natuurherstel' zeeland 23 Dian Fluijt, projectleider brieven woensdag 22 juni 2011 Acht scholen in Nederland gaan aan de slag met co-teaching. Het Goese Lyceum is één van die proefscholen. Leerlingen worden niet verwezen naar een plek buiten de school, maar worden in de school op gevangen. Fluijt: „We moeten de kennis van de ambulant begeleiders gebrui ken door hen in te zetten als co-teachers. Het geld wordt zo ge bruikt in de klas, daar waar het no dig is. Dat schept kansen, ondanks de bezuinigingen." Van Eenennaam ziet alleen maar voordelen. In haar klas zitten vijf 'rugzakleerlingen'. „De leerling- zorg verbetert. Ik kan een half uur of een uur weg met een leerling en direct zorg bieden. Ondertus sen weet ik dat mijn collega de klas overneemt. Weet je, we den ken eigenlijk helemaal niet meer zo na over die rugzakjes. Ik ben in de klas vaak genoeg met remedial teaching bezig, terwijl de leerlin gen het niet eens doorhebben. Ie dereen krijgt op een natuurlijke manier wat ie nodig heeft." Lisa Lockefier en Amber Kandel (beiden 14), die in de tweede klas zitten, zijn blij met twee leraren in het lokaal. „Er loopt altijd wel ie mand rond aan wie je wat kunt vragen", zegt Amber. Lisa is het met haar eens. „De leraren heb ben heel veel tijd voor je. Ze ko men bij je zitten en leggen dingen uitgebreid uit. Ik zat eerst op de an dere locatie, maar ik denk dat deze manier beter is. Je mag dingen zelf bepalen. Ik heb nu veel meer zin in school." ZEIST - Voor de Vogelbescherming is de tijd van afwachten en praten voorbij. De rechter moet de Staat der Nederlanden nu maar dwin gen de ontpoldering van de Herto gin Hedwigepolder uit te voeren. Vandaag gaat de dagvaarding de deur uit. Er staat nog een tweede juridische procedure in de steigers. De Vogel bescherming wil via de rechter ook gedaan zien te krijgen dat de Everinge, Van Hattum- en Zuidpol der tussen Ellewoutsdijk en Baar land op Zuid-Beveland worden ontpolderd. De natuurorganisatie heeft zich nooit neergelegd bij de in Zeeland gemaakte afspraak dat het natuurherstel in het middenge bied van de Westerschelde niet door middel van ontpoldering van een aaneengesloten gebied zou worden uitgevoerd, maar door ver scheidene afzonderlijke projecten, zowel binnen- als buitendijks. „Dat levert veel te weinig op voor de natuur", zegt Bert Denneman, Westerschelde-specialist van de Vogelbescherming. „Je bereikt al leen iets met grote oppervlakten. In het brakke gedeelte van de Wes terschelde zou dat het gebied Land Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stadscamping van Saeftinghe-Sieperdaschor, Hedwigepolder en Prosperpolder moeten zijn en in onze ogen be haal je in het zoute deel net zo'n resultaat met de drie Bevelandse polders en het Zuidgors en de Plaat van Baarland die er voor lig gen. Dan heb je het pas over ro buust natuurherstel." De reacties, vooral ook van Vlaamse zijde, op de manier waarop het kabinet de ontpoldering van de Hedwige ster ken de Vogelbescherming in haar stellingname. Denneman: „Bleker heeft een ballon opgelaten die hij vergeten heeft dicht te knopen." Stadscamping vormt gat in toeris tische markt, zo lees ik in de krant van 15 juni. Wat is er aan de hand? De stadscamping wacht al sinds 2009 op een nieuwe exploitant. Nu meldt zich een gegadigde uit Noord-Holland en nu gaat onze wethouder Streng een mogelijk ter rein zoeken in plaats van het lof waardig initiatief door te spelen naar de eigenaar van de voormali ge camping Koninginnelaan. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Failliet? Onze grote politici staan op een keerpunt, wat te doen: doorgaan met geld lenen of stoppen. Stop pen betekent een faillissement en een bankencrisis? Misschien, als ze het geld wat nu aan Griekenland ter beschikking gesteld wordt eens achterhouden en bestemmen voor een eventuele ondersteuning van diverse banken. Het schijnt dat Duitse en Franse banken ongeveer 94 miljard in Griekenland hebben uitstaan. Als we die 85 miljard niet aan Griekenland lenen en Grieken land terugsturen naar de drachme weet je zeker dat we problemen kunnen verwachten, maar die zijn waarschijnlijk te overzien. Nu kun nen ze nog terug. Als Griekenland na de lening alsnog onderuit gaat, vrees ik dat de ellende groter is. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Checkpoint geving als vestigingsplaats voor gan zen'. Hoeveel van die 24 dierenbe schermingsorganisaties hebben ge streden voor meer - wat zij noe men - natuur? Die 24 organisaties hebben zich niets aangetrokken van de velen die er anders over dachten en nog steeds anders over denken. De aangelegde pseudo-na- tuur trok uiteraard veel ganzen aan, zelfs zoveel dat we nu van een ganzenplaag kunnen spreken. Gan zen die het hier prima vinden en de 'toerist' uithangen. De toeristen worden geweerd met paaltjes en prikkeldraad. De ganzen zijn de weg kwijt evenals de 24 dierenbe schermingsorganisaties. Hopelijk vinden de organisaties de weg weer terug om de bestrijding van de ganzenoverlast aan te pakken. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Treinreizigers 2 Plaatsvervangend hoofdofficier van Justitie Jo Valente laat onder zoek verrichten door een aantal wetenschappers (Erasmus universi teit; Verwey Jonker Instituut) naar Checkpoint. Zo'n onderzoek is wel iswaar complex maar komt niet 're gelmatig' voor. Burgemeeser Lo- nink verklaart haastig dat 'het ook over de coffeeshops in de grensregio van Limburg kon gaan. Daar zijn ook heel grote.' Dit is on waar. De 4,5 miljoen bezoekers van Maastricht moet je wel over veertien coffeeshops verdelen en daar ligt géén conservatoir beslag (skihal). Lonink vindt verder dat 'niet moet worden gekeken wie er fout zat, maar welke lessen 'de overheid' kan trekken. Het OM on derzoekt om tot waarheidsvinding te komen; leerprocessen van ge meenten is niet hun taak. Lessen trekken kon eerder. Sluiting ('grens is bereikt') of wietpas (gemeente raad) invoeren. ProfFijnaut (Tilburguniversity) concludeert in de Maastrichtse situatie hetzelfde. Trouwens, waar staat de nieuwe rechtsregel dat het OM een burge meester in- of toestemming moet vragen voor onderzoek? Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Ganzen afschieten In totaal 24 dierenbeschermingsor ganisaties keren zich tegen het af schieten van ganzen, (krant, 14 juni). Ze zien de oplossing in het 'onaantrekkelijk maken van de om- Vlissingse treinreizigers opgelet! Met de invoering van de OV- chip kaart is de voordeelurenkaart niet bruikbaar voor 9:00 uur. In de praktijk betekent dit dat wanneer u in Vlissingen om 8:52 uur de trein neemt naar Amsterdam, voor het hele traject moet worden be taald. (€22,80 in plaats van €13,70.) De conducteur die wij hierover spraken, vertelde ons dat er waar schijnlijk een marge van 5 minu ten wordt aangehouden. U zult dan naar Souburg moeten, tenmin ste als de vertrektijd van de trein aan wordt gehouden (8:55 uur) en niet de tijd waarop ingecheckt wordt. Anders zit er niks anders op dan naar Middelburg te gaan. Zelfs als u in de vroege ochtend sportief wilt zijn, heeft het geen zin in Middelburg uit- en weer in te checken. Daar moeten minimaal 3 minuten tussen zitten. Angèle Nederlof De Mey van Streefkerkl. 27, Vlissingen. Treinreizigers 3 Ik was altijd best trots op het Ne derlandse treinsysteem, maar de laatste 10 jaar is dat veranderd. Van de 10 keer dat ik de trein neem zijn er zeker 4 keer ergens problemen, waardoor je je vliegtuig of aanslui ting mist en het reizen stressen wordt. Als ik voor de trein kies, neem ik minimaal een extra uur. En nu moet iedereen gebruikma ken van een chipkaart voor ver voer. Vraagt niemand zich af of dit klantvriendelijk is? Ik kan me voor stellen dat het voor de geroutineer de treinreiziger makkelijk is, maar denk ook eens aan al die mensen die maar een paar keer per jaar een treinreis maken. Jaap de Zeeuw Weerhaan 9, Middelburg Action 2 Met verwondering las ik in de krant van 16 juni dat de Action niet gevestigd wordt in Zierikzee. Nou bedankt gemeente! Jullie wil len toch ook zo graag dat de win kelpanden weer winkels worden? En dat het winkelend publiek in Zierikzee zijn boodschappen doet? Waarom mag de Action zich dan niet vestigen in ons stadje? Het is een ideale winkel om de mensen in Zierikzee te houden. Nu moe ten we weer naar Goes of Vlissin gen. Parkeergelegenheid was er ge noeg achter het voormalige huis van Nassau. Ik ben zeer teleurge steld in de gemeente. Carla Bosters Kreeftstraat 58, Zierikzee Belinda Perquin (13), leerlinge van het Pontes Goese Lyceum, krijgt uitleg van lerares Sonja van Eenennaam; colle ga Sjaak Schuit (op de achtergrond) besteedt ondertussen aandacht aan de andere leerlingen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51